עזרה- פעם ראשונה - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היי בנות,

פעם ראשונה שאני רושמת בפורום של טיפולי פוריות.
    היום קיבלתי מחזור אחרי שנה ללא גלולות. (אני עם ילדה בת שנה ועשרה חודשים בבית).
    לפני חודשיים עברתי צילום רחם מאחר ורופא הנשים אמר לי שיש סיכוי גבוה מאוד להכנס להריון בחודשיים הקרובים שלאחר הבדיקה. אז זהו, שלא קרה כלום!!
    ביום שלישי יש לי תור לרופא וגם בעלי יבוא איתי. הכנתי אותו שאולי יצטרך לעבור בדיקת זרע.
    ממש בא לי שהרופא ייתן לי כדורים של איקקלומין ועוד החודש כבר נכנס להריון. אני לא ממש מבינה בכדורים האלו ומה התהליך ואיך מבקשים אותם. אשמח אם תעזרו לי ותעשו לי סדר.

סליחה על החפירה ותודה לעונות!
19 תגובות
עמוד 1
  • היי reas,

אני זוכרת אותך עוד מהפורום של המנסים. אם אני לא טועה וזוכרת נכון, גם אז לקח לך קצת זמן.
    לגבי מה ששאלת, מקובל קודם לעשות בדיקות לך ולבעלך.
    לך פרופיל הורמונלי, זה בדיקות דם שעושים בין הימים 3-5 למחזור, ולבעל בדיקת זרע.
    אם אחרי הבדיקות ימצאו שיש לך בעיות ביוץ, כנראה שהרופא יתן לך את הכדורים (איקיקלומין), תלוי גם מה יהיו תוצאות הזרע של בעלך, לפעמים עושים גם הזרעה.
    יש רופאים שרושמים את הכדורים עוד לפני שעושים בדיקות, אבל אני הייתי ממילצה לך לעשות את הבדיקות לפני שאת לוקחת אותם.
  • היי טלי,

יש לך זיכרון מעולה!!!!
    גם פעם קודמת לקח לי 9 חודשים להכנס להריון, אחרי בדיקת זרע טובה של בעלי ובלי טיפולים.
    הפעם אני כבר מחכה שנה.
    תודה על כל המידע, מקווה שהוא ייתן לי את הכדורים החודש ושלא אצטרך לחכות המון זמן...
  • בהצלחה (:

ליטלילי

• בהצלחה (:

ליטלילי

• תודה ליטלילי
    אז היינו אצל הרופא נשים והוא אמר שכרגע אצלי הכל בסדר בעקבות צילום הרחם ומחזורים סדירים. הוא שלח את בעלי לבדיקת זרע.
    אם הבדיקה לא תצא טובה מתחילים הזרעות? איך זה הולך?
  • עשית בדיקה של פרופיל הורמונלי?

ליטלילי

• הרופא לא הזכיר את הבדיקה, אז אני ביקשתי ממנו. הוא אמר שבגלל שיש לי מחזורים סדירים כמו שעון והצילום רחם יצא מעולה אז אין צורך.
    מה את חושבת, בכל זאת הייתי צריכה לדרוש את הבדיקה?
  • אני חושבת שכן...
    צילום רחם לא קשור לדברים כמו רזרבה שחלתית נמוכה או רמת ההורמונים החיוניים לפוריות שיש בגוף. וגם סדירות המחזור לא. הסדירות קשורה אולי לכך שאין לך שחלות פוליציסטיות וזה מצויין...

גם אצלי המחזור סדיר והתוצאה של צילום רחם לא הייתה מושלמת אך שני אלו לא קשורים לבעיה שנמצאה אצלנו בהורמון fsh ורזרבה שחלתית נמוכה. אצל בעלי גם בעיות בזרע

כדי להיות רגועה הייתי עושה את הכל ליתר ביטחון ואז מתקדמת...

זו בדיקת דם שעושים ביום ה 3 למחזור ובדיקת דם שעושים ביום ה 21 למחזור.
    ליטלילי

• אתמול הייתי ביום השלישי למחזור
    הזמנתי תור להיום בבוקר לבדיקות דם, כי חשבתי שהוא אכן ייתן לעשות בדיקת פרופיל הורמונלי, אבל ביטלתי אותו.
    בנוסף, התור הכי קרוב לבדיקת זרע בבלינסון הוא ב-21/5, בעוד חודש וחצי!!!
    זה אומר שהחודש הזה מבוזבז
    למה הרופאים לא נותנים את כל הבדיקות בבת אחת??????
  • נכון זה די מעצבן...

בהתחלה כשהלחתי לרופאה היא נתנה לי רק בדיקה אחת לא זוכרת איזו.. חזרתי עם התוצאות - נתנה לי עוד אחת... פעם שלישי אותו הדבר עד שהתעצבנתי. ביררתי מה כל הבדיקות שאצטרך לעשות גם לבירור הפוריות וגם לטיפולים וגם ביקשתי ממנה וכך עשיתי הכל תוך בערך חודש חודשיים. לא יטדעת מה המטרה שלהם בלמרוח ככה אבל תעשי לך סקר ותבקשי לעשות את כל הבדיקות בבצ אחת. תקבעי תורים ותעשי הכל ברצף.

אני יכולה לומר לך מה הבדיקות שאני זוכרת....

(אלו בדיקות גם לבירור אם יש בעיות פוריות וגם בדיקות שאם תצטרכו הזרעות או הפריות כבר יהיה לך הכל מוכן ולא יעקבו אותך עוד)

בדיקת פרופיל הורמונלי שלך (ביום 3-5 למחזור + ביום 21 למחזור)
    בדיקות דם כלליות כולל hiv
    בדיקת זרע לבעל ובדיקות דם כלליות גם לו. בדיקת זרע צריך לעשות בערך פעמיים אם אני זוכרת נכון.
    אני עשיתי בעקבות בדיקת הדם גם בדיקת רזרבה שחלתית ( היא לא בסל התרופות)
    הפטיטיס
    פאפ
    סוג דם + סוכר בדם
    נוגדנים לאדמת
    בדיקת שד

מקווה שלא שכחתי כלום.... בנות אם מישהי יודעת על עוד בדיקה שפספסתי הוסיפו בבקשה
    ליטלילי

• וצילום רחם שאמרת שכבר עשית.....

ליטלילי

• וצילום רחם שאמרת שכבר עשית.....

ליטלילי

• וואווווו כמה בדיקות!
    אחרי בדיקת הזרע, אם תהיה איזושהי בעיה ,אני אבקש מהרופא לעשות את הכל.
    נמאס לי שהם מורחים אותנו.
    תודה רבה רבה על כל המידע!!!!

שיהיה לך המון בהצלחה
  • לגבי בדיקת הזרע הייתי מבררת אם אפשר לעשות במקום אחר... ממש לא נראה לי הגיוני לחכות חודש וחצי. אני בכללית, קיבלתי מהמרפאה שלי טופס 17 וקבעתי למעבדה, לא בבית חולים, יש בדרך כלל כמה מעבדות עצמאיות בכל אזור. לקח לי אולי שבוע גג עד התור. תבדקי את זה.
  • מסכימה עם טלי.. גם אנחנו עשינו באותו חודש בו קיבלנו הפנייה...

ליטלילי

• היי reas

גם אנחנו עשינו במעבדה אלה סגל במערב ראשון עם הפניה וטופס 17
    את לא צריכה לחכות לבית חולים
    ויש לך תוצאות באותו יום

שיהיה בהצלחה
  • תתקשרי למעבדות עצמאיות. לא כולן תריכות טופס 17.
    אגב יש גם באסותא.
    בהצלחה!
  • וואווו בנות, ממש תודה רבה לכן!!!
    אני אבדוק היכן ניתן לעשות בזמן הכי קרוב.

ושוב, תודה!!!
  • וואו כמה זמן לא נכנסתי לכאן והייתי חייבת להגיב לך...
    מה קורה יקירתי? זוכרת אותי??
    בקשר לבדיקת זרע, מסכימה עם מה שאמרו לפני..
    יש עוד מקומות שאפשר ללכת אליהם חוץ מבלינסון.
    בעלי עשה בבלינסון פעם אחת ואת שאר הבדיקות עשה במכון פועה בבני ברק,
    שווה לבדוק אולי יש להם תור יותר קרוב.
    אם יש שאלות את יודעת איפה למצוא אותי...

מותר ואסור לאכול בהריון והנקה