מבקשת תגובות מבנות שלצערי עברו הפלה בציטוטק - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היי בנות... קודם כל תודה ענקית וכל מי שעודדה ועזרה במשך השבוע האחרון שהיה ארוך מהרגיל, אחרי שנאמר לי שיש לי שק הריון ריק בגודל 12 מ"מ. עזרתן לי ברמות שאין לתאר, אמנם עוד לא עברתי את ההפלה, אבל את החלק הקשה של ההבנה והקבלה עברתי, אני מסתכלת על חצי הכוס המלאה שאין לי בעיית פוריות ונקלטתי דיי מהר. ביום ראשון אני הולכת לעשות הפלה ע"י 4 כדורי ציטוטק. הומלץ לי על כך ולא על גרידה כיוון שהשק מאוד קטן ואין בו עובר, וסיכויי ההצלחה קרובים ל-100 אחוז. אני נורא מפחדת מההשלכות: כאבים, כמות דימומים וכו'. מבקשת תגובות מבנות שלצערי עברו חוויה דומה (לא נעימה יש לציין) או מבנות שמכירות אחרות שעברו את זה... תודה ענקית ושבת שלום!
18 תגובות
עמוד 1
  • אין לי מושג
    אבל שיהיה בהצלחה
    ותיקלטי להריון בריא ועגול

• מאמוש קודם כל כל הכבוד על ההבנה והבגרות...

כמה דברים כהמלצה:
    זה גם כדורי ציטוטק וגם כדורי מיפיגין אם אני לא טועה שנלקחים בהפרש של 48 שעות אחד מהשני

כדאי בימים האלו לא לשתות או לאכול מאכלים חמוצים
    להגיע להשגחה של הכדורים עם בגדים נוחים ורפויים

לקחת בחשבון שבמנה השניה מתחילים הכאבים, התכווצויות של הרחם וכאבים כמו מחזור לא מעבר לזה... דימום זה עניין אינדבידואלי אבל יהיה דימום ולא לפחד ממנו

וכמובן לשתות הרבה הרבה מיים בתהליך ותמיד לנסות להסיח את הדעת עם טלויזיה או הפורום או כל מה שיעזור לך

אם את רוצה לדבר את מוזמנת להתקשר אליי אני יכולה לשלוח לך את הטלפון שלי ולענות לך על עוד שאלות אם יש...
    או שתפני אלי במייל kyarden1@walla/co/il

• אצלי הייתה הפלה בשבוע 8 בהריון ראשון (בגלל היעדר דופק).

ההפלה הייתה באמצעות כדורי ציטוטק (לדעתי רק הכדורים האלה וזהו).

זה לא כואב ואני חושבת שעדיף את זה מאשר גרידה כי הרחם מתאוששת מהר יותר.

את הכדואים מכניסים לנרתיק (כמו שמכניסים לפעמים נר אם יש פטריה), הם לא גדולים בכלל וזה בקושי מורגש. בעיקרון את צריכה לעשות פיפי לפני שמכניסים אותם כי שעה וחצי חארי זה לפחות עדיף לשכב ולא ללכת לשרותים כדי שישפיעו.

הכדורים גורמים לטיפה התכווצויות (יש כאלה שקצת יותר חזקות ויש כאלה שקצת פחות). אצלי זה לא היה כואב.

אחרי שעה וחצי תרגישי דחף לרוץ לשרותים ואז רוצי אבל אל תסתכלי לאסלה!!! יכול להיות שכבר בשלב הזה תצא ממך חתיכה או שניים (ככה זה היה אצלי ומתוך איזהשהוא אינסטטינק אמרתי לעצמי מתכלחילה לא להסתכל כי לא הזהירו אותי).

אחרי זה חוזרת למיטה וככה במשך 3 שעות שאת בהשגחה.

אחרי זה משחררים אותך הביתה ואת בעיקרון אמורה להתנהג כאילו יש לך מחזור חזק ואת הולכת עם תחבושות (דרך אגב תקני של אולוויז לילה כי אני לא אהבתי את אלה של בית חולים).

אחרי 4-5 ימים את מגיעה לאולטרה סאונד ובודקים אם הכל הסתדר ויצא.

אם לא, אז חוזרים על הפרוצדורה שוב ואז מגיעים עוד 4 ימים. אבל הפעם בצום!!!
    כדי שאם חלילה לא יצא, עושים גרידה במקום.

אצלי הכל יצא בפעמיים ולא נזקקתי לגרידה.

אחרי זה תוך 4-6 שבועות את תקבלי מחזור רגיל ותבואי לרופא שלך לבדיקת אולטרא סאונד ובדיקת בטא (דם). אם הבטא התאפסה (ואחרי מחזור היא חייבת להתאפס) את ממתינה חודש ויכולה לשוב לניסיונות.

רק שתדעי שתהיי מאוד פוריה ויכול להיות שכבר חודש אחרי זה תיקלטי! וזה בדיוק מה שאנימאחלת לך!

תהיי חזקה ואל תדאגי - ההריון הבא, תקין ורגוע למשך 9 חודשים קרוב אליך יותר ממה שאת חושבת!

בהצלחה ומקווה שעזרתי

• ג'ני - כל הכבוד על הפירוט! אני בטוחה שעזרת לה (ובטוח לעוד בנות) מאוד!

• היי ג'ני.
    בהחלט עזרת!
    קראתי דברים נוראיים על הציטוטק והרבה בנות אמרו לי לעשות גרידה...
    אבל גרידה כרוכה בהרבה יותר סיכונים...
    בכל מקרה, הרופאה אמרה לי שהיא מכניסה לי את הכדורים, ואחרי חצי שעה אני כבר הולכת לבית וחוזרת יומיים לאחר מכן.
    תגידי, תוך כמה זמן יכלת לצאת מהבית לעבודה?
  • היי תפוזינה.
    מצטערת לשמוע אבל יכולה לומר לך בבטחה שמה שלא אמור לקרות לא קורה.
    חברה טובה מאוד שלי כמו אחות ממש עברה את הסיפור הזה פעמיים.
    מצטערת להיות זו שמבשרת את הבשורות הרעות אבל היא נורא נורא נורא סבלה
    הכאבים היו איומים הדימום היה מזעזע ונאלצו להכניס אותה לגרדה ולסיים את העניין.
    הכאב התחיל באמת אחרי יומיים כשהיא לקחה את המייפיג'ין.
    בכל מקרה ג'ני אומרת שלא היה כל כך נורא אז כמו תמיד הכל אינדיווידואלי!!!
    מה שלא יהיה אני מאחלת לך לעבור את זה על הצד הטוב ביותר גם הנפשי וגם הפיזי
    ובע"ה הריון הבא יעבור בשלום
  • התיעצות דחופה עברנו הפלה לצערנו ואישתי קיבלה ציטוטק בפעם השניה היום ועכשיו יש לה משהו דמוי בלון שתקוע כנראה ומסרב לצאת גם שהיא ממש לוחצת האם זה תקין או שיש לחזור לבית חולים
  • מאמוש קודם כל כל הכבוד על ההבנה והבגרות...

כמה דברים כהמלצה:
    זה גם כדורי ציטוטק וגם כדורי מיפיגין אם אני לא טועה שנלקחים בהפרש של 48 שעות אחד מהשני

כדאי בימים האלו לא לשתות או לאכול מאכלים חמוצים
    להגיע להשגחה של הכדורים עם בגדים נוחים ורפויים

לקחת בחשבון שבמנה השניה מתחילים הכאבים, התכווצויות של הרחם וכאבים כמו מחזור לא מעבר לזה... דימום זה עניין אינדבידואלי אבל יהיה דימום ולא לפחד ממנו

וכמובן לשתות הרבה הרבה מיים בתהליך ותמיד לנסות להסיח את הדעת עם טלויזיה או הפורום או כל מה שיעזור לך

אם את רוצה לדבר את מוזמנת להתקשר אליי אני יכולה לשלוח לך את הטלפון שלי ולענות לך על עוד שאלות אם יש...
    או שתפני אלי במייל kyarden1@walla/co/il

אני לקחתי את הכדורים של הציטוטק ודיממתי יום אחד בלבד
    זה הגיוני?
  • שלום לכולן
    עברתי הפלה טבעית בשבוע 9 והרוב כבר יצא לבד.. נשארו מעט שאריות והרופאה נתנה לי לשתות 4 כדורי ציטוטק... אמרו לי שיהיה דימום והתכווצויות... השעה תשע וחצי בלילה ואין כלום.. זה נורמלי??
  • לפני כמה ימים לקחתי ציטוטק, אני בת 34, שבוע 11, עשינו בדיקת שקיפות עורפית
    בחלומותיי הגרועים לא דמיינתי שהעובר מת. אפילו היו לי תסמיני הריון יומיים לפני (הקאה)
    אבל השקיפות גילתה לנו שהוא מת......... כבר בשבוע 8.4.
    התחושה היא אבל ועצבות אבל גם הקלה "אולי בפעם הבאה אדע להתמודד טוב יותר".
    לאחר הבדיקה העורפית נסענו לאיכילוב והם נתנו לי ציטוטק.

רציתי לשתף בפירוט בתהליך שעברתי כי אולי זה יסייע לעוד בנות.
    לקחתי את הכדורים ב1:35 בלילה.
    אחרי שעתיים הרגשתי כיווצים בבטן ועצירות נוראית- התפתלתי במשך שעתיים והתפללתי שרק יעבור כבר הכאב, בכיתי מרוב שכאב (ואני סוסה בדרך כלל). מתוך התשה נרדמתי כשהכאב פסק.
    ב09:30 בבוקר הייתה שפיכה ראשונה של התוכן הרחמי, כאילו מישהו פתח פקק כשהלכתי לשירותים, הרבה דם מיימי וחתיכות כבדות שהשתדלתי שלא לראות... אבל היה רגע שהייתי צריכה לסייע לחתיכה לצאת... זה היה נורא....ואז אחרי שעה הייתה עוד פעם דומה של שפיכה מיימית עם חתיכה גדולה כשקמתי שוב לשירותים. מבחינה כללית, אחרי היציאה, הייתה תחושת הקלה שזה עוד רגע יגמר.

למרות שהכאבים הנוראיים בלילה נראו כמו נצח, במהלך אותו היום הרגשתי בסדר גמור והיו לי דימומים ממש קלים. יום לאחר מיכן, ההפרשות הפכו להיות בצבע חום.
    הרגשתי טוב ולא היו לי דימומים יותר מדי חוץ ממהפרשות החומות.
    חיכיתי לבדיקת אולטראסאונד שקבעו לי ל10 ימים אחרי.

3/4 ימים אחרי הציטוטק, כשכבר חשבתי שהכל בטח יצא והרגשתי מצוין.

לאחר בילוי עם חברים במהלכו שרתי ורקדתי (מציינת כי הגוף קפץ הרבה ונראה לי שזה עזר להתניע את התהליך שוב) התחילו לי כאבים שהתגברו והפכו להיות בלתי נסבלים, באופן כזה שנסענו למיון בחצות כי לא יכולתי לסבול את הכאב (יש לציין שהתמודדתי עם הכאב, בפעם הראשונה לאחר שנטלתי את 4 כדורי הציטוטק ולא חשתי צורך במיון - אולי כי ידעתי שהולך להיות קשוח... בכל מקרה, מה שעזר לי להירגע זה לשכב על צד שמאל... אולי יעזור לעוד מישהי)
    הפעם הזו, אמנם לא נטלתי כדורים שוב, אבל הכאבים היו בעצמה גבוהה יותר, והקשבתי לגוף שלי (ומזל שכך!!!! הרופא אמר שאם לא הייתי באה יכולתי לסבול אפילו עוד 12 שעות) ונסענו למיון שם הרופא פתח את הנרתיק והרחיב אותו מעט עם איזה מכשיר שנראה כמו מקור ואמר לי להשתעל ואז בזכותו יצאו ממניעעוד 10 מ"מ (הגעתי עם 24 מ"מ ולאחר הבדיקה הייתי עם 12 מ"מ). אחרי שהוא הוציא את זה ממני הרגשתי בשנייה אחת טוב. נכנסתי לשם בוכה ויצאתי עם חיוך - זה היה כמו נס.

הוא אמר לי לחכות למחזור וללכת לבדיקה אצל הרופא המטפל לאחר מיכן.

לכן, אם כואב לכן באופן לא סביר - לכו לבית חולים - אל תסבלו את הקושי לבד - לא מקבלים גביע בסוף - חסכתי לעצמי 11 שעות של סבל..
    עוד משהו ששמתי לב בתהליך הזה - זה שזו תופעה נפוצה יחסית (1 מ4 או 5 נשים חווה את זה) ואף אחד לא מדבר על זה.... יש מין קשר שתיקה סביב הנושא...
    יש קבוצה בפייסבוק שנקראת הפלה ולידה שקטה עם המון מידע - ממליצה להכנס ולקבל תמיכה. אלו ימים קשים עם הרבה פחד וחוסר הבנה של המצב.

בריאות לכולן.
  • לפני כמה ימים לקחתי ציטוטק, אני בת 34, שבוע 11, עשינו בדיקת שקיפות עורפית
    בחלומותיי הגרועים לא דמיינתי שהעובר מת. אפילו היו לי תסמיני הריון יומיים לפני (הקאה)
    אבל השקיפות גילתה לנו שהוא מת......... כבר בשבוע 8.4.
    התחושה היא אבל ועצבות אבל גם הקלה "אולי בפעם הבאה אדע להתמודד טוב יותר".
    לאחר הבדיקה העורפית נסענו לאיכילוב והם נתנו לי ציטוטק.

רציתי לשתף בפירוט בתהליך שעברתי כי אולי זה יסייע לעוד בנות.
    לקחתי את הכדורים ב1:35 בלילה.
    אחרי שעתיים הרגשתי כיווצים בבטן ועצירות נוראית- התפתלתי במשך שעתיים והתפללתי שרק יעבור כבר הכאב, בכיתי מרוב שכאב (ואני סוסה בדרך כלל). מתוך התשה נרדמתי כשהכאב פסק.
    ב09:30 בבוקר הייתה שפיכה ראשונה של התוכן הרחמי, כאילו מישהו פתח פקק כשהלכתי לשירותים, הרבה דם מיימי וחתיכות כבדות שהשתדלתי שלא לראות... אבל היה רגע שהייתי צריכה לסייע לחתיכה לצאת... זה היה נורא....ואז אחרי שעה הייתה עוד פעם דומה של שפיכה מיימית עם חתיכה גדולה כשקמתי שוב לשירותים. מבחינה כללית, אחרי היציאה, הייתה תחושת הקלה שזה עוד רגע יגמר.

למרות שהכאבים הנוראיים בלילה נראו כמו נצח, במהלך אותו היום הרגשתי בסדר גמור והיו לי דימומים ממש קלים. יום לאחר מיכן, ההפרשות הפכו להיות בצבע חום.
    הרגשתי טוב ולא היו לי דימומים יותר מדי חוץ ממהפרשות החומות.
    חיכיתי לבדיקת אולטראסאונד שקבעו לי ל10 ימים אחרי.

3/4 ימים אחרי הציטוטק, כשכבר חשבתי שהכל בטח יצא והרגשתי מצוין.

לאחר בילוי עם חברים במהלכו שרתי ורקדתי (מציינת כי הגוף קפץ הרבה ונראה לי שזה עזר להתניע את התהליך שוב) התחילו לי כאבים שהתגברו והפכו להיות בלתי נסבלים, באופן כזה שנסענו למיון בחצות כי לא יכולתי לסבול את הכאב (יש לציין שהתמודדתי עם הכאב, בפעם הראשונה לאחר שנטלתי את 4 כדורי הציטוטק ולא חשתי צורך במיון - אולי כי ידעתי שהולך להיות קשוח... בכל מקרה, מה שעזר לי להירגע זה לשכב על צד שמאל... אולי יעזור לעוד מישהי)
    הפעם הזו, אמנם לא נטלתי כדורים שוב, אבל הכאבים היו בעצמה גבוהה יותר, והקשבתי לגוף שלי (ומזל שכך!!!! הרופא אמר שאם לא הייתי באה יכולתי לסבול אפילו עוד 12 שעות) ונסענו למיון שם הרופא פתח את הנרתיק והרחיב אותו מעט עם איזה מכשיר שנראה כמו מקור ואמר לי להשתעל ואז בזכותו יצאו ממניעעוד 10 מ"מ (הגעתי עם 24 מ"מ ולאחר הבדיקה הייתי עם 12 מ"מ). אחרי שהוא הוציא את זה ממני הרגשתי בשנייה אחת טוב. נכנסתי לשם בוכה ויצאתי עם חיוך - זה היה כמו נס.

הוא אמר לי לחכות למחזור וללכת לבדיקה אצל הרופא המטפל לאחר מיכן.

לכן, אם כואב לכן באופן לא סביר - לכו לבית חולים - אל תסבלו את הקושי לבד - לא מקבלים גביע בסוף - חסכתי לעצמי 11 שעות של סבל..
    עוד משהו ששמתי לב בתהליך הזה - זה שזו תופעה נפוצה יחסית (1 מ4 או 5 נשים חווה את זה) ואף אחד לא מדבר על זה.... יש מין קשר שתיקה סביב הנושא...
    יש קבוצה בפייסבוק שנקראת הפלה ולידה שקטה עם המון מידע - ממליצה להכנס ולקבל תמיכה. אלו ימים קשים עם הרבה פחד וחוסר הבנה של המצב.

בריאות לכולן.
    תודה על השיתוף!
    חוויה דומה מאוד שאני עוברת כעת אחרי הפלה בתחילת השבוע באמצעות מיפיג'ין וציטוטק. אחרי המיפיג'ים היתה בעיקר חולשה וקצת בחילות, אחרי הציטוטק כאבים איומים, דמויי צירים, השק תקוע (עדיין) בתחילת התעלה ומסרב לצאת. מידי פעם יש "דליפות" של דם וכרישי דם, אבל בעיקר תחושה שמשהו שם תקוע. מעניין מאוד שהרחיבו לך את האזור כי אתמול טסתי בלילה למיון עם כאבי תופת ושם פשוט נתנו לי זריקת וולטרן, עירוי של משככך כאבים ועירוי נוזלים ושחררו אותי "לתת לטבע לטפל בזה". רק אמרו שאם אני חווה כאבים זהים שוב או דימום חריג או חשש לזיהום לבוא בהקדם שוב. (ואמרו שלא סביר שזה יקרה). אני כבר 5 ימים וחצי מתמודדת עם הדבר הנוראי הזה, ומתפללת שהשק הזה יצא ויחזיר לי אור לעיניים.
    אני במיטה ובקושי זזה לשירותים.
  • אצלי עבר יחסית בסדר אבל זה מאוד אינדיבידואלי. הכאבים היו ממש רק בסמיכות לנטילת הכדור וגם היו לא איומים כמו כן גם הדימום היה לגמרי ברמה סבירה. מחזיקה את ידך! רק בשורות טובות...
  • תודה על השיתוף!
    חוויה דומה מאוד שאני עוברת כעת אחרי הפלה בתחילת השבוע באמצעות מיפיג'ין וציטוטק. אחרי המיפיג'ים היתה בעיקר חולשה וקצת בחילות, אחרי הציטוטק כאבים איומים, דמויי צירים, השק תקוע (עדיין) בתחילת התעלה ומסרב לצאת. מידי פעם יש "דליפות" של דם וכרישי דם, אבל בעיקר תחושה שמשהו שם תקוע. מעניין מאוד שהרחיבו לך את האזור כי אתמול טסתי בלילה למיון עם כאבי תופת ושם פשוט נתנו לי זריקת וולטרן, עירוי של משככך כאבים ועירוי נוזלים ושחררו אותי "לתת לטבע לטפל בזה". רק אמרו שאם אני חווה כאבים זהים שוב או דימום חריג או חשש לזיהום לבוא בהקדם שוב. (ואמרו שלא סביר שזה יקרה). אני כבר 5 ימים וחצי מתמודדת עם הדבר הנוראי הזה, ומתפללת שהשק הזה יצא ויחזיר לי אור לעיניים.
    איך יודעת אם השק יוצא? הבוקר עברתי את ההליך... כשחזרתי הביתה אחרי ההשגחה היה גוש גדול של דם על התחבושת ויצא עוד משהו גדול לשירותים... זה השק? (שבוע 9)
  • תודה על השיתוף!
    איך יודעת אם השק יצא? הבוקר עברתי את ההליך... כשחזרתי הביתה אחרי ההשגחה היה גוש גדול של דם על התחבושת ויצא עוד משהו גדול לשירותים... זה השק? (שבוע 9)
  • תודה על השיתוף!
    זו תקופה לא פשוטה. אבל חשוב שתזכרי שבסוף זה יעבור. את תחזרי לעצמך.
    חודשיים אחרי ועדיין יש בי הרבה עצב על מה שהיה אבל אני לא חושבת על זה כל הזמן.
    רק לעיתים רחוקות.

• למען הנשים שמחפשות מידע בנושא מעדכנת שהציטוטק לא עבד בפעם השנייה והפנו אותי להיסטורקופיה שזה תהליך שבו נכנסים לרחם עם מצלמה ומסירים את השאריות מהרחם.
    בהרדמה מלאה ולא כואב.
    חוזרים לשגרה כמעט מיד.
    לאחר מיכן היה לי דימום חריג שהוביל אותי למיון שוב ושם שלחו אותי הביתה ואמרו לי שאראה אם זה לא מחמיר.
    זה לא החמיר וכבר הספקתי לקבל מחזור תקין לאחר מיכן.
    מאחלת לכולנו בריאות.
    מקווה שהמידע שאני משתפת יעזור למישהי
  • קודם כל צער לי לשמוע ושמחה שאת נשארת חיובית ,אני עברתי הפלה אומנם יזומה לפני 5 שנים גם בכדורים ודי הצטערתי שלא עשיתי גרידה כי זה מנקה עד הסוף ואם הטכנולוגיה של היום זה עדיף כי הכדורים לא ניקו הכל הייתי צריכה לעבור אותו דבר כמו זאת שרשמה מעליי היסטרוסקופיה ניתוחית כי נשארו לי המון שאריות וזה חוויה לא נעימה כי עד שאת חושבת שסיימת זה לא נגמר וזה תהליך שלקח 3 חודשים .
    ויכולה להגיד לך טעות שלא עשיתי גרידה כי חשבתי כמוך וכמו הרבה בנות שזה מסכון ומסכן ואם אני לא יצליח ללדת ולהיכנס להריון והינה היום אני עם 2 בנות ובהריון שלישי .
    יש בנות שהציטוטיק צלח ולא היו צריכות לעבור יותר כלום אבל כדע להימנע מכל החוויה הלא נעימה הזאת עדיף ללכת על בטוח וחשוב להקשיב לרופא ולדעתו.
    ובהצלחה מותק?
  • רציתי להבהיר לכל הבנות- קודם כל יש הבדל גדול- באופן נטילת הטיפול התרופתי זה תלוי יש דופק לעובר או אין. במידה ואין דופק לעובר אז נותנים רק ציטוטק! אם שבוע היריון קטן יותר סיכוי שייצא בפעם הראשונה. זה מאוד תלוי בשבוע היריון. כשמכניסים ציטוטק לנרתיק בד"כ 4 כדורים, צריך לשכב וכשמתחילים כאבים שלא ניתן לסבול צריך לקחת משכך כאבים.

לגבי 2 סוגי תרופות זה לרוב כשיש דופק לעובר וצריך וועדה בגלל שיש דופק וזה מצריך השגחה. ושני שלבים של טיפול תרופתי.
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה