הריון

לפני ההריון

לקראת הריון - מחלות שכיחות

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן


מיגרנה

מיגרנה מושפעת משינויים הורמונליים, כך שיש קשר בין כאבי ראש בכלל ומיגרנה בפרט לבין שינוי ברמות ההורמונים אשר מתרחשים בזמן הביוץ, המחזור החודשי ובהריון. ההשפעה של ההריון על המיגרנה היא לרוב מיטיבה, הן מבחינת תדירות והן מבחינת חומרת ההתקפים – כלומר, בד"כ יש שיפור בהתקפי המיגרנה בזמן הריון. אין השפעות משמעויות של המיגרנה על מהלך ההריון ו/או תוספת סיכון משמעותית לסיבוכי הריון. הנקודה החשובה ביותר, מבחינת השילוב של מיגרנה בהריון, הוא בחירת הטיפול התרופתי המתאים והבטוח ביותר מבחינת ההריון.

חשוב מאוד לציין כי נשים הסובלות ממיגרנה, מכירות את אופי ההתקפים ויודעות בד"כ לאבחן את ההתקף בעצמן, אך בכל מקרה של כאב ראש שונה, חדש, לא מוכר ו/או שמתלווים לו סימנים וסימפטומים נוספים, חדשים ולא מוכרים - חשוב להבדק על ידי רופא. זאת משום שלא לא כל כאב ראש - מוכר או לא מוכר - הוא מיגרנה. לכן, כאשר מופיע כאב ראש לראשונה בהריון, כאבי ראש עם סימנים נוספים ו/או כל כאב ראש שאינו מוכר כהתקף מיגרנה - חשוב לפנות לבדיקת רופא וזאת בכדי לשלול סיבות אחרות לכאב ראש. סיבות כאלו יכולות לעיתים להיות מסכנות חיים, הן ליולדת והן לעובר - ואסור לפספסן, כגון: רעלת הריון, קרישיות יתר ועוד.

כיצד משפיע ההריון על המיגרנה? ההשפעה של ההריון על תדירות וחומרת התקפי המיגרנה אינה קבועה אך ככלל יש הטבה. רוב הנשים ( 70% ) חוות שיפור, במיעוט המקרים תתכן החמרה ( 5% ) ובאחרות אין כל השפעה של ההריון על המיגרנה. קשה לנבא מי מהנשים תסבול מהחמרה או הקלה, למעט בקבוצת הנשים אשר סובלות ממיגרנה "הורמונלית", אשר חוות את התקפי המיגרנה סביב המחזור החודשי ו/או הביוץ - בנשים אלו, ההריון נוטה להוביל להקלה. בניגוד להקלה בזמן ההריון, הרי שאחרי הלידה, בעיקר בנשים עם מיגרנה "הורמונלית", תתכן החמרה והופעת התקפי מיגרנה משמעותיים בתדירותם וחומרתם, תוך זמן קצר אחרי הלידה.

כיצד משפיעה המיגרנה על ההריון? ברוב המקרים, מיגרנה לא תשפיע על מהלכו התקין של ההריון ובריאות העובר ו/או תהווה גורם סיכון להתפתחות של סיבוכי הריון שונים. יחד עם זאת, קיים קשר מסוים בין הופעת מיגרנה בהריון לסיכון מוגבר לרעלת הריון וליתר לחץ דם הריוני, אשר מגבירים את הסיכון ללידה מוקדמת ומשקל לידה נמוך. מחקרים שונים מלמדים כי מיגרנה במהלך ההריון מעלה את הסיכון להתפתחות של מחלות הקשורות ללחץ דם (כאמור, יתר לחץ דם הריוני ורעלת הריון) עד פי 3. על כן, לנשים הסובלות ממיגרנה מומלץ להקפיד על מעקב הריון מסודר וקבוע בשילוב של מעקב על ידי מומחה להריון בסיכון.

כיצד מטפלים במיגרנה במהלך ההריון? למעשה, ההכנה החשובה ביותר טרם ההריון מבחינת המיגרנה היא התאמת הטיפול בעת ההתקפים לכזה שהינו אפשרי ובטוח בזמן ההריון. כללי הזהב הם: לא לקחת טיפול תרופתי שלא לצורך, להמעיט בתרופות ככל הניתן ולשאוף למינון היעיל הנמוך ביותר. למרות כל זאת, כאשר יש התקף משמעותי חשוב מאוד לטפל בו, ולא לסבול לחינם "בגלל ההריון". בכל מקרה רצוי להתעייץ עם הרופא המטפל או רופא מומחה להריון בסיכון, בכדי לקחת אך ורק תרופות שהן בטוחות בהריון ולא מסכנות את העובר.

טיפול לא תרופתי - האמצעים הלא תרופתיים דומים לאלו הננקטים שלא בעת הריון, כגון: מנוחה, חדר חשוך ושקט, שתיית  קפה (במגבלות המותרות בהריון) והימנעות מגורמים מסייעים כגון מזונות מסוימים, סוכר נמוך ואלכוהול.

טיפול תרופתי - יש להתייעץ עם הרופא המטפל על כל טיפול תרופתי בהריון, בפרט כזה הניתן לטיפול ומניעת התקפי מיגרנה. מומלץ להמשיך טיפול עם תרופות מוכרות ולא להתחיל תרופה חדשה בזמן הריון ולנסות להגיע למינון הנמוך ביותר שהינו יעיל.

  • אקמול ואופטלגין - יעילות ובטוחות לשימוש בהריון.
  • נוגדי דלקת (NSAIDs ) - קבוצת תרופות זו אינה מומלצת בהריון, בעיקר במהלך הטרימסטר הראשון והשלישי, אז דווחו כקשורות לשיעור גבוה יותר של הפלות ו/או מומים.
  • חסמי בתא (Beta Blockers ) - ככלל יכולים לגרום לעיכוב בגדילת העובר, אך זה תלוי בתרופה הספציפית, בעיתוי השימוש בה וכמובן במינון ומשך השימוש. לכן, היוועצי עם הרופא שלך לגבי הטיפול.
  • טריפטנים (Triptans ) - הדעות לגבי בטיחותם בהריון שנויות במחלוקת, וקיימים מחקרים אשר קשרו בין תרופות אלו לבין סיבוכים לעובר.
  • ארגוט (Ergot ) - נגזרות של תרופות ארגוט, אסורות לשימוש בזמן הריון.
 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה