הריון

העולם של ג'ונסונס בייביאיך רוחצים תינוק? // המדריך המלא

לכאורה זו שאלה פשוטה - הרי אנחנו מתקלחים בעצמנו מדי יום - אבל אם מעולם לא טיפלתם בתינוק רוב הסיכויים שגם אתם תעמדו פעורי פה למול הפלא הקטן הזה ופשוט... תחששו להכניס אותו לאמבט. אז ראשית נסביר ונרגיע: החשש שרובנו חווים בהתחלה מובן, טבעי ואפילו חשוב. הוא נובע מכך שלמרות שמים הם מרכיב כה חיוני בחיינו הם עלולים גם להיות מסוכנים מאוד.

לפני שמתחילים, מקפידים תמיד על 3 כללי בטיחות חיוניים:

 • לעולם אל תשאירו את התינוק ללא השגחה, אף לא לכמה שניות. תמיד זכרו שתינוקות וילדים עלולים לטבוע באמבט ובו מים בגובה של שלולית (נמוך מ 3 ס"מ)
 • הכניסו את התינוק פנימה רק כאשר האמבט כבר מוכן ולא בעת המילוי. מים זורמים עלולים להפוך לפתע לחמים או קרים מדיי
 • הסתכלו סביב וודאו שהכל יציב: אם אתם משתמשים באמבט תינוקות שימו לב שהוא עומד בצורה בטוחה ולא יזיק אם תכניסו פנימה גם שטיחון נגד החלקה. זה הזמן להביט סביב ולראות אם יש עוד נקודות בעייתיות הדורשות טיפול: אם אתם מקלחים בתוך מקלחון ודאו שהדלתות עשויות מזכוכית משוריינת.

מה צריך להכין?

מקלחת יכולה בהחלט להפוך לבילוי משותף וכיפי, רק צריך לדעת איך.

הכינו לכם בנחת את כל מה שצריך:

 • 5-8 ס"מ של מים פושרים אך לא חמים (כ ˚32)
 • אל-סבון תינוקות עדין
 • לתינוקות עם שיער מלא - שמפו בעל נוסחת No More Tears®
 • אם נח לכם לרחוץ עם מטלית ניתן לעשות זאת בעזרת מטלית רחצה

יש הורים אשר אוהבים להשתמש במושב לאמבטיה. הוא לא הכרחי אך בהחלט מסייע. יחד עם זאת אל תהיו שאננים ותמיד השגיחו שהתינוק בטוח, גם במושב.

אז איך רוחצים את הדבר הקטן הזה?

 • הביאו את התינוק לאזור האמבט והפשיטו אותו
 • החליקו אותו לאמבט בהדרגה תוך שאתם תומכים בצווארו וראשו ביד אחת
 • קחו מעט אל-סבון עדין לתינוקות או תרחיץ ושמפו 2 ב-1 'מכף רגל ועד ראש’ המותאם במיוחד לתינוקות בני יומם, ובעזרת היד הפנויה רחצו את התינוק ביסודיות.
 • את הראש הכי כדאי לרחוץ במטלית רטובה עם מעט אל-סבון. אם לתינוקכם יש הרבה שיער השתמשו בשמפו עדין לתינוקות
 • את הפנים והעיניים ניתן לשטוף בעזרת כדורי צמר גפן לחים ללא סבון. במידה והצטברו לו ריריות יבשות בפינות הנחיריים או מסביב לעיניים, טפחו עליהן בעדינות כדי לרככן וכך תוכלו לנגבן בקלות.

שימו לב: מומלץ להמעיט את השימוש בסבונים, שמפו וקצף אמבט כי הם עלולים לייבש את עורו העדין של התינוק, לגרום לפריחות ואף לגרות את דרכי השתן ובכך להגביר את הסיכון לדלקות.


טיפ: כדי שתינוקכם יוכל לשחק וליהנות אך ימנע מישיבה ממושכת במים מלאים סבון, תנו לא לשחק בתחילת האמבטיה ומשרו את השמפו והסבון לסופה.

נהנים באמבטיה? זה נהדר! רק זכרו להרטיב אותו במי האמבט לאורך כל הרחצה כדי שלא יהיה לו קר מדי. בסיום הרחצה הוציאו את התינוק, עטפו אותו במגבת קופוצ'ון (כך שגם ראשו מכוסה) ונגבו בעדינות. אם עורו יבש או אם ישבנו אדום מרחו עליו קרם לחות עדין לתינוקות בתנועות עיסוי.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

 • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה