הריון

קורס הכנה ללידה

קורס הכנה ללידה

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן
קורס הכנה ללידה

בקורס הכנה לידה תלמדי על התופעות השונות שמלוות את ההריון, איך אפשר להקל עליהן וכן על תהליך הלידה עצמו וההכנה אליו. למידה והבנה של האנטומיה והפיזיולוגיה של הלידה, תאפשר לך לדעת מהם הסימנים המבשרים לידה, מתי יש להגיע לחדר הלידה ומהם סימני האזהרה המצריכים השגחה. השיתוף עם נשים נוספות בהריון ילמד אותך שהריוניות רבות מרגישות כמוך, ומהן התחושות התקינות והנורמליות במהלך ההריון ולקראת הלידה. בקורס ההכנה ללידה תוכלי ללמוד את התהליכים הרפואיים השונים שתחשפי אליהם במהלך הלידה, ותכירי את השפה והמושגים המקצועיים בהם ידבר הצוות הרפואי בחדר הלידה, דבר שיקנה לך ולבן זוגך ערוצי תקשורת טובים יותר עם הצוות. מתוך הידע אשר תרכשו בקורס תוכלו למעשה להיות שותפים מלאים בתהליך הלידה. בירורים אלו מבעוד מועד יעניקו לכם תחושת שליטה שתפחית את החרדה והפחד ותאפשר לך להתמודד עם כאב הלידה ביתר קלות. חשוב כי קורס ההכנה לידה יפרוס בפנייך את כלל האפשרויות והתרחישים במהלך ההריון והלידה. כמובן, מתוך ההבנה שהשאיפה גם שלכם וגם של הצוות הינה תמיד לתינוק ולאם בריאים ולחוויית לידה טובה.


 • כמה זמן אורך הקורס? יש קורסים שונים, החל בפגישה אחת, אך בד"כ מדובר במספר פגישות, 3-8 מפגשים ברוב הקורסים שקיימים כיום. יש גם מקומות המציעים קורסים מקוצרים של 1-3 פגישות, ואף יש קורסי מרתון, המרוכזים במשך סופ"ש אחד.
 • מתי לעשות את הקורס?להריון. את עיתוי הקורס עצמו צריך לתכנן בהתאם לאורכו במהלך הטרימסטר השלישי כך שיסתיים עד שבוע 36 להריון.

 • מי מעביר את הקורס? את הקורס תוביל בד"כ מיילדת מנוסה, בעלת ניסיון רב כאשר בהתאם לאורך הקורס ישתתפו גם בעלי מקצוע נוספים, כגון רופא/ה, פיזיותרפיסטית ועוד.
 • אישי או קבוצתי? הכנה ללידה יכולה להיות קבוצתית או פרטנית. הדינמיקה בין הזוגות בקורס קבוצתי שונה מהדרכה פרטנית (מול מיילדת בלבד) ותחשוף אתכם לכיוונים ומידע נוסף ואף תיתן בידכם רעיונות חדשים. עם זאת, קורס קבוצתי מגביל ומחייב אתכם מבחינת השעות והתכנים. בקורס הכנה אישי, אפשר לבחור את הימים והשעות המתאימים לכם ואף להתאים את התכנים שיהיו מותאמים לכם באופן ספציפי.

מה כולל קורס הכנה ללידה - כמובן שהתוכן משתנה בין קורס לקורס, בהתאם למיקומו, אורכו ואוכלוסיית היעד.

 • סימני לידה (צירים, דימום, ירידת מים) – כלומר, מתי לפנות לחדר לידה
 • תהליך קבלת היולדת בבית חולים
 • תהליך הלידה
 • תנוחות לידה ותנועתיות בלידה
 • תרגול טכניקת נשימות, תרגילים, עיסויים והרפיה להקלה על הכאבים
 • תפקיד המלווה בחדר הלידה וכיצד הוא יכול לסייע
 • התמודדות עם הכאב ואפשרויות לשיכוך כאבים
 • השהייה במחלקת יולדות
 • חשיבות ההנקה וטיפים להנקה מוצלחת
 • שיקום רצפת האגן
 • התערבויות רפואיות שונות - זירוז, ניטור, לידה מכשירנית וניתוח קיסרי.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

 • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה