איקקלומין בפעם הראשונה-עזרה :-) - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היי בנות,לפני 10 ימים רופא הנשים שלי נתן לי לקחת איקקלומין בפעם הראשונה.
    לקחתי עפ הוראותיו כמובן 5 ימים,פעמיים בכל יום.הוא הסביר לי שאחרי ה 5 ימים יש להמתין 5 ימים נוספים ובסופם להתחיל לנסות במשך 5 ימים שהם ״חלון ההזדמנויות״. הרופא שלי מקסים וסבלני ואפילו כתב לי הכל במסודר...בדיוק מהיום מתחילים להם אותם 5 ייפמשל חלון ההזדמניות.מה שלא שאלתי זה את המקרה הבא:
    בנסיבות מפתיעות אני לא הולכת לראות את בעלי כל השבוע הזה! לא משהו שתיכננו אבל אין לנו שום ברירה לצערי :/
    מובן לי שהמשמעות היא שאת החודש פיספסנו :(
    אבל לא מובן לי מה עושים הלאה? לפי הבנתי במידה ואין הריון אני אמורה לקבל מחזור תוך 14 יום.
    אבל כל העיניין התחיל ביכלל מזה שגילו שיש לי שחלות פוליציסטיות בעקבות זה שלא קיבלתי חודשיים מחזור.
    האם למרות שאני לא מקבלת באופן סדיר-בגלל הכדור הזה בהכרח אקבל תוך 14 יום?כי הריון מין הסתם לא יהיה...
    במידה וכן-לט בהכרח יהיה ביוץ שוב אחרי המחזור...אז מתי בכל זה מתחילים שוב סבב של הכדורים?
    בינתיים כמובן שקבעתי תור לרופא נשים שוב,אבל זה רק שבוע הבא ואני מפחדת שאפספס משהו...
41 תגובות
עמוד 1
  • נתן לך איקקלומין פעמיים ביום שזה המון!!! בלי מעקב זקיקים? בלי בדיקות דם? פשוט קבע על חלון הזדמנויות כלשהו..?! חוסר אחריות תסלחי לי!!!!
  • תעשי לעצמך טובה ענקית ותלכי למומחה שמבין בזה באמת ולא סתם רופא נשים נחמד.. הם אוהבים לתת איקקלומין..

בהצלחה
  • הוא לא רופא נשים רגיל,הוא מומחה לפיריון.שכחתי לציין את זה
    ובלי קשר נתן לי בדיקות דם לפרופיל הורמונלי
    אמר לי לעשות אותם בין היום ה 3 ליום ה 5 למחזור במידה ולא אקלט החודש.
    לא כתבתי את זה כי לא חשבתי שזה קשור לשאלה שלי :)
  • אה.. סליחה אם תקפתי פשוט יש לי טראומה מרופאי נשים והאיקקלומין שלהם... בכל מקרה תבקשי גם בדיקת זרע לבעלך.. ובשבילך תבקשי מעקב זקיקים זה מאוד מאוד חשוב!! רק ככה אפשר לדעת ב ד י ו ק מתי ביוץ ולתזמן את יחסי המין. המון בהצלחה!!!

• זה בסדר,גם אני לא כתבתי את הכל בהודעה הראשונה :)
    לגבי הבדיקת זרע-הוא אמר לי שכשאחזור אליו עם התוצאות של בדיקות הדם,אביא גם את הכרטיס המגנטי של בעלי והוא יוציא לו הפניה לבדיקת זרע.
    לגבי המעקב זקיקים-הוא אמר לי לנסות בחודש הראשון ככה-פשוט בחמישה ימים האלה לפחות יום כן יום לא...ואם אפשר אז אפילו כל יום.
    ואם זה לא יצליח נראה איך מתקדמים
  • היי,
    גם הפעמים שלי עם איקקלומין היו כאלו, אבל אצלי לא הייתה תגובה בכלל ב-3 הסבבים הראשונים בגלל בעיה בבלוטת התריס. בגלל שלא עשיתי מעקב זקיקים ורק בדיקת דם לפרוגסטרון ביום ה21 זה היה מאוד מתסכל... בסבב הרביעי אחרי שעברתי רופא וסידרנו את בעיית הבלוטה כן הייתה תגובה והיא הייתה מאוחרת, בסביבות היום ה 30, בגלל ניסיון לעבות את הרירית (רירית דקה-תופעה שהאיקקלומין גורם לה). שמעתי שגם באופן טבעי האיקקלומין די גורם לדחיית הביוץ אז אל תתייאשי..
    בכל מקרה אני חושבת שמהטיפול הבא תתעקשי על מעקב זקיקים ובדיקות דם..
    סבב חדש את מתחילה ביום ה5 למחזור ואם לא הייתה תגובה ולא יגיע מחזור יתנו לך כדורים להביא אותו...
    אני ממליצה לך לעשות פרופיל הורמונלי קודם, לראות שתקין, כדי שלא תיקחי כמוני סתם את הכדורים האלו, לי הם גרמו לאיבוד שפיות ;)

שיהיה בהצלחה!!
  • היי,
    ככה מבחינת המחזור - אני עם האיקקלמין לא קיבלתי תמיד אחרי 14 יום, זה יכול לקחת גם 18-19 יום -אין מה להילחץ, מה שהאיקקלמין עושה זה גורפ לגוף ליצר יותר ביציות שייבייצו.
    בד"כ בחודש הראשון הגוף מקבל הלם - גם אצלי בדקו רק בדיתקת דם בחודש הראשון ואח"כ יחד עם מעקב, אין מה לדאוג..
    עם האיקקלמין הסיכוי שיהיה ביוץ יותר גבוה - לפעמים זה גם לא עוזר ולכן עוברים לזריקות.
    מאחלת לך חודש הבא להילקט בקלות!!
  • תודה רבה בנות
  • מאיפה השגתם איקקלומין?????????
    הרופאה רשמה לי לקחת ולא מצאתי בשוםםםם בית מרקחת כולם אמרו לי שאין במלאי, לא אתזה ולא סירופין אז הרופאה רשמה לי מרשם אחר שלקחתי החודש והרגשתי כאילו לא עשה כלום כי קיבלתי מחזור לצערי הרב לפני יומיים.
    אז אשמח אם תשתפי איתי מאיפה השגת....תודה:)

Surib
  • בשמחה :)
    אני קניתי בסופרפארם בקניון מרגלית בהוד השרון
  • אני גם חיפשתי בהרבה מקומות, בסוף מצאתי בבית מרקחת של הקופת חולים - אצלם חייב להיות

ורד
  • אני ממש נגד איקקלומין בלי מעקב..
    מישהי מהעבודה שלי לקחה חודש שעבר ואופרה עם מים באגן וכאבי תופת בגלל האיקקלומין. .
  • באמת?!
    מה הכוונה במעקב? מה אמורים לעשות? הרופא שלי לא ציין משהו כזה
    רק נתן לי מרשם לפעם אחת ובדיקות דם לפרופיל הורמונלי במידה ולא יקלט...ולחזור אליו עם התוצאות
  • יש לי ניסיון רב עם הכדורים האלה-
    בפעם הראשונה שלקחתי אותם נכנסתי להריון בפעם הראשונה בסבב הראשון
    הייתה לי הפלה טיבעית ואז אחרי חודש לקחתי שוב איקקלומין
    במשך 4 חודשים והוא לא עזר
    בחודש שהפסקתי עם כל זה- נקלטתי (ב״ה)

המערב זקיקים נועד לבדוק את ההשפעה של הכדור על הביוץ שלך כי זה בדיוק הסיבה לנטילה שלו
    את חייבת להיות במעקב זקיקים את לא אמורה לנחש מתי את מבייצת!! זה נראה לי קצת מגוחך לקחת את הכדורים האלה בלי מעקב זקיקים
    יש לכדורים גם כמה תופעות לוואי כמו רירית דקה שזה מקשה על ההיקלטות של הביצית בדופן הרחם והם גורמים וצבירת נוזלים בגוף- לא נעים!!
    שירן לפני שאת לוקחת את הכדורים בבקשה תלכי לרופא ותגרשו מעקב זקיקים
    רופאים נחמדים זה כיף ונעים אבל את צריכה רופאים מקצועיים

תעדכני :)
  • אההה ועוד דבר-
    אל תספידו את החודש הזה סתם!!
    יש תגובה של ביוץ מאוחר באופן טיבעי בעקבות לקיחת הכדורים
    לפעמים גדלים זקיקים שבשלים ומוציאים ביצית ואז אחרי כמה ימים הזקיקים הקטנים יותר שהיו גדלים גם הם וגם מוציאים ביציות ואז כיאילו את מבייצת פעמיים בחודש
    ( זה מה שקרה לי אבל באופן טיבעי בלי הכדורים)
    זה בהחלט יכול לקרות גם לך

תפסיקי להספיד ולקבוע ולחרוץ גורלות לפני מועדם זה לא בריא לך!!!
    תהני תעשי כיף בזוגיות זה כבר יבוא לבד!!!

אוף בא לי כבר שתיכנסי להריון כדי שירד לך כל הלחץ הזה!!! חחחחחח
    כשבעלך יחזור תאהבי אותו שוב
    ותעשי מעקב זקיקיםםםםםם
    בהצלחה קושקושית

• מעקב זקיקים ובדיקות דם לפרוגסטרון שמעיד שהיה ביוץ..
    אני לקחתי פעם אחת איקקלומין ולא נכנסתי להריון למרות שידעתי מתי אני מבייצת..
    אחרי שלקחתי אותו ולא נכנסתי החלטתי לעזוב הכל ולחכות בסבלנות..
    אבל לי אין שחלות פוליצסטיות..
  • קודם כל תודה על התגובה:) למרות שאני לא גרה באיזור של הוד השרון אולי אני יעשה טיול לשם בשביל הכדורים....
    והרופאה שלי הסבירה לי שמאוד חשוב המעקב כשלוקחים כדורים בגלל שיכולים להיות 2,3,4 זקיקים מובילים שיכולים להוביל להריון צרובה עוברים שיכול להיות מאוד טראומטי למי שלא בנויה לזה.

Surib
  • היייי אני לפני תהליך הזרעה והרופא שלי נתן לי כדור בשם Tamoxifen(טמוקסיפן) שזה כדורים שדומים בפעולה לאיקקולמין כי הבנתי שאין אפשרות להשיג את האיקקלומין
    מישהי שמעה ניסתה את הכודרים האלו?
  • Shani101-תודה אבקש מהרופא מעקב זקיקים :-)
    לגבי החודש הזה,סיימתי לקחת את הכדור האחרון ביום שלישי 23.9. לא אראה את בעלי עד יום שישי הקרוב-שגם בו חלון ההזדמניות קצר בגלל כיפור חח
    יש טעם לנסות?
    לו רק היה לי-אבקש מעקב...ואני עד לפני כמה שבועות ביכלל לא ידעתי מזה שחלות פוליצסטיות והמחזור שלי גם היה יחסית סדיר בחצי השנה האחרונה...ופתאום לא מגיע כבר חודשיים :/
    SuriB-אולי שווה להתקשר קודם לסופרפארם בהוד השרון,שלא תסעי לחינם :) לפני שבועיים בערך שהלכתי היה להם...
    בייבי 555-לי לפחות אין מושג על הכדורים האלה,כמו שאת יכולה להבין,בקושי יש לי מושג על האיקקלומין חחח
    אבל אני מניחה שאם הרופא נתן אותו כי יש מחסור,סביר להניח שהוא עושה את אותה פעולה לא?

לי יש תור בשבוע הבא שוב לרופא שלי,אני אחפור לו קצת עד שארגיש שאני מבינה הכל ושיתן לי את כל נמעקבים שצריך...
  • אף פעם לא מאוחר לנסות. .
    מאחר שאת לא עושה מעקב יש מצב ש הביוץ יצא בשישי ואם יש לכם הזדמנות להיות יחד לפני כיפור זה מעולה..
    ואם לא--חודש הבא בע"ה
    בסוף תהיי אמא זה רק עניין של זמן..
  • תודה מאמי
  • בייבי 555- זה בדיוק הכדורים שלקחתי החודש.
    קיבלתי מחזור אז קצת ירדה לי האמונה בהם...

Surib
  • אני לקחתי איקאקולמין בשני ההריונות שלי גם בנוכחי וגם בקודם בגלל בעיה של שחלות פוליצסטיות
    ומחזורים לא סדירים. בהריון ראשון נקלטתי בסיבוב שני של הכדורים ובהריון שני זה לקח לנו 3 פעמים.
    אז ככה איקאקולמין מסדיר ביוץ ולכן גם אמור להסדיר מחזור.
    הבנות פה צודקות בכך שבד״כ איקאקולמין (במיוחד בפעם הראשונה) צריך להיות מלווה במעקב זקיקים.
    וכדי להסביר מעקב זקיקים זה אולטראסאונד פשוט שבודק (סביב היום ה-14) האם את אכן מבייצת ויש תגובה לכדורים האלו אחרת הרי אין ממש טעם לקחת אותם....
    אם בא לך להתייעץ את מוזמנת בכיף.
    קרן
  • היייי
    אני חדשה בפורום הזה, ונהנית מאד....
    ולענין,
    אני לקחתי איקלומין פעמיים ונקלטתי....
    אחרי שהספדנו רציני את החודש ולא האמנו בכלל שזה יקרה.
    אז - אל יאוש!!!

בהצלחות!
    רעות
  • תודה בנות!
    בסבב הבא הרופא יתן מעקב זקיקים.בינתיים ממתינים למחזור הבא-בתקווה קטנה שאולי איכשהו זה בכל זאת הצליח...וממשיכים עוד לנסות עד שיגיע או לא יגיע המחזור :-)
    בינתיים הייתי אצל הרופא שוב אחרי בדיקות דם ופרופיל הורמונלי שיצאו תקינות לחלוטין! זה בהחלט מעודד ומרגיע.יש לנו גם הפניה לבדיקת זרע-מקווה שגם שם הכל יצא תקין.ואז אוכל להיות רגועה,מה שיכול לעזור לא מעט ;)
  • הכי חשוב שתהיי רגועה!!!!!
    בעלי היה לחוץ מאד.....
    עד שאחותו לקחה אותו והסבירה לו שזה מוריד לו את הסיכוי ב50%
    אחרי חודשיים, החלטנו שעכשיו נהנים בלי לחשוב על ילדים...
    תוך כדי לקחתי את האיקלומין.... ויש הריון!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

בהצלחה ענקית אצלך, אל תשכחי לספר...
    רעות
  • שירן בת כמה את?
    לדעתי זה באמת עניין של זמן.. הריון ראשון אצלי היה מיד ושני 10 חודשים!
  • לו רק היה לי- נכנסת להריון בעזרת הכדורים?

• אני בת 27
    אנחנו ״מנסים״ ממרץ האחרון שבעצם הפסקתי לקחת גלולות...אבל כשחושבים על זה לעומק לא ממש ניסינו...לא היה לנו מושג בכל העיניין הזה! וכיוונו ליום ה 14 וה 21 כמו שקראתי בזמנו שאצל רוב הנשים.רק שלא ידעתי עד לפני חודש שיש לי שחלות פוליציסטיות והביוץ שלי לא כמו אצל רוב הנשים :/
  • הרופא שלי נתן לי איגוגלמין פעם ראשונה במינון של פעם אחת ביום עכשיו נתן לי פעמיים ביום למישהי זה עזר ???
  • אה.. סליחה אם תקפתי פשוט יש לי טראומה מרופאי נשים והאיקקלומין שלהם... בכל מקרה תבקשי גם בדיקת זרע לבעלך.. ובשבילך תבקשי מעקב זקיקים זה מאוד מאוד חשוב!! רק ככה אפשר לדעת ב ד י ו ק מתי ביוץ ולתזמן את יחסי המין. המון בהצלחה!!!

מה כל כך משנה המינון אם לוקחים כדור אחד או שניים ביום?
  • יש לי שאלה..אני אמורה להתחיל לקחת כלומיד להסדרת הביוץ ביום ראשון פעם ביום למשך 5 ימים ואחכ לעשות מעקב זקיקים, לא אמרו לי אם לוקחים בוקר או ערב, יש לזה חשיבות ?
  • יש לי שאלה..אני אמורה להתחיל לקחת כלומיד להסדרת הביוץ ביום ראשון פעם ביום למשך 5 ימים ואחכ לעשות מעקב זקיקים, לא אמרו לי אם לוקחים בוקר או ערב, יש לזה חשיבות ?
    שלום וברכה.

אין לזה חשיבות. פעם ביום. תחליטי מתי נוח לך ותקפידי בערך על אותו זמן, בטווח של מספר שעות זה גם בסדר.
    כמובן אינני מתייחס לעצם הטיפול והצורך באיקקלומין.

בהצלחה !
  • היוש
    ילדתי לפני שנה וחצי ורוצה עכשיו עוד ילד יש לי שחלות פוליציסטיות ורוצה לקחת איקקלומין לסידור הביוץ , האם יש פה נשים שיש להם כבר ילדים ולקחו את התרופה ואחרי כמה זמן נקלטו?? יש לציין שההריון הראשון היה ללא תרופות
  • היי לכולן,
    אני מחפשת לקנות איקוקלומין אבל הבנתי שיש מחסור בשוק.
    אם מישהי קנתה לאחרונה אשמח לדעת היכן?
    או לחילופין אם יש למישהי בבית משימוש קודם שאין לה צורך בו וזה בתוקף אשמח לקנות ממנה.
    תודה מראש.
  • היי
    אני פולציסטית- ללא ביוץ סדיר.
    לקחתי איקקלומין (כדור אחד ביום למשך 5 ימים) ולא קיבלתי מחזור ולא נקלטתי.
    יש בנות עם סיפור דומה?
  • היייי
    אני חדשה בפורום הזה, ונהנית מאד....
    ולענין,
    אני לקחתי איקלומין פעמיים ונקלטתי....
    אחרי שהספדנו רציני את החודש ולא האמנו בכלל שזה יקרה.
    אז - אל יאוש!!!

בהצלחות!
    רעות
    מאיזה יום התחלת לקחת
  • מאיזה יום התחלת לקחת
    מתי היה לך ביוץ
  • הי,
    אני לוקחת איקקלמין בפעם הראשונה
    אם מעקב צמוד
    אבל מאז שהתחלתי אני מסוחררת נורא וכל היום עיפה ויש לי גם כאבים בבטן התחתונה
    האם זה נורמאלי?
  • היי לכולן,
    אני מחפשת לקנות איקוקלומין אבל הבנתי שיש מחסור בשוק.
    אם מישהי קנתה לאחרונה אשמח לדעת היכן?
    או לחילופין אם יש למישהי בבית משימוש קודם שאין לה צורך בו וזה בתוקף אשמח לקנות ממנה.
    תודה מראש.
    אני חפשתי בכל המרכז ובסוף הפנו אותי לקופ"ח של מאוחדת במרכז בני ברק
    נראה לי רחוב ירושלים
    בהצלחה
  • היי
    אני פולציסטית- ללא ביוץ סדיר.
    לקחתי איקקלומין (כדור אחד ביום למשך 5 ימים) ולא קיבלתי מחזור ולא נקלטתי.
    יש בנות עם סיפור דומה?
    יכולה לומר מה היה בסוף?
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה