הריון

פורום הריון ולידה

דף הבית | פרופיל | הרשם | נושאים פעילים | משתמשים | שאלות נפוצות
שמור סיסמה
שכחת את הסיסמה?
כל הפורומים

כאבים במפשעה- הסבר מאידיוטית שטרחה לבדוק

 כל הפורומים
 פורומים רפואיים
 שאלות רפואיות כלליות בנושא הריון ולידה
 כאבים במפשעה- הסבר מאידיוטית שטרחה לבדוק
כותב הנושא הבא הנושא הנושא הקודם  

blackeyedpea
משתמש/ת חדש/ה

3 הודעות

הודעות - 21/01/2007 :  09:42:02  הצג פרופיל משתמש  שלח דואר אלקטרוני  תגובה עם ציטוט
הריוניות יקרות,
רופאים מסבירים לכן כל הזמן שכאבים במפשעה זה טבעי. אין הרבה מילים שמעצבנות אותי יותר מ"זה טבעי", שמשמעותו "אל תרחמי על עצמך".
ובכן, אני סובלת מכאבים במפשעה (שבוע 32), בדקתי בפורומים ורק מצאתי ש"זה טבעי". בדקתי קצת יותר לעומק בעצמי וגיליתי שאני סובלת מתופעה שנקראת סימפיזיוליסיס.
http://www.plus-size-pregnancy.org/pubicpain.htm
(אפשר לקרוא בהרחבה באנגלית באתר זה, יש עוד הרבה חומר בגוגל). הופתעתי לגלות שזה אומנם "טבעי" אבל גם יכול להשאיר נזק בלתי הפיך לגוף אם לא מתייחסים לנושא ברצינות, במיוחד בזמן הלידה.
הסבר קצר למי שאין לה כוח לקרוא את כל המאמר באנגלית (אני לא רופאה, כך שעלול לכלול אי דיוקים קטנים)- ישנו מפרק שמחבר את שתי עצמות האגן מלפנים (ושעד כה לא ידענו על קיומו) בדיוק באזור שמתחת לשערות הערווה. הורמון שמופרש בהריון (הרלקסין) שנועד, בין היתר להגמיש את אזור האגן ולעזור לו להתרחב לקראת הלידה, מסיבות שאינן ידועות מעורר רגישות אצל נשים מסויימות. התוצאה התרחבות והיפרדות מוגזמת של מפרק הסימפיזיס פוביס.
התוצאה- כאבי תופת.
מתי? במיוחד כשקמים מהמיטה, מתרוממים מישיבה, מתהפכים במיטה, עושים תנועות קיצוניות, מתכופפים, מרימים חפץ כבד, מפסקים רגליים. למעשה כמעט כל דבר שבו הרגליים לא מקבילות הוא סיוט.
מה אפשר לעשות? בעיקרון ישנם תרגילים (פילאטיס ויוגה) שיכולים להקל. גם כירופרקט יעזור. בשורה התחתונה אין לי מושג מה עדיף, שהאזור יסגר קצת (ואולי יקשה על התינוק לצאת) או יישאר פתוח. בתכלס, כמו הרבה תחומי מחקר של הגוף הנשי, גם כאן הידע חסר. תראו לי שהיו אומרים לגבר שכאבי האשכים האיומים שלו הם טבעיים, ועליו לסבול אותם לעוד כמה חודשים. ממש.
הסכנה? מסתבר שיש סכנה ממשית במידה שהעצמות נפרדות לחלוטין, וזה קורה. המשמעות היא כאבי תופת גם אחרי הלידה, לתקופה ממושכת ואפילו אי יכולת לקום מהמיטה. הסיבה לכך היא פיסוק מוגזם והלחץ שמפעילה הלידה על האגן. בעיקרון ממליצים לא ללדת עם אפידורל (זאת תמיד ההמלצה הראשונה גם אם לרבות היא לא ממש ריאלית), לשקול ניתוח קיסרי, ללדת בתנוחות שלא דורשות פיסוק קיצוני (עדיף לא ללדת על הגב למשל). בכל מקרה, ספציפית במקרה זה כדי לדבר עם מיילדת או עם תומכת לידה (דולה) לפני הלידה או לשכור אחת למהלכה, וחובה לידע את צוות חדר הלידה.

אני אישית שאלתי כאן בפורום על התופעה וזכיתי להתעלמות (שאלה מורכבת קיבלה מענה רק לגבי יחסי המין שאגב מותרים גם לסובלות מסיפיזיוליסיס). אני פשוט לא מבינה מה הבעיה להפנות לקריאה נוספת על תופעה זו או אפילו לרופא המטפל או לבדיקה אצל אורטופד. אנחנו אולי הורמונאליות ואולי קצת חרדות לעתיד העובר אבל זה לא אומר שאנחנו לא רציונאליות ולא סובלות ממיחושים אמיתיים ומשמעותיים שצריך להתייחס אליהם ברצינות.

אני לא יודעת אם יעיפו לי את ההודעה מהפורום, אני מקווה שעד שזה יקרה אצליח לעזור לכמה ממכן.
בהצלחה!

נערך על-ידי - blackeyedpea בתאריך 21/01/2007 10:05:06
talig
משתמש/ת מתחיל/ה

19 הודעות

פורסם - 21/01/2007 :  13:42:20  הצג פרופיל
הוווווו שלום לך!

סוף סוף מישהי שמבינה אותי!

אני בשבוע 16 כבר שבועיים סובלת כאבי תופת,אחרי בדיקות שתן,אולטרסאונד כליות
וכמובן רופאים שהסתכלו עליי כאילו אני היסטרית שמגזימה....ההנחה היא שהבעיה היא סימפזיוליזיס.
רופא אחד אומר שזה עוד מוקדם מידי-רופאים אחרים אומרים שלא ,ממש שיגעו אותי!

לא שזה מעודד אותי אם זה זה,כי הרי אומרים לך שאין מה לעשות חוץ מלסבול,
משככי כאבים לא עוזרים,והתפקוד ממש זוועה.

אצלי זה מופיע בהתקפים,פתאום כאבי תופת במפשעה או בכל ה"משולש",ורק
שכיבה מרגיעה את הכאב.

אחרי התעלמויות רבות מהרופאים,והאדישות די נואשתי וכניראה שאני אלך
לרופא באופן פרטי שיתייחס יותר ברצינות ויאבחן כמו שצריך.
בכל אופן אני מקווה בשבילך שהלידה תעבור בקלות,נכון שזה מלחיץ אבל זה נדיר
ההחמרה בלידה, וברוב המיקרים זה עובר אחרי הלידה, אז אל תלחיצי את עצמך,
תחשבי חיובי (כמה שאפשר כשכואב...)
טלי

tali

אל ראש הדף
ד"ר אלון שרים
מנהל/ת פורום

896 הודעות

פורסם - 21/01/2007 :  19:41:39  הצג פרופיל  כתוב דואר אלקטרוני
אני מצטער על ההכללה שאת עושה ומצטרף בהחלט לעמדתך שזה ממש לא טבעי לסבול ותודה על ההסבר שבוודאי יסייע להרבה יולדות ובוודאי שלא תעופי מהפורום, נהפוך הוא - תודה על ההסבר.

אל ראש הדף
orirami
משתמש/ת חדש/ה

4 הודעות

פורסם - 11/04/2007 :  19:03:51  הצג פרופיל  כתוב דואר אלקטרוני
שלום בנות,
אני כבר שבועיים אחרי לידה ואני סובלת מסימפיזיוליזיס משבוע 13 (!).
הכאבים החמירו למרות לידה קיסרית.
האם מישהי יודעת איך לטפל או למי לפנות?
רופא, כירופרקטור, מדקר, רופא אליל, מישהו שיודע משהו על הכאבים הנוראים שאנו חוות?
אורית

אל ראש הדף
  הנושא הבא הנושא הנושא הקודם  
עבור אל:

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

הריון ולידה © אתר יולדת 2001-2015 אל ראש הדף
Snitz Forums 2000

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 
 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה