הריון

שימור דם טבורי

בנק דם טבורי: תא לחיים, קריוסל, טבורית, ביוקורד

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמןבמספר בתי חולים בארץ הוקם בנק דם טבורי. השתלות מח-עצם שמקורן במנת דם טבורי, מבוצעות מזה מספר שנים במרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם.

בישראל פועלים בשנים האחרונות מספר בנקים המבצעים שימור דם טבורי, הממוקמים במוסדות הבאים:

  • בית החולים הדסה עין כרם - שרות "תא לחיים"
  • בית חולים תל השומר
  • מגן דוד אדום - בנק דם טבורי ציבורי מתרומות
  • בנקים נוספים: קריוסל, ביוקורד, טבורית, עובריא

טיפול בשיתוק מוחין באמצעות תאי גזע מדם טבורי בילדה מישראל

לדברי פרופסור ראובן אור מנהל מחלקת השתלות מח עצם בבי"ח הדסה עין כרם, מחקרים רבים הוכיחו שתפקוד תאי הגזע יעיל יותר ככל שהם צעירים יותר, כלומר ככל שגיל התורם צעיר יותר. "תא גזע של ילוד יעיל יותר מעשרה תאי גזע של מבוגר", קובע פרופסור ראובן אור. "ניתן להשתמש בכמות פחותה יחסית של תאים כשמקורם בדם טבורי, וללמד אותם יותר בקלות להפוך למשהו אחר. כשאנחנו עושים השתלת מוח עצם ממבוגר, חייבים להקפיד שהתורם והמושתל יהיו בעלי סיווג רקמות זהה. אם לא כך, סכנת הדחייה של מוח העצם המושתל גדלה. לעומת זאת, בהשתלה שמקורה בדם טבורי אפשר להסתפק בשיעורי התאמה נמוכים בהרבה, כי התאים סתגלנים ו'גמישים' יותר". מהסיבה הזו הוקמו בארץ בנקים לדם טבורי. הדם הטבורי, מסביר פרופסור ראובן אור, נאסף ישירות מחבל הטבור מיד אחרי צאת התינוק לאוויר העולם, או אחרי צאתו, מהשליה. ההליך לא מסכן כלל את הילוד והיולדת. כמות הדם הנדרשת: שליש עד חצי כוס. מפרסומים במגזינים רפואיים בעת האחרונה עולה כי למעלה מ-20000 השתלות ממקור דם טבורי בוצעו עד היום ברחבי העולם.

קישור לאתר אינטרנט, המרכז מידע מרחבי העולם בנושא בנקי דם חבל טבור:
http://www.parentsguidecordblood.com

איסוף תאי גזע מחבל הטבור חשוב במיוחד במקרים שבהם נתגלו בעיות גנטיות במשפחה, מהסוג הניתן לטיפול באמצעות השתלת מח-עצם. ככלל, רצוי שכל אישה, המקבלת ייעוץ גנטי מסיבה כלשהי, אפילו שאינו קשור בנושאי הריון, תתייעץ בתקופה שבטרם הלידה באשר לאפשרות ביצוע איסוף דם חבל טבור בזמן הלידה.

לקבלת מידע נוסף בנושא מנציגי שירות תא לחיים - בנק הדם הטבורי בהדסה- 1-700-700-577 או באתר האינטרנט www.talachaim.co.il

בנקים נוספים: קריוסל, ביוקורד, טבורית

המידע סופק באמצעות שירות תא לחיים מפעיל בנק הדם הטבורי בהדסה
 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה