הריון

פורום הריון ולידה

דף הבית | פרופיל | הרשם | נושאים פעילים | משתמשים | שאלות נפוצות
שמור סיסמה
שכחת את הסיסמה?
כל הפורומים

למיקטל והריון- שאלה לד"ר אסייג

 כל הפורומים
 פורומים רפואיים
 פורום הריון בסיכון
 למיקטל והריון- שאלה לד"ר אסייג
כותב הנושא הבא הנושא הנושא הקודם  

חיננית
משתמש/ת פעיל/ה

84 הודעות

הודעות - 13/08/2006 :  22:15:58  הצג פרופיל משתמש  שלח דואר אלקטרוני
שלום ד"ר. אסייג
שאלתי זו כבר נכתבה בפורום . ד"ר דוד ישי ענה והפנה אותי לשאול שאלה זו בפורום של הריון בסיכון:
אני בתחילת הריון (שבוע שמיני+1), ונוטלת באופן קבוע 100 מ"ג למיקטל ביום, בעקבות 3 מקרי התכווצות שקרו לי ב 5 השנים האחרונות. (היה נסיון להפסיק את התרופה באופן הדרגתי לאחר שנתיים שלא היתה שום התכווצות, אך לאחר שנה ללא טיפול חל שוב ארוע של התכווצות). שאלתי: מה הסיכונים של לקיחת תרופה כזו בהריון, והאם ישנם דגשים שצריך לשים אליהם לב במיוחד בסקירת מערכות או בדיקות אחרות. תודה מראש על תשובתך

חיננית
n/a
deleted

1703 הודעות

פורסם - 16/08/2006 :  23:59:16  הצג פרופיל  כתוב דואר אלקטרוני
שלום חיננית, למיקטל שייכת לקבוצה של תרופות אנטיאפילפטיות, והינה יחסית חדשה בהשוואה לתרופות 'ותיקות' יותר כדפלפט, פניטואין וטגרטול.
כל התרופות האנטיאפילפטיות יכולות ועוברות שלייה.
ככלל המגמה לגבי תרופות אפילפטיות בהריון, היא שבמידה שהתרופה נחוצה (כלומר המחלה פעילה בהעדר טיפול, כפי שתיארת) אזי יש להמשיך טיפול במינון האפקטיבי, תוך ניטור הרמות (שעשויות להשתנות בהריון).
באם את מאוזנת ע"י הלמיקטל, לא נהוג להחליפה.

לגבי כל התרופות האפילפטיות תוארו השפעות טרטוגניות, כלומר הופעת מומים מסוגים שונים בשכיחות מוגברת בהשוואה לאוכלוסיה הכללית.
לרוב מדובר במומים הקשורים בלב, בשלד(כגון ספינה ביפידה), גולגולת ופנים.
ולכן ההמלצות המקובלות הן:
נטילת חומצה פולית רצוי 5 מ"ג ליום
מומלץ לבצע סקירות מורחבות ומכוונות
אקו לב עובר
לשקול בחיוב שקיפות עורפית
חלבון עוברי (שבנוסף לסיכון לתסמונת דאון) בוחן גם את תקינות מע' העצבים (עמוד השידרה)
בהמשך ההריון מעקב גדילה
למרות כל המתואר שיעור המומים גם בנוכחות הטיפול אינו גבוה (אחוזים בודדים) ואינו מצדיק הפסקת טיפול נחוץ.
ניתן לפנות לכל אחד מהמרכזים הטרטולוגיים לקבלת מידע עדכני , כגון להריופון באסה"ר
בהצלחה


דר' עופר אסייג
רופא בכיר, היחידה להריון בסיכון גבוה
המרכז הרפואי אסף הרופא

אל ראש הדף
n/a
deleted

1703 הודעות

פורסם - 18/08/2006 :  11:27:45  הצג פרופיל  כתוב דואר אלקטרוני
לחיננית , בהמשך לתשובתי בנוגע לטיפול בלמיקטל, בסקירות יש להתמקד גם על אזור החיך והשפה של העובר


דר' עופר אסייג
רופא בכיר, היחידה להריון בסיכון גבוה
המרכז הרפואי אסף הרופא

אל ראש הדף
  הנושא הבא הנושא הנושא הקודם  
עבור אל:

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

הריון ולידה © אתר יולדת 2001-2015 אל ראש הדף
Snitz Forums 2000

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 
 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה