הריון

לפני ההריון

לקראת הריון - מחלות שכיחות

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן


אסטמה

אסטמה היא מחלה נפוצה, ומשום כך שכיחה גם בקרב נשים בהריון. המטרה החשובה ביותר הריון היא מניעת התקפים, בכדי שלא תהיה ירידה באספקת החמצן לעובר. חשוב לדעת, אסתמה מאוזנת במהלך ההריון נותנת תוצאות מצוינות לאם ולתינוק.

כיצד ההריון משפיע על האסטמה? אצל כשליש מהנשים תחול החמרה במחלה בהריון ואצל שליש יחול שיפור. בנשים החוות החמרה, היא תתרחש בעיקר בטרימסטר השני, פעמים רבות בשל הפסקה - לא מוצדקת - של התרופות למניעת התקפים. אסטמה נוטה להיות פחות חמורה בחודש האחרון להריון ונדיר למדי שאישה תסבול מאסטמה קשה בזמן הלידה.

כיצד משפיעה האסטמה על ההריון? ישנה עלייה קלה יחסית בשיעור סיבוכי ההריון, כאשר מחקרים מלמדים אותנו כי נשים עם אסטמה חשופות יותר לרעלת הריון, לידה מוקדמת, משקל לידה נמוך ותמותת עובר. חשוב להבין כי שיעור הסיבוכים עולה עם החומרה של מחלת האסטמה ומשום כך כאשר האישה מטופלת, ולא חווה התקפים משמעותיים בהריון, ניתן למנוע את תוספת הסיכון הזו ולהגיע להריון רגיל ותקין עם עובר וילד בריאים, ללא כל סיבוכי הריון.

כיצד מטפלים באסטמה בהריון? הטיפול התרופתי באסטמה בהריון דומה לטיפול הרגיל שלא בהריון, זאת משום שהרוב המוחלט של התרופות הינו בטוח לשימוש גם בזמן הריון.

  • אורח חיים - מלבד הקפדה על הטיפול התרופתי, חשוב להימנע מעישון, ומחשיפה סביבתית לגורמים שיכולים לעורר התקפים. מומלץ גם על פי עונת השנה לקבל חיסון לשפעת במהלך ההריון.
  • מעקב הריון - אסתמה שאינה מאוזנת חייבת להיות במעקב רופא ראות, כולל ביצוע תפקודי ריאה  וניטור תכוף יותר של העובר באמצעות אולטרה-סאונד. תדירות המעקב נקבעת על פי חומרת האסטמה.
  • תרופות - מרבית התרופות המקובלות לטיפול באסטמה בטוחות לשימוש בהריון. שימוש בסטרואידים בשאיפה הינו בטוח בהריון. כך גם לגבי סטרואידים פומיים, אשר יעילותם בטיפול ומניעת התקפי אסטמה חמורים עולה על הסיכון הנמוך לתינוק, משום שסיכון זה קיים בעיקר בעת טיפול ממושך, במינון גבוה ובמהלך הטרימסטר הראשון (אז יכולה להיות תוספת סיכון קטנה למומים מסוג שפה וחיך שסועים). בהתקף אסטמה חמור, מומלץ שלא לתת אדרנלין כיוון שיכול להשפיע על כלי הדם ברחם ובשלייה.
 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה