הריון

טיפוח בהריון

טיפוח בהריון

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן


קוסמטיקה בהריון

נשים רבות תוהות במהלך ההריון האם טיפולים קוסמטיים שיגרתיים, אותם היו מבצעות דרך קבע לפני ההריון, ראוי וניתן להמשיך בהם גם במהלך ההריון. בכל מקרה חובה ליידע את הקוסמטיקאית לפני תחילת טיפול הפנים אודות ההריון כדי שתמנע משימוש בחומרים ובשיטות טיפול שאינם מותרים בהריון.

האם קרמים וחומרי טיפוח מותרים בהריון? כשם שחשוב להקפיד על תזונה ולשמור על "נכנס לגוף" חשוב גם להפקיד על מה "נמרח על הגוף", משום שלא כל קרם נחשב לבטיחותי עבורך, כיוון שעשוי להיספג דרך העור, כך שעלייך להתמרח רק בקרמים המכילים את החומרים המותרים לנשים בהריון. קרמים לפנים ומוצרים אשר מכילים רטינול A (נגזרת של Vitamin A) נמצאו כמזיקים לעובר ולכן אסורים לשימוש בתכלית האיסור להשתמש בהם במהלך ההריון.

האם יש הגבלות על טיפולים קוסמטיים בהריון? להלן רשימה של הטיפולים הקוסמטיים השכיחים והאם הם מותרים, אסורים או במגבלות.

 • מניקור, פדיקור: אין מניעה לבצע בהריון.
 • טיפול פנים: לא מומלץ טיפול אגרסיבי בפנים בזמן הריון לרבות פילינג המקלף את שכבות העור ועלול לגרום לנזקים במקום להטבה בעור הפנים
 • אקנה: משחות ותרופות לטיפול באקנה אסורים בחלקם בהריון (כגון Roacutane).
 • בניית ציפורניים/הדבקת ציפורניים: אין מניעה לבצע בהריון.
 • הסרת שיער הגוף/פנים בשעווה: אין מניעה לבצע בהריון.
 • איפור קבוע: אין מניעה לבצע בהריון.
 • שיזוף בהתזה: אין מניעה לבצע בהריון.
 • הסרת שיער באינפרא-אדום או לייזר: ככל הנראה אין מניעה, למרות שאין לכך מחקרים תומכים.

מה עם צביעת שער? כעיקרון מותר לצבוע שיער בזמן הריון ואין הוכחות כי צביעת שער, על ידי צבעים מכל הסוגים מזיקים לעובר. יש מספר עקרונות פשוטים: בהעדר מידע וודאי מומלץ להימנע מצביעת שיער בטרימסטר הראשון, אין חומרים מזיקים בצבעי שיער אך צבעים המכילים אמוניה יכולים לגרום להרגשה לא טובה של האימא ושלישית – בכל מקרה של חשש יש להתייעץ עם הספר ובמידת הצורך לפנות – תוך ציון החומרים הפעילים בצבע השיער – לאחד ממרכזי הייעוץ הטרטולוגיים.

מה עם החלקת שער? אין הוכחות כי זה מזיק לעובר, מדובר בחימום ושימוש בחומרים לעיתים אך הסיכוי כי יגיעו לעובר הם נמוכים ביותר ולכן ניתן להחליק שיער בהריון, למרות שאם ניתן עדיף לדחות זאת עד לאחר הלידה.

מה עם הסרת שיער? אין מניעה משימוש בלייזר בהריון, אך בהעדר מידע שהוכיח נזק או בטיחות רצוי להימנע אם ניתן, בעיקר בטרימסטר ראשון. אזור המפשעה גדוש בכלי דם, עור הפנים ובכלל נוטה לפיגמנטציה ומכל הסיבות הללו מומלץ לדחות הסרת שיער בלייזר עד לאחר הלידה, למרות שככל הנראה לא מזיק לאימא או לעובר.

פינוקים

בכלל ובהריון אפילו יותר, אנחנו אוהבים להתפנק באמצעים שונים, כגון עיסוי, ג'קוזי או טבילה בים המלח.

 • עיסוי - עיסוי לאישה ההרה הינו דרך מושלמת להורדת מתח פיזי רגשי ונפשי. עיסוי מסייע להזרים דם וחמצן לשרירים, מוריד עייפות ומעלה חיוניות ואנרגיה. כמו כן, מתמקד העיסוי על שחרור שרירים באזורים הידועים כבעיתיים בהריון – צוואר וגב, מפרקי האגן והגפיים התחתונות. בנוסף, עובד העיסוי ברמה הנפשית והרגשית ע"י הרגעת המערכת העצבית ואיזון המערכת ההורמונאלית. העיסוי מותר לכל אורך ההריון, ובעיקר מומלץ אחרי השליש הראשון. העיסוי מתבצע כשהאישה שוכבת על הגב ,על הצד ובישיבה, נתמכת בכריות רכות התומכות את גופה וניתן לשלבו עם שמנים שונים, כגון שמן שקדים. ההנחיה החשובה ביותר שהעיסוי יתבצע על ידי בעל מקצוע היודע שאת בהריון ומתאים לך את העיסוי באופן אישי.

 • ג'קוזי - החשש העיקרי בג'קוזי הוא חום המים והאפשרות שזה יגרום לשינויים בלחץ הדם ויעלה את הסיכון להפלות. לכן, כאשר עושים ג'קוזי חשוב להקפיד על משך זמן קצר, על טמפרטורת מים שאינה מעלה את חום הגוף (37 מעלות) וכמובן שזה מותר לנשים בריאות וללא סיבוכי הריון. ההמלצה היא להמנע אם אין הכרח ובעיקר לא בשליש הראשון להריון.

 • ים המלח - מותר לטבול בים המלח בזמן הריון, עם מגבלות הדומות למה שצוין לגבי ג'קוזי.

 • שיזוף – מומלץ להימנע משיזוף בזמן הריון, ראשית משום שזה לא בריא באופן כללי ללא הגנה ובחשיפה ישירה ושנית משום שבהקשר ההריון זה עלול לגרום לתופעות לא נעימות, ולעיתים בלתי חולפות של פיגמנטציה וכתמים חומים על פני הגוף והפנים (מה שקרוי "מסכת הריון") – כל זה נכון לכל גווני העור אך במיוחד לבעלות עוד בהיר. על פי אותו עיקרון חל גם איסור על שימוש במיטת שיזוף במהלך ההריון.

 • סאונה - בדומה לג'קוזי החשש הוא מסיכון מוגבר להפלות ושינויי לחץ דם בשל החום הגבוה. למרות שאין הוכחות כי יש נזק בשימוש בסאונה ההיגיון הוא להימנע מכך במהלך ההריון, במיוחד בשליש ראשון.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

 • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה