הריון

עור התינוק וטיפוחעיסוי תינוקות // איך מתחילים

טאץ' מי בייבי

בטח לא אחת מצאת את עצמך עוצמת עיניים בהנאה מעיסוי קצר וייחלת שרק ימשיך. רובנו נהנים מעיסויים אבל האם ידעת שעבור התינוק, למגע עצמו יש אפילו תפקיד חשוב בהתפתחות הרגשית? תינוק אשר חווה מגע אוהב ומחבק מתפתח רגשית טוב יותר ומפתח תחושת ביטחון, אמון ועצמאות. תחושות אלו תמשכנה ללוות אותו גם בהמשך חייו כילד, ואפילו אח"כ כאדם בוגר.


איך תוכלי להעניק אותם לתינוקך? עיסוי יומי היא הדרך המושלמת.

מרגיע, תורם להתפתחות ומשחרר הורמונים

לאחר הלידה וודאי תשימי לב שהתינוק או התינוקת שלך מוצאים נחמה בקולך המוכר, בחום הגוף שלך, בריח הייחודי שלך ובמגע. עבורו, המגע מלא הביטחון שלך מביע אהבה אבל לא רק רגשית אלא מדעית: העיסוי מקטין את הפרשת הורמון הלחץ קורטיזול בגופו של התינוק והוכח כתורם לעלייה בריאה במשקל. אם את גם מניקה הרווחת פעמיים: בעת העיסוי מוגברת הפרשת הורמון החלב פרולקטין בגופך וכך תצליחי להניק לפרקי זמן ארוכים יותר.


מתי כדאי לעסות ומה צריך להכין?

את העיסויים כדאי להתחיל בגיל 6-8 שבועות.

ניתן לעשות עיסוי לאורך כל היום כמובן אבל עיסוי לפני השינה ירגיע ויכין את תינוקכם לשנת לילה. זכרי – לעולם אל תעסי את התינוק כשהוא חולה.

 • ודאי שהחדר חמים (˚26 היא טמפרטורה מושלמת) והכיני משטח נוח - חמים, אך לא רך מדיי. משטח החתלה או שמיכה רכה על הריצפה יהיו מושלמים
 • הקפידי שיהיו לכם 15 דקות בהן דעתך לא תהיה מוסחת. הרחיקי את הטלפון הנייד והשמיעי ברקע מוסיקה שקטה שתרגיע את שניכם
 • חלק חיוני מהעיסוי הוא צמצום החיכוך עם העור. לשם כך, הכיני בקבוק שמן לידכם וודאי שהוא מומלץ לשימוש עבור עורו העדין של תינוקך. סדרת השמנים של Johnson’s® Baby , לדוגמה, אינה מכילה חומרים משמרים או תוספים, עברה בדיקות קליניות מקיפות, עומדת בהצלחה בסטנרדטים הגבוהים ביותר של בטיחות ועדינות ומספקת את הלחות העדינה שעור התינוק זקוק לה.

מדריך העיסוי

 • הפשיטי את התינוק ושמני את ידייך. אם תינוקך לא אוהב להיות ערום תוכלי להניח עליו חיתול בד ולכסות את האיזורים שאת לא מעסה באותו הרגע
 • התחילי במגע עדין מאוד. בהדרגה, ככל שתהפכי בטוחה ונינוחה יותר ותינוקך יתרגל לעיסוי תוכלי להגביר מעט את הלחץ
 • עיסוי פנים- בעזרת אצבעותייך עסי במעגלים קטנים את שני צידי לסתותיו של התינוק (קרוב למפגש עם תנוכי האוזניים). עסי בתנועות מעגליות גדולות יותר את האזור מאחורי אוזניו ורדי עם האצבעות עד האזור שתחת סנטרו
 • עיסוי חזה - אחזי את התינוק בחזהו כששתי כפות ידיך מקבילות זו לזו ומתחת לבתי השחי שלו והאגודלים מונחים על החזה (בתנוחת הרמה). השתמשי באגודלים כדי לעסות את תינוקך בתנועות מעגליות, מתחת לצוואר ומסביב לעצם החזה. לאחר מכן עסי בעדינות את שני צידי בית החזה של התינוק
 • עיסוי בית החזה, כתפיים וזרועות - התחילי כשידייך מונחות אחת מעל השנייה על בית החזה של התינוק. החליקי אותן בתנועה אחידה כלפיי מעלה תוך עיסוי הצלעות עד לאזור הכתפיים וכל הדרך במורד זרועותיו
 • עיסוי הזרועות - עסי את זרועות התינוק אחת אחר השנייה. התחילי בכף היד וסיימי באזור בית השחי ועסי בעדינות כל אצבע, את האזור שבין האצבעות ואת כף היד כולה. לאחר העיסוי הניעי בעדינות את מפרקי כף היד, המרפק והכתף בכיוונים שונים
 • עיסוי כפות הרגליים – בעזרת קצות אצבעותיך עסי בעדינות כל אצבע בכף רגלו של תינוקך. עסי בעדינות את כפות הרגליים עצמן בתנועות קוויות. לאחר העיסוי הניעי בעדינות את מפרקי כף הרגל בכיוונים שונים. גלגלי בעדינות, בין כפות ידיך, את רגל התינוק- מאזור הברך ועד הקרסול

עיסוי נעים!

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

 • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה