הריון

שימור דם טבורי

דם טבורי
יותר ויותר הורים בישראל מחליטים לא לפספס הזדמנות של פעם בחיים

תינוק חדש בא לעולם ואיתו הזדמנות של פעם בחיים לאסוף ולשמור תאי גזע מדם טבורי. שימור דם טבורי היום יכול לשמש בעתיד את הילוד ובני המשפחה לצורך טיפול רפואי.

השלייה וחבל הטבור הם האמצעי שדרכו מספקת האם חמצן ומזון לעובר במהלך חודשי התפתחותו ועד לצאתו לעולם. נמצא כי דם טבורי שנותר בשלייה וחבל הטבור לאחר ניתוק התינוק בתום הלידה, עשיר בכמות גדולה של תאי גזע.

בכתבה המצורפת תוכלו לצפות בפרופסור קורצברג מספרת לערוץ 1 על תוצאות המחקר פורץ הדרך בתחום שניהלה בשנים האחרונות:

Loading video...

תאי גזע (Stem cells) הם תאים הנבדלים מתאים אחרים בכך, שעדיין לא עברו תהליכי התמיינות סופיים ולכן הם מסוגלים לייצר תאים מסוגים שונים. חוקרים רפואיים מקווים, כי תאי גזע מדם חבל הטבור יוכלו לשמש לשיקום רקמות מסויימות, או להצמחת איברים מחדש.

לקיחת פשוטה של דם המכיל תאי גזע מדם חבל הטבור לאחר הלידה (דם טבורי), עשויה לחסוך צורך בחיפוש אחר תורם מח-עצם בעתיד לצורך טיפול רפואי בילוד או בבני המשפחה או לחילופין לטפל ברקמה ספציפית: לב, כבד כלייה ואיברים נוספים.

דם טבורי או דם חבל הטבור הינו נכס יקר מפז, הנקבר, תרתי משמע, מדי יום, במקום להישמר בהקפאה למגוון עצום של מטרות מצילות חיים. תאי גזע מדם חבל הטבור, מסתבר, הם אולי המקור המתאים ביותר להשתלות מח-עצם ליילוד, לבני-המשפחה ולזרים שהתרומה מתאימה לנתוניהם הגנטיים או במקרים של מחלה ממארת שהטיפול בה כרוך בהשתלת מח עצם. להרחבה ניתן לקרוא את רשימת המחלות המטופלות באמצעות השתלת תאי גזע


במקרה שבו האישה מעוניינת לבצע שימור דם טבורי, הדבר כרוך בתשלום והיא יכולה לבחור בין שתי אפשרויות, שימור הדגימה בישראל או שילוח הדגימה לחו"ל ושימורה שם. בישראל יש מס' חברות המציעות שימור דם טבורי באופן פרטי. שירות "תא לחיים" ממליץ להורים המעוניינים בשירות לבחון את השירותים השונים בישראל לפני קבלת החלטה. חומר רב נמצא באינטרנט וניתן להגיע אליו באמצעות מנועי החיפוש השונים.

שימור תאי גזע מדם חבל הטבור - מרכז מידע

לקבלת מידע נוסף בנושא מנציגי שירות תא לחיים - בנק הדם הטבורי בהדסה- 1-700-700-577 או באתר האינטרנט www.talachaim.co.il

בנקים נוספים: קריוסל, טבורית

המידע סופק באמצעות שירות תא לחיים מפעיל בנק הדם הטבורי בהדסה
 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.