כדורים או גרידה? - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היי בנות צריכה לעבור הפלה. לצערי העובר הפסיק להתפתח בשבוע 6.
    הבנתי מהרופאה שלי שיש לי את האפשרות לבחור בין כדורים שגורמים להפלה אך יש מצב במקרה כזה שלא הכל יתנקה ואצטרך בנוסף גרידה. או אפשרות שניה לעבור גרידה. אני חושבת אם כך ללכת ישירות לגרידה.
    מה דעתכן בנושא? יש מישהי שעברה אחת או שתיים מהמקרים? יודעות איפה ההחלמה קלה יותר?
    יש לי ביטוח פרטי ואני מתלבטת בין פרטי לציבורי. יש לדעתכן הבדל מלבד העלות?
    אשמח לשמוע דעתכן ומקווה לבשר לכן בשורות טובות בקרוב.
    ובהזדמנות זו לאחל לכן המשך הריון קל ותקין ושיעבור מהר ובהצלחה!
23 תגובות
עמוד 1
  • אני הייתי מנסה קודם כדורים...לא חבל ללכת סתם לפעולה פולשנית שתמיד יש בה סיכונים כמו זיהום חום וכו....

תנסי את הכדורים ואם לא ילך ולא תהיה ברירה תלכי לגרידה
    "אין בעולם אהבה כמו אהבה של אמא..."
  • אני עברתי הפלה בכדורים בשבוע 11. אצלי זה עבד. לדעתי עדיף לנסות קודם כדורים. נכון שגרידה זה וודאי אבל לדעתי כל דבר פולשני מסכן יותר.
  • אני בדיוק חושבת הפוך - גרידה
    -אני עברתי הפלה בשבוע 15 - תאמיני לי שווה - לא מרגישים כלום, למה לסבול סתם??? למה???
    -אני מכירה כמה שלקחו כדורים ואח"כ היו צריכות לעבור גם גרידה כי לא הכל יצא להם, אז למה לסבול פעמיים???

מאמי גרידה זה לא כואב ככל, זה הרדמה כללית, לוקח יום יומיים להתאושש מההרדמה, ואח"כ קצת דימומים וזהו, ואת אישה חדשה :)

• עברתי גם וגם
    ללא ספק הגרידה היתה קלה יותר

אלי, תן בי את השלווה
    לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם
    האומץ לשנות את אשר ביכולתי
    והתבונה להבחין בין השניים

הזורע חיטה דואג לשנה,
    הנוטע עצים דואג לשנים,
    המחנך נפשות דואג לדורות (הרב קוק)

אדם הוא מעט ממה שנולד עימו, והרבה ממה שהוא עושה מעצמו. (אלכסנדר בל)
    לעולם לא מאוחר מדי להיות מי שיכולת להיות. (ג'ורג' אליוט)

• אני עברתי בכדורים נדמה לי ציטוטק, הרופא שלי לא הסכים בשום פנים שאעשה גרידה כי אמר שזה יכול לעשות לי בעיה להכנס אחרי זה להריון נוסף. היו לי כאבים די חזקים, אבל היה שווה את זה בכך שלא נגעו לי במכשירים במקום.
    בהצלחה בכל דרך שתבחרי:)
  • עברתי גם וגם. ממליצה בשלב שלך על כדורים. הסיכוי שיגרם נזק מגרידה הוא מאוד קטן אבל בכל זאת בהריון כזה התחלתי הייתי מנסה כדורים בהתחלה.
  • ציטוטק אלו הכדורים הכי אבל הכי כואבים שבעולם...........
    כאבי תופת מה שהם עשו

l]
  • אני עברתי גם וגם.
    חד משמעית ממליצה על גרידה.
    זבנג וגמרנו. פשוט מסיימים עם זה מהר.
  • היי יקירות!
    התלבטתי אם להגיב לשרשור או לא, אבל הרגשתי שאני חייבת לשתף אתכן שמלחיץ אותי לקרוא עכשיו כמה מכן חוו אובדני הריון....
    אני מודעת לזה שזה קיים, שהסיכון בשליש הראשון גדול יותר ויכול לקרות גם בהמשך ההריון....
    אני בהריון ראשון עכשיו ומפחיד אותי לחשוב שזה יכול לקרות
  • תודה בנות יקרות!!
    האמת חיזקתן אותי. וחידדתן לי את המחשבה לעשות גרידה ולסיים עם זה.
    כמה זמן לקחה לכן ההחלמה הפיזית לחזור לעבודה אחרי יום יומיים?
    על ההחלמה הנפשית עם כל הקושי באבדן אני מתחזקת ומתמודדת ומאמינה שזה לטובה. בע"ה ההריון הבא יבוא מהר וילך חלק ותקין כמו שצריך
    מאחלת לכן אחלה סופ"ש
  • חן חן, ראיתי את התגובה שלך אחרי שאני פרסמתי את הקודמת.
    אל תחשבי שלילי.
    דמייני את עצמך כל הזמן איך הכל מתפתח כמו שצריך ובסדר בין בדיקה לבדיקה.
    אסור לנו לחשוב שלילי ולא טוב.
    אני אומנם אתמול לא הפסקתי לבכות על מר גורלי, אבל לאט לאט חוזרת לעצמי ומבינה שאולי זה באמת לטובה ועדיף לעבור את זה בהתחלה ומוקדם מאשר מקרים אחרים לא עלינו שיש מומים בשלבים מאוחרים יותר.
    תהיי מאושרת מכל רגע ותחשבי רק טוב!
    ובע"ה שנתבשר רק בבשורות טובות!
  • אושר, איזו מקסימה את!
    יש בך כוחות עצומים! ומדהים לראות את זה!!!

את צודקת, אין סיבה לא לחשוב חיובי, למרות שלפעמים זה קצת קשה בשליש הראשון ויש הרבה חששות.....
    ומסכימה איתך שעדיף לאבד את ההריון בשלב כזה מוקדם מאשר בשלבים מאוחרים יותר של ההריונות...

מאחלת לך לעבור את התקופה הזו ולצאת ממנה מחוזקת!
    אשמח לראות אותך כאן שוב כשתיהי מוכנה לזה
  • פשוט לא התפתח.... (:()
    הכל היה טוב עד שבוע10, ומאז לא התפתח כנראה ואז באתי לבדיקה בשבוע 15 ואין דופק!!!!!! קבלתי שוק חיים, אבל שכחנו מזה כבר וזה מאחורינו.

אבל זה לא מצוי כ"כ שאין דימומים וכאבים, בדר"כ צריך להיות סימן

חןחן די לדאגות ודי להכניס פחדים משונים, הכל בסדר וזהו.
    ואושר הכל בסדר, גרידה זה דבר פשוט יחסית, את תראי את תחזרי אלינו מהר עם בשורות טובות. הכל משמיים
    איך אמרו לי הרופאים כשזה קרה - בדר"כ עוברים שנופלים הם עוברים לא בריאים, אחוז קטן מהעוברים לא בריאים מתפתחים בבטן. אז זה הרגיע אותי , מה חסר לי ילד חולה בבית, לא!!!

מחזיקה לך מאמי המון אצבעות ותחזיקי מעמד
  • היי חמודה!
    קודם כל, שתדעי שאת לא לבד... אני לצערי עברתי 2 הפלות... בראשונה לקחתי ציטוטק, אך נשארה שארית ועברתי היסטרוסקופיה כדי להוציאה. זה היה ממש עוגמת נפש... המעקב של בדיקות הדם להורדת הבטא והמתח לקראת הניתוחון הזה... שהוא הרבה יותר בטוח מגרידה רגילה- כי הוא נעשה תחת מצלמות...
    למרות זאת, גם בהפלה השנייה החלטתי לקחת ציטוטק ובפעם הזאת זה הצליח וזה היה מאחוריי די מהר.
    אלו היו הריונות ראשונים- ולא רציתי לקחת את הסיכון שבניתוח פולשני...
    כדי לעודד אותך אספר לך שילדתי את בתי הבכורה לפני כחודשיים... כך שאל תתייאשי!!!! זה יבוא שוב ובפעם הזאת זה גם יהיה תקין ובריא!!
    לכל שאלה, ייעוץ וסתם עידוד אני כאן :)
  • תודה בנות. איזה כייף ומחזק זה לקבל את כל התגובות התומכות האלו.
    ברור לי שאני לא לבד ומדהים כמה עוברות את זה בהריונות ראשונים.
    בטוחה שאחזור לפורום הזה ומאמינה שבקרוב.
    איך זה עובד עם הציטוטק? הבנתי שזה כדור שמחדירים ואז הוא גורם להפלה?
    אני מאמינה שכל דבר זה לגופו יש כאלה שרשמו לי שסבלו עם זה כאבים וזמן ממושך של דימום. אני מאמינה שהכל מלמעלה וכל מה שצריך לקרות קורה.
    אז אגבש דעה עם הבן זוג המדהים שלי ונחליט מה לעשות הלאה.
    שולחת לכולכן חיבוקים בחזרה.

• הציטוטק אמור להרגיש כמו הפלה טבעית. את מחדירה לנרתיק ומחכה. עלי זה התחיל לעבוד ישר. כאבים חלשים שעתיים ואחרי זה התחיל הדימום וכאבים יותר חזקים. כאב חזק אך נסבל היה שעה בערך. אם את בוחרת את האופצייה הזו תבדקי אם את יכולה לקחת ביחד עם משככי כאבים. שמעתי לפעמים שעדיף שלא אבל הרבה בנות לוקחות עם. אני לקחתי עם כי בשבילי זה כבר היה אחרי גרידה כי עדיין היו שאריות והרופאה אמרה שאפשר לקחת עם משככי כאבים חזקים וזה עזר.
  • לפני שנכנתי להריון עם דניאל הקטנציק גם אני היתי בהריון שלא התפתח . עברתי הפעלה עם כדורים ולא היתי צריכה גרידה . הכאב היה נסבל . אמרו לי בפירוש שניתן לקחת משככי כאבים.
    Free image hosting by
    htt
  • [xxציטוטק מזעזע
  • לא קראתי את התגובות כאן אז יש מצב שאענה לך כמו שכבר ענו לך.
    מה שאני הייתי עושה זה - קודם מנסה כדורים.מי יודע, אולי לא תצטרכי גרידה.
    אני אישית מכירה מישהי שאמרו לה בדיוק כמוך, והיא לקחה כדורים ולבסוף לא היתה צריכה גרידה.
  • היי אושר
    מצטערת לשמוע, גם אני עברתי הפלה לפני 4 חודשים מדופק שהפסיק בשבוע 9 והחלטתי לקחת ציטוטק
    מכניסים לך 4 כדורים בצורה וגינלית ואחרי כמה ימים את באה לבדיקה ובמידה ולא יצא מכניסים עוד 4 כדורים ואז אחרי כמה ימים שוב בדיקה ורק אם לא יצא הכל עושים גרידה

האמת זה די כאב לי, לקחתי אופטלגין ששיכך את הכאב, אמרו לי שיש דימום חזק, פעם ראשונה היה לי בקושי הפרשות חומות ובפעם השנייה כבר היה דימום כמו מחזור והכל יצא

הייתי מציעה לך לנסות את הציטוטק קודם
    שמעתי מבנות שעשו גרידה וגם קראתי באינטרנט שכמה שגרידה יכול להיות מהר וזהו, זה פעולה פולשנית ויכול כתוצאה מהגרידה לגרום להידבקויות ואז זה מקשה על כניסה להריון
    אבל כל אחת זה אינדבידואלי

אני יעודד אותך, אני 3 חודשים אחרי נקלטתי אבל לצערי זה היה הריון כימי
    והחודש מנסה שוב

הרבה בנות שאני מכירה שעברו הפלה, נקלטו תוך 3 חודשים וההריון הסתיים כמו שצריך
    אומרים שאחרי הפלה הגוף מאוד פורה כמו אחרי לידה והסיכוי להיקלט הוא גבוה

שיהיה בהצלחה ותהיי חזקה, מבטיחה שזה עוברוממשיכים הלאה למרות שכרגע זה לא נראה ככה
  • אני חזרתי מאוד מהר לעצמי אחרי הגרידה. יומיים אחרי כבר הייתי בעבודה והרגשתי פיזית מצוין.
    אני גם חושבת שזה תרם להחלמה הנפשית. כי ידעתי שזה מסתיים מהר ואתחיל לנסות שוב.
    ואכן אחרי שנה ילדתי.
  • אני חזרתי מאוד מהר לעצמי אחרי הגרידה. יומיים אחרי כבר הייתי בעבודה והרגשתי פיזית מצוין.
    אני גם חושבת שזה תרם להחלמה הנפשית. כי ידעתי שזה מסתיים מהר ואתחיל לנסות שוב.
    ואכן אחרי שנה ילדתי.
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה