סקר: לידת תינוק עם מום מסויים - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • איך הייתן נוהגות אם היו מבשרים בבדיקה שיש לעובר שלכן מום שניתן לתקן מיד אחרי הלידה?

הייתן ממשיכות את ההריון או מפסיקות?
    סקר קשה... כן אני יודעת...

יש לי סקרים לא קלים

10 תגובות
עמוד 1
  • אני יודעת שיש הרבה שחולקות עלי פה.
    דעתי ואני מדגישה שוב, זו רק דעתי ואני לא כופה אותה על אף אחת, שלכל נשמה מגיעה הזכות לחיות, גם אם היא פגועה פיזית, נפשית, או קוגנטיבית.
    אז ברור שבמקרה כזה הייתי ממשיכה את ההריון, מה השאלה בכלל?

מירי, אמא לחמישה מדהימים!!!
  • אני עם מירי
  • מירי אני איתך
  • זה מאד תלוי איך את מגדירה מום...... ואיך הוא משפיע על חיי הילד
    אם זה משהו שניתן לרפא/לתקן/לא מפריע לאורך החיים לא חושבת שהייתי מפילה
    יכולה לשתף מההריון שלנו.....
    יש לי מחלה כרונית תורשתית בשם ספרוציטוזיס שקיבלתי מאימי, המחלה מתבטאת בכך שכדוריות הדם האדומות במקום להיות עגולות הן אליפסיות וכתוצאה מכך הטחול מחסל אותן וזה גורם לאנמיה כרונית. הפתרון להתמודד עם האנמיה והשלכות המחלה הוא כריתת הטחול..... אחרי זה אין תופעות מיוחדות חוץ ממערכת חיסונית חלשה יותר.
    הסבירות שלילד שלנו תהייה המחלה הזו היא 50%. הלכנו ליעוץ גנטי ונאמר לנו שניתן לעבור הפריות בכדי לבחור את העוברים שלא יהיו עם המחלה....
    בחרנו שלא, כי זו מחלה שאפשר לחיות איתה, אמנם יש לה חלקים לא נעימים לילד ולהורים אבל זה לא משהו סופני או משהו שאי אפשר לחיות איתו. ואני דוגמא לכך:-)
    לעומת זאת עכשיו כשאנחנו בצומת דרכים שאולי לעובר תהיה תסמונת דאון אין לנו בכלל שאלה לגבי הפסקת הריון בעקבות גילוי של תסמונת דאון.....
    שני מומים מאד שונים:-)

• שלי
    את מדהימה.

• תלוי במום ותלוי באיכות חיים הצפויה לילד.
    ילד שהמום גורם לאיכות חיים ירודה וסבל , הייתי מבצעת הפלה.
    אם מדובר במום אסטתי כמו שפה שסועה או חוסר באצבע לא הייתי מפילה.
    ההתלבטות הקשה היא מקרי ביניים שאיכות החיים נפגעת אך לא במידה קשה.
    אני רואה הרבה מקרים של ילדים שנולדו עם מומים קשים ורואה את הסבל של הילד והמשפחה ואני לא הייתי מביאה ילד כזה לעולם...
    הילדים הם גשר אל עצמנו, שנתן לנו הזמן.
    שלום חנוך { מתוך השיר "על פני האדמה" }
    "I see your ture colors shining through
    I see your true colors and that's why I love you
    So don't be afraid to let them show
    Your true colors are beautiful like a rainbow"
    (מילים מתוך השיר true colors של Cyndi Lauper )

• הייתי לוקת את זה מאוד קשה , נכנסת לדיכאון , אך לבסוף משלימה עם העובדה שלא יהיה לי תינוק מושלם , רוב הסיכויים שהייתי מתאכזבת לראות אותו , מקוה שמישהו יחליט במקומי . אך בגלל שאת שואלת על מום שניתן לתקן , ומום שאפשר לחיות איתו באיכות חיים סבירה לא הייתי מפילה.
  • כמו שנכתב פה, תלוי איזה מום. זו שאלה קשה עבורי כי אני מאמינה שאנחנו לא אלוקים ולא צריכים להחליט מי יחיה ומי לא, ומצד שני יש את החיים של אחרי הלידה, החיים הצפויים לנו ולילד הזה..
    באמת לא יודעת איך הייתי נוהגת.

אם מדובר במום שאפשר לתקן אחרי לידה אין ספק שהייתי יולדת את התינוק, מום קשה כמו שיתוק, תסמונת דאון חו"ח וכאלה לא יודעת....
  • אני עם מירי
  • אם זה משהו בר תיקון שלא יפגע באיכות חייו של הילד לאחר מכן, אז ללא ספק ממשיכה.
    עם זאת, לא שופטת מי שמחליטות לעשות אחרת..
    רק בריאות!
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה