הריון

פוריות

טיפולי פוריות

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן


עד לפני שני עשורים טיפולי פוריות היו נחלת מעטים. כיום טיפולים אלה הפכו לנפוצים ומקובלים בקרב זוגות הנתקלים בבעיות פוריות או בקשיים להשגת הריון.
טרם הכניסה לטיפולי פוריות מומלץ לבצע בדיקת דם לקביעת רמות הורמונליות התחלתיות, בדיקת אולטרסאונד לשלילת בעיות פיזיולוגיות נוספות, בדיקות זרע וכן בדיקות רפואיות מקיפות לברור מצב בריאותה של האישה וכהכנה לקראת ההריון הצפוי

טיפול הורמונלי:
מרבית טיפולי הפוריות כוללים מתן הורמונים לאישה. הטיפול ההורמונלי כולל שילוב של אנטי אסטרוגנים וגונדוטרופינים. מטרת הטיפול היא העלאת הורמון ה-FSH אשר מגרה את השחלה לייצור זקיקים והעלאת הורמון ה LH אשר גורם להבשלת הביציות.
בין התרופות המצויות כיום בשימוש לצורך הטיפול ההורמונלי, ניתן למנות את התרופות הבאות :
אנטי-אסטרוגנים-
כלומיפן ציטראט (איקאקלומין) – אנטי אסטרוגן המצוי בשימוש מוצלח זה למעלה מארבעים שנה. התרופה פועלת על ידי חסימת קולטני האסטרוגן בבלוטת יותרת המח. פעולה זו מעודדת את הבלוטה להפריש את הורמון ה-FSH, המגרה את השחלה לגיוס זקיקים.
יתרונותיה של האיקקלומין הם שהתרופה יעילה, ניטלת בטבליות דרך הפה, עלותה נמוכה והיא מחייבת מעקב פחות קפדני.
גונדוטרופינים-
המטרה במתן גונדוטרופינים (ההורמונים FSH ו - LH), הינה לעורר הבשלה של הזקיקים בשחלות, והבשלה של הביציות בזקיקים.
ניתן לחלק את התרופות המצויות לשתי קטגוריות עיקריות : תרופות המופקות ממקור אנושי ותרופות סינטטיות.
לתרופות המופקות באופן מלאכותי יתרון בניקיונן לעומת תרופות המופקות ממקור אנושי, ותופעות הלוואי הכרוכות בנטילתן מצומצמות באופן משמעותי.
תרופות מסוג זה ניתנות מהימים הראשונים של המחזור כזריקה תת עורית או לשריר מידי יום.
גונל F, פיוריגון - תרופות המכילות את ההורמון FSH בלבד. התרופות מופקות באופן סינטטי במעבדה, ולא ממקור ביולוגי ולכן הן נקיות יותר, בטיחותיות יותר ותופעות הלוואי שנודעות להן מצומצמות באופן משמעותי לעומת תרופות אחרות. עם זאת, התרופה יקרה יחסית לתרופות המופקות ממקור ביולוגי.
מטרודין - תרופה המכילה את ההורמון FSH בלבד, המופק ממקור אנושי.
הומוגן - תרופה המכילה שילוב של הורמוני FSH ו - LH.
מנוגון, מנופיור - תרופות המכילות כמות שווה של ההורמונים FSH ו - LH, המופקות ממקור אנושי.
תופעות לוואי של התרופות כוללות הריון מרובה עוברים בשל הגעה לבשלות של מספר ביציות בו זמנית וגירוי יתר שחלתי.
לווריס (Luveris)- תרופה המכילה את ההורמון LH בלבד ומיוצרת באופן סינטתי.

תת קבוצה נוספת הן התרופות אוביטרל ופרגניל הניתנות לאחר גדילת הזקיקים, על מנת לגרום לשלב הסופי של הביוץ.

הפריה חוץ גופית – IVF
הפריה חוץ גופית (שמות נוספים: הפריית מבחנה, הפריה מלאכותית או IVF) הינה אחד מן הטיפולים השכיחים ביותר בקרב טיפולי הפוריות המתקדמים, אשר על פי ההערכות מהווה למעלה מ - 70% מכלל טיפולי הפריון. במהלך השנים, פיתחה הרפואה טיפולי פוריות שונים, המבוססים על הטכניקה הבסיסית של הפרייה חוץ גופית.
תיאור הטיפול:
התהליך מתחיל במתן טיפול הורמונלי לאישה (שמטרתו לעודד הבשלה מוגברת של ביציות) וממשיך במעקב אחרי גדילת הזקיקים על ידי אולטרה-סאונד וכן אחר רמת ההורמונים בדם – בעיקר אסטרוגן ופרוגסטרון - על מנת לקבוע את מועד הביוץ.
לאחר מכן מתבצע תהליך שאיבת ביציות. תהליך זה אורך כעשר עד עשרים דקות ומבוצע תחת הרדמה כללית. התהליך מתבצע ע"י הרופא באמצעות מחט המוחדרת לנרתיק. לעיתים יש צורך גם בבדיקת אולטרסאונד לאיתור מיקום הביציות. בדרך כלל שואבים הרופאים מספר ביציות גדול יותר מהנדרש למחזור טיפול אחד וכך, אם הטיפול אינו מצליח, האישה לא תידרש לחזור על הטיפול ההורמונלי, הכרוך לעיתים בתופעות לוואי (כיוון שיהיו עוברים מוקפאים שיישארו ממחזורי הטיפול הקודמים).
לאחר השאיבה, הביציות מונחות בצלוחית במעבדה יחד עם זרעו של בן הזוג (שהופק בשלב מוקדם יותר), לצורך הפרייתן. העובר נשאר באינקובטור פרק זמן של יומיים עד חמישה ימים לצורך התרבות התאים.
בשלב האחרון של התהליך, המלווה בדרך כלל במתן תרופות הפועלות על עיבוי רירית הרחם, מוחדרים 2-4 עוברים אל הרחם באמצעות צינורית דקה (מספר זה אינו מוחלט ונקבע לאחר התייעצות עם בני הזוג, וכתלות בגיל, בסיבת הטיפולים, מספר הטיפולים עד עתה ועוד).

הזרעה תוך רחמית- IUI
טיפול פוריות קל יחסית לביצוע, אשר במהלכו מוזרקת כמות מרוכזת של זרע שעבר השבחה אל תוך צוואר הרחם של האישה על מנת לאפשר הגעת זרע איכותי אל מקום ההפריה.
תהליך ההזרעה מבוצע במועד הסמוך ככל הניתן לביוץ. טרם הטיפול ניתנות לאישה תרופות לעידוד הבשלת הביציות כדי להגדיל את הסיכוי שתיווצר יותר מביצית אחת בביוץ וכך הסיכוי להפריה יגדל.
במקביל, נלקחת מהגבר דוגמית זרע, לאחר שנמנע משפיכה למשך 48-72 שעות, כדי להגביר את איכות וכמות הזרע. בשלב הבא מתבצע תהליך השבחת הזרע. תהליך זה כולל את שטיפתו של הזרע והפרדתו מנוזל הזרע כדי להגדיל את ריכוזו תוך השארת זירעונים בעלי תנועתיות גבוהה. לאחר המיצוי מוזרק הזרע שהופק דרך צוואר הרחם אל תוך חלל הרחם.
הטיפול מיועד בעיקר לזוגות הנתקלים בבעיות פוריות הנובעות מאיכות ביצית ירודה, בעיות באיכות הזרע (כמותו, צורת הזרעונים, תנועת הזרעונים) ובעיות בדרכי הובלת הזרע.

מיקרומניפולציה- ICSI
טיפול חדשני יחסית הנחשב לפריצת דרך בטיפול באי פריון גברי הנובע מספירת זרע נמוכה ומבעיות בצינוריות הזרע. טיפול זה הינו סוג של הפריה חוץ גופית, אך במהלכו מוזרק תא זרע בודד ישירות לתוך הביצית.
השלב הראשון בטיפול הוא הפקת הזרע מהגבר ובחירת הזרע המיטבי מהדגימה (אם לא נמצא זרע תקין בדוגמית ניתן לשאוב זרע מהאשכים או מדגימת ביופסיה מרקמת האשכים). לאחר מכן מפיקים ביציות מהאישה. בשלב הבא מזריקים את הזרע אל תוך הביצית ומדגירים את הביצית המופרית. לבסוף מחדירים את הביצית המופרית לרחם האישה.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה