הריון

רגע לפני הלידהרגע לפני הלידה

הורים שמתכוננים לבואו של הילד הראשון מתחלקים לשניים: הלחוצים שרוצים להיות הכי מוכנים שרק אפשר ואלה שמחליטים 'לזרום' וללמוד תוך כדי. אם את נמנית על הז'אנר הראשון את בטח מנסה לגמוע בשקיקה כל כתבה, עצה וספר בהם את נתקלת. בכל זאת, נסי לא להעמיס על עצמך יותר מדי מידע כי את רוב הדברים תלמדו תוך כדי תנועה. יחד עם זאת, ריכזנו עבורך כמה עצות שיעזרו לך לקראת הלידה ועד לרגע הראשון בו תחזרו הביתה עם התינוק:

סגנון לידה

את בעד אפידורל? אולי נגד? חושבת לנסות ללדת על הגב או אולי דווקא בתנוחת כריעה? ישנן דרכים שונות ללדת וקורס הכנה ללידה יוכל לתרום לך, בעיקר אם זו הלידה הראשונה שלך. בדקי באינטרנט או אצל הרופא שלך ובררי איזה קורסים קיימים ובאיזה שבוע כדאי שתירשמי.

רופא ילדים

כשלושה חודשים לפני מועד הלידה כדאי שתתחילי לשאול בקרב חברים או אמהות אחרות שבסביבתך על רופא/ת ילדים מומלץ/ת. מאחר וכדאי להגיע לביקורת עם התינוק כבר כמה ימים לאחר הלידה, מומלץ להערך לכך מראש.

תיק לחדר לידה

לפני שאת אורזת את התיק חשבי על מה תצטרכי גם בחדר הלידה אבל גם באשפוז. אל תשכחי לארוז את הפריטים הבאים:

 • פיג'מה ונעלי בית או כפכפים (הם חשובים גם למקלחת)
 • כלי רחצה כולל מברשת ומשחת שיניים, מברשת לשיער, גומיות לשיער, דאורדורנט, שפתון לחות
 • כלי רחצה לרענון ובגדים להחלפה לאב הטרי
 • בגדים נוחים ליציאה הביתה
 • חליפה לתינוק ליציאה הביתה – 2 שכבות
 • שמיכה לתינוק
 • תחבושות הגייניות
 • תחתונים חד-פעמיים או תחתונים נוחים אחרים שלא יהיה אכפת לך אם יוכתמו ויזרקו
 • מגבונים
 • מצלמה
 • מטענים לניידים
 • אם את מתכוונת להניק, קחי עימך גם חזיית הנקה אחת ורפידות הנקה נוחות, כמו רפידות הנקה ג'ונסונס® בייבי

ולא לשכוח... כסא לרכב

לא תוכלו להשתחרר מבית היולדות ללא סל-קל לרכב, לכן יש לוודא מראש שיש ברשותכם כסא ושהוא מותקן כיאות ברכב.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

 • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה