הריון

שגרה וסדר יום

תינוקות, פעוטות, ילדים סדר יום ושגרה

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן


תינוקות, פעוטות, ילדים סדר יום ושגרה?

הילדים שלנו זקוקים לשגרה ולסדר יום . שגרה היא דבר מבורך. שגרה מעניקה ביטחון, רוגע ושלווה. תינוקות וילדים זקוקים לשגרה ולסדר יום שחוזר על עצמו מפני שכך הם יודעים לצפות לדבר הבא שעומד להתרחש.

נכון שגם אתם, המבוגרים אוהבים את השגרה? אולי לפעמים זה פחות מרגש ואולי אף משעמם אבל לפחות כך אתם לא נמצאים בסוג של סימן שאלה לגבי מה הולך לקרות בהמשך. 

לשגרת יום יש קשר ישיר לשגרת הלילה.שגרה מובנית וידועה נותנת לילד ביטחון, הוא יודע למה לצפות וזה מוריד ממנו מתחים וכתוצאה מכך הילד רגוע יותר ומגיע נינוח יותר לשינה.
שגרה נותנת מענה של ביטחון גם לתינוק  וגם לאימא, ברגע שלתינוק יש סדר יום שחוזר על עצמו האימא פחות עסוקה בניחושים למה הילד שלה כרגע בוכה. ניתן לראות שאצל תינוקות שאין להם שגרת יום מובנית גם הלילות נמצאים בסוג מסוים של כאוס. חוסר שינה הנגרם כתוצאה מחוסר שגרה עשוי ליצור עצבנות, אימפולסיביות ונטייה לשינוי במצבי הרוח.

אז איך בונים סדר יום?

ההמלצה להורים היא לנהל רישומים , במשך 4-5 ימים ,לפי הקריטריונים הבאים:

  1. מהן השעות בהן הילד עירני ביותר למשחק?
  2. מתי הילד אוכל הכי טוב? / מתי ההנקות הן יעלות יותר?
  3. באילו שעות ההרדמה אורכת פחות או יותר זמן?
  4. באילו שעות משך השינה ארוך/ קצר יותר?
  5. מתי זיהיתם סימני עייפות?

בהתאם לכך יש לבנות סדר יום.

אצל הגדולים יותר חשוב מאוד ליצור שגרה קבועה לקראת שעות הערב, ארוחת ערב משפחתית, לאחר מכן מקלחת, סיפור לפני השינה ולילה טוב. הפכו את זה לשגרה בכל יום לפני השינה.

ההמלצה היא לקחת לעצמכם פסק זמן, חישבו האם לילדכם יש באמת שגרה מובנית, האם סדר היום שלו חוזר על עצמו פחות או יותר, במידה ולא, עשו את המקסימום על מנת לצמצם כל מיני הפתעות במהלך היום אשר תורמות ליציאה מהשגרה. נסו זאת במספר ימים ותיווכחו עד כמה זה משפר את איכות השינה של ילדכם.


דנה קרסיס, יועצת שינה לתינוקות וילדים
וגם מנהלת פורום יעוץ שינה באתר יולדת

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה