הריון

תזונת התינוק

מתי מתחילים עם טעימות ומוצקים?

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן
מתי מתחילים עם טעימות ומוצקים? בכפוף להנחיות משרד הבריאות

התינוק שלכם כבר בן חצי שנה (ואולי רק ארבעה חודשים?), הוא מסתכל עליכם בעיניים כלות בכל פעם שאתם מכניסים משהו לפה, ובאופן כללי מתעניין במה שקורה על שולחן האוכל - לצערו הרב עוד בלעדיו. תאמינו או לא, הגעתם לאחד השלבים המרגשים בהורות לתינוקות - שלב הטעימות. זה הזמן להכין את הבלנדר ואת הסיר ולהתחיל לאדות, לרסק, לערבב - ולהגיש בכפית לפה הקטנטן שלומד עכשיו את אחד הדברים הכי חשובים בחיים: כמה טוב זה לאכול.

עד גיל חצי שנה
עד לגיל חצי שנה התזונה הטובה ביותר לתינוק היא חלב אם או תמ”ל, אבל מגיל חצי שנה והלאה, צרכי האנרגיה של התינוק גדלים ויש צורך להוסיף לתפריט היומי מזונות שונים. אל תיבהלו, לא צריך להתחיל להמציא מתכונים משונים עבור התינוק. הרעיון המרכזי הוא לבדוק שאין אלרגיות ולהגיע לאט לאט לרגע שאפשר להאכיל את התינוק במגוון המאכלים המשפחתיים.

לפני שאתם רצים להכין לתינוק שלכם כוס חלב מעורבבת עם כפית דבש, תדעו שישנם כמה כללי אצבע עליהם רצוי לשמור. למשל, חלב ניגר מומלץ לתת לתינוק רק מגיל שנה. דבש אסור בתכלית האיסור עד לגיל שנה. חוץ מזה, כדאי להימנע ממאכלים שעשויים להיות מסוכנים לילדים ולגרום לחנק. כולם יודעים שלא נותנים לתינוקות פיצוחים, אבל אל תשכחו גם את הפירות והירקות הקשים, ענבים (תחתכו לחצי, לאורך), נקניקיות (גם אותן אפשר לחתוך לאורך), סוכריות, ודגים עם עצמות.
לפי ההמלצות המעודכנות של משרד הבריאות, כאמור, עד לגיל חצי שנה יש להאכיל את התינוק אך ורק בחלב אם ו/או תמ”ל (וכמובן לא לשכוח תוספת ויטמין D מהלידה וברזל מגיל ארבעה חודשים).

אחרי גיל חצי שנה
החל מגיל חצי שנה, בנוסף לחלב אם/תמ”ל והוויטמינים, יש לתת לתינוק שתי ארוחות ביממה המורכבות ממספר רב ומגוון של מזונות, למשל ירקות, פירות, מוצרי חלב לא ממותקים, דגנים, בקר, הודו, עוף, דגים, ביצים וטחינה. כל זה, כמובן, במרקם טחון המתאים לתינוקות בגיל זה. כמו כן, זה הגיל שאפשר וגם רצוי לתת לתינוק לשתות מים, בעיקר בחום הישראלי הכבד.

החל מגיל שנה
מגיל שנה והלאה ניתן להמשיך לשלב את כל המזונות שהוזכרו לעיל, אבל לשנות את המרקם. בגיל הזה תינוק יכול ואוהב לאכול לבד, עם הידיים או עם כפית, ולמעשה אין שום צורך להגיש לו את האוכל במרקם השונה מהמרקם המוגש לשאר בני המשפחה, הדבר היחיד שצריך לעשות זה לחתוך את המזון לגודל המתאים לאצבעות הקטנות. בשלב הזה התינוק אוכל את הארוחות יחד עם שאר בני המשפחה, ולכן יש להקפיד להפחית בכמות המלח ואבקות המרק, שלא בריאות לתינוק. כמו כן יש להקפיד על מתן מים באופן קבוע.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה