ס-ק-ר פ-ס-ח!! - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • בס"ד

מהרגע שנגמר חנוכה התחיל להדהד בראשי פסח בדרך וכמובן נקיונות

אז מתי אתן חושבות להתחיל לנקות?
    האם אתן באמת"הופכות" את כל הבית או רק מוציאות את החמץ?
    איך אתן מסתדרות בנקיונות עם הילדים יש למישהי עצה טובה?
    כמה זמן לוקח לכן נקיונות פסח?
    איפה עושות את ליל הסדר?
    ועוד שאלה נחמדה, האם אתן חולות נקיון?

אז אני אתחיל:
    אני חושבת שבאמצע ינואר אתחיל ככה זה חודשיים וחצי מראש
    אני באמת הופכת את כל הבית לחלוטין!! אפילו מחדשת רובע ברצפות
    מממ לפני שנה הייתי עם בייבי אחד בן חצי שנה אז זה היה קל עכשיו שאני גם עם שניאור וגם עם עדילי ברוך ה' אז נראה לי שאשלח אותם עם בעלי מהבית בזמן הנקיונות, לא עולה לי משהו אחר כרגע חמתי גם מנקה לא ריאלי להפריע לה גם..
    ליל סדר אצל ההורים שלי ב-ר-ו-ר הכי מושלם שיש!! עם כל המשפחה המורחבת חמסה
    ולשאלת השאלות אני חולה גאה ברמות מפחידות של סדר ונקיון
21 תגובות
עמוד 1
  • סקר פסח שבוע אחרי חנוכה
  • סקר מעניין בהחלט
    אני כרגע גרה אצל חמתי אז אין לי שליטה על הזמנים
    לדעתי היא תתחיל בסוף פברואר ואני כמובן אעזור במה שאני יכולה (למרות שאהיה עם תינוקת בת חודש או פחות)
    כאשר גרתי בדירה לבד עשיתי ניקיון יסודי שבוע אחר לפני פסח וזה הספיק בהחלט
    ובעלי ואני ניקינו יחד ביסודיות עד כמה שאפשר כולל רענון מחסן, סידור ארון, הוצאת כל תכולת המטבח, הזזת המיטה, כביסות לשמיכות ווילונות ועוד...
    ליל סדר עושים השנה אצל ההורים שלי וגוררים איתנו את חמתי וגיסי
    ולשאלת המיליון - לא! אני לא חולת ניקיון.
    אני אוהבת שמסודר בבית ואני מנקה אחת לשבוע כמו שצריך
    אבל ככלל, לא מבזבזת על זה זמן ואנרגיה מיותרים.
    ואף אציין שמאז שעברנו לחמתי, מפאת חוסר זמן, חשק וחוסר פרטיות
    גם סדר מינימאלי אין לנו לפי הסטנדרטים שלי... פשוט תקופה כזו מבעסת שאין חשק לנקות

• אני פשוט שומרת על נקיון כל הזמן, לא ברור לי אף פעם מה עושים מיוחד בנקיון לקראת פסח שלא עושים כל השנה

• אני עם ליהי
  • אני מהלא שומרות, אז ממש לא אכפת לי פסח או כל חג אחר, מנקים רגיל ושומרים על הסדר!

• אני ממש קרובה ללידה ב"ה .

אז עשיתי מיני פסח לכבוד הלידה הבאה עלינו לטובה

אז ביום אחד עשיתי אתמול חלונות, שטיחים, שלחתי את הכריות והפוכים למכבסה.

ועוד כל מיני דברים שממש נקרעתי ועכשיו הגב כואב מאוד.

אבל העיקר שאני מרוצה!!!!
    הייתי חייבת להכין את הבית בצורה נורמלית לנסיכה שלנו.
    מה גם שלא מזמן התקנו ארונות בחדרים אז הבלאגן היה עצום .
  • אני חייבת לציין שזאת פעם ראשונה שיש לנו סקר פסח עוד לפני פורים חחחח

אז לי מספיק שבועיים שלושה לפני

ואולי אם זה היה הבית שלי הייתי מחדשת רובע מהמרצפות חחחחח
  • חחחחחחח סיוני זה הבית שלי אז אני מחדשת רובע
    ליהי אני לא מתכוונת לשטיפת רצפה אני מתכוונת להרבה מעבר לכך וסתם ככה השנה פסח יהיה לקראת סוף מרץ אז זה חודשיים וחצי כמו שאמרתי וזה אחלה

אני מתכוונת לנקיון יסודי של כל חדר ורהיט בנפרד למשל, ארון בגדים, אפילו שהוא מסודר להוציא הכל ולנקות אבק, טואלט, אבק וסדר ונקיון מחודש של כל מגירה ומגירה, פעם בשנה להוציא את כל הספרים מהספריה ולנקות אבק אפילו שייש וויטרינה ולא אמור להכנס אבל בכל זאת תמיד יש קצת קצת.
    ממממ ווילונות טריסים וויטרינות, מטבח להוציא הכל מהארונות לנקות את הארונות גם מלמעלה, מגירות, סדר חדש.
    בקיצור יש מלאאא והכי חשוב וזה הכי בסוף להכשיר את הכל מחמץ..

אני מנקה כל יום משהו בבית אבל לא ברמה שתיארתי כאן הבנתן?
    הבית שלי כמו מוזיאון חוץ משעת המשחק של הילדים אז הוא נשאר נקי אבל יש דברים שלא מנקים כל שבוע.
  • להתחיל לנקות: שבוע/-חודש לפני תלוי מה כבר עשיתי והאם צובעים את הבית

בעיקרון פעם בשבוע/שבועיים אני בוחרת משהו אחד שעושה יסודי לכן לפני פסח״הופכת״ רק מה שלא נוקה בחודש/ חודשיים האחרונים... לדוגמא שישי האחרון עשיתי תריסים וחלונות בכל הבית מלא אקונומיקה סבון ומים.... לא מאמינה שאעשה שוב לפני פסח... רק אבק..

עד עכשיו לא היו ילדים אז לא רלוונטי...
    2 ליל סדר אחרונים היו אצלנו אני מממממשששששש אוהבת לארח ולבשל

בגדול החמץ עובר למקפיא כי אני אוכלת חמץ בפסח... או לארון סגור
    אבל לערב חג ע״מ שחמי וחמתי יבואו אני מנקה הכל ויש לי סט סירים/צלחות/כוסות וכוו׳ לפסח

חולת נקיון וריח של אקונומיקה... הכלב שלי מאתגר אותי כל ערב מחדש אני מטאטאת ( זו המילה הנכונה?) כדור שיער עננננננק

• ש:אז מתי אתן חושבות להתחיל לנקות?
    ת: שבוע לפני פסח - אני מביאה עוזרת בפעם האחרונה. ככה אני מביאה כל חמישה שבועות.

ש:האם אתן באמת"הופכות" את כל הבית או רק מוציאות את החמץ?
    ת: בעלי מגיע מבית מסורתי. אני מנקה, אך לא הופכת.. הכל במידה.

ש:איך אתן מסתדרות בנקיונות עם הילדים יש למישהי עצה טובה?
    ת: עדיין אין ילדים, אבל אני גננת בעמותה לגיל הרך. צריך לשתף את הילדים בניקיונות, לתת להם עצמאות. לה**** יום לנקות את חדר הילדים ולהגיד להם לנקות ולחזק אותם שהחדר נקי וכל הכבוד!

ש:כמה זמן לוקח לכן נקיונות פסח?
    ת: שבוע פלוס מינוס.

ש: איפה עושות את ליל הסדר?
    ת: הפעם אצל המשפחה שלי. אחרי לידה טרייה.

ש: ועוד שאלה נחמדה, האם אתן חולות נקיון?
    ת: אין לי בעייה שיהיה קצת בלאגן, אבל לא יותר מדי.

• שם בדוי, את כל מה שאת אומרת אני עושה לאורך כל השנה
  • האמת?לא עושה ניקיון פסח שומרת על ניקיון כל הזמן,
    מנקה כל כמה זמן ארונות מטבח וזהו...
    הבית שאנחנו כרגע גרים פה קטן אז אין יותר מידי לנקות:)
  • לא עושה ניקיון פסח ובכלל זה אנרגיות וכוחות מבוזבזים לחינם בעיניי ,אני מעדיפה ללכת לגינה עם איתמר או אפילו סתם להסתלבט בבית בכיף ,למה ל להפוך הכל ולהתחיל להוציא ולנקות מה משעמם לי ?! ארון סידרתי עכשיו חורף קיץ מספיק ,שטיפה עושים כלשבוע יסודי יחסית חלונות ותריסים פחחחחחחחח מי בכלל חושב לנקות אותם כשהבניין נמצא מול כביש וגם אתר בניה מהצד וחניה מתחת לבית ... בקיצר חבל מאוד על האנרגיות, חמץ לא מכנסים ולא אוכלים בפסח ומתארחים אצל חמותי אצלה יש כלים של פסח
  • ש: אז מתי אתן חושבות להתחיל לנקות?
    אני כנראה יתחיל לנקות בסוף ינואר
    ש: האם אתן באמת"הופכות" את כל הבית או רק מוציאות את החמץ?
    ברור!!!! ולכל הלא מבינות אז אני מוציאה את החלונות מנקה את המעקים והסורגים משפשפת את הפנלים מוציאה את כל הארונות מסדרת מחדש ומנקה חלונות מיטות עם שואב את כל המיזרונים מכבסת את כללללללל הבית ועוד הרבה דברים אפילו שהבת שלי תמיד מצוחצח עדין יש מה לעשות!
    אני לא יודעת מה אני יעשה השנה כי אני אמורה ללדת מיד אחרי פסח ואני לא יודעת אם יהיה לי כוח להתכופף
    ש: איך אתן מסתדרות בנקיונות עם הילדים יש למישהי עצה טובה?
    שנה שעברה הבת שלי היתה קטנה בת שנה וחצי אז ניקיתי בעיקר כשהיא ישנה אז אני לא יודעת
    ש: כמה זמן לוקח לכן נקיונות פסח?
    בערך חודש וחצי ושבוע לפני פסח מהבוקר ועד השעות הקטנות של הלילה .
    ש: איפה עושות את ליל הסדר?
    השנה אצל חמותי מקווה מאוד לא לפתח לידה שם כי אני לאאאאא רוצה אותם בלידה שלי!
    ש: ועוד שאלה נחמדה, האם אתן חולות נקיון?
    מאוד מאוד מאוד
    אני מתחילה לעבוד על הענין כי אני רואה שזה מאוד קשה לגדל ככה ילדים.
    אז אני מנסה להבליג בנתים זה לא כ"כ הולך.

• וואי מרים בחורה כלבבי
    אנחנו דומות בקטע החולי

כן גם אני מנסה להבליג פה ושם למרות ששניאור עדיין קטן שנה וחצי ועדילי 4 חודשים אז אין הרבה לכלוך ובלאגן של ילדודס אבל את יודעת שאנחנו אוכלים ביחד שניאור בגיל העצמאות אזז משום מה הוא מחליט להאכיל גם את הריצפה

ואני כזה ללאאא אמא לא מרשהה
    אני משתדלת להבליג כי אני רוצה שהם יגדלו עם בריאות הנפש..
  • אוווי מה עשית לי שהזכרת לי את פסח ואת הניקיונות אין לי כוחחחחחח

• חחחחחח אנחנו עדיין בדצמבר וכבר מדברים על פסח?!?

בכל מקרה....
    מכוון שהשנה פסח(ליל הסדר) יוצא מוקדם (ב-25.03.2013) אז מתחילת חודש מרץ אני כבר אנקה

כן! אני הופכת את כ-ל ה-ב-י-ת-! בתקווה שאצליח השנה כי אני יהייה בעזרת השם בחודש 9 !

עדיין אין לי ילדים... אבל... אולי אני אלד בליל סדר?!

ליל סדר עושה השנה אצל אמא ואבא שלי

לא אני לא חולת נקיון.... כן חשוב לי שהבית יהייה נקי ומסודר אבל אני לא ברמה שלהיות "חולת" נקיון....
  • מימילנד גם אני ירשתי מאמא את הסטריליזציה חחח אבל היא כופלת אותי במקרים מסויימים, אבל אני יותר פרפקציוניסטית.
    ובעלי זורם איתי מעולה ברוך ה' גם חמותי אישה נקיה מאוד אז גם אצלו זה מהבית, מסתדר יופי!
  • לא קראתי הכל אבל לעיניננו...
    אחרי פורים..
    הדירה השכורה קטנה בחדר לא אוכלים
    אז הופכים את המטבח... מקרר במיוחד לפסח סלון כולשבוע עובר הזזה וניקיון..
    שמה שירים ורוקדת לה ככה זה היה שנה שעברה מקווה שיעבוד גם השנה למרות שאם אני מביאה לה מגבון היא אוהבת לשפשף כל מה שאפשר אז היא תשמח לעזור
    מאוד אוהבת ניקיון.. אך לצערי עם בעיות גב אחרי 2 תאונות דרכים השטיפה והניקוי לא הכי קלים לי..
  • דובונית לב טוב תרגישי טוב נשמה
    האמת שלצערי הרב גם לי יש בעיות גב תורשתיות..
    התחלתי עכשיו שינוי ת**** בע"ה וטיפול הומאופטי מקווה שיעזור לזה.

וכל הכבוד לקטנה שלך חחח בת כמה היא??
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה