הגננת מעצבנת אותי !!! - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש

• [url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]
15 תגובות
עמוד 1
  • אגף החינוך לא יאשר דבר כזה בגלל סיבה כזאת .
    יש לך שתי אופציות: להבין שההורים ההם נלחמים בדרך שלהם ואת לא יכולה לשלוט בזה (וזה מעצבן אני יודעת) אז נשאר לך להלחם בדרך שלך.
    להגיד לחמוד שלך שאם הוא יתפשט יהיו לזה השלכות בבית .
    או שאת מבינה שאין לו צורך בבגדים ותעיפי מהארון שלו את כל הבגדים .(תחביאי כמובן)
    דבר שני להביא לאגף החינוך אשור מפוברק שהילד הולך בשעה הספציפית הזו לשעור בריפוי של משהו . (קלינאית או רפוי בעיסוק)
  • פנינה אני יכולה להגיד להם שאני צריכה להוציא את יותם בשעה 14:00 (מה שנכון!) וזהו..
    בעיקרון אני מוציאה אותו ביחד עם הצהרונים - זה לא מפריע למהלך התקין של הגן..

[
    [url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]
  • לגבי הדרישה של לקבל אישור להוצאה מהמסגרת יותר מוקדם באופן קבוע - זו דרישה שקיימת כמעט בכול המקומות וזה לגיטימי.
    לגבי הילד עם הבעיה התחושתית- כמה דברים:
    1. גם אם לילד יש בעיה תחושתית, אסור לאפשר לו להתפשט! ניתן לטפל בזה. ובוסף, אם הגננת יודעת שהילד הספציפי מתפשט בשעה הספציפית היא צריכה לנקוט בגישה כלשהיא להפסיק את זה. ( במקרים כאלה למשל: עיסוי עמוק בגפיים, קפיצה על טרמפולינה וכו׳) יכולה מאוד לעזור, הגננת צריכה לבקש עזרה מבעל מקצוע שינחה אותה ובכלל גם ההורים של אותו ילד צריכים - העניין הוא כמובן שדברים אלה אינם בשליטתך.
    2. מה שכן בשליטתך זה ילדך הפרטי- אצל הבן שלי יש ילד שהתנהגותו מתחת לכל ביקורת ( מקלל, מרביץ, משתולל), הם עוד יחד משנה שעברה. בשנה שעברה הבן שלי היה נסחף אחריו בהפסקה והיה ממש משתולל. בעלי תפס עם הבן שלנו שיחה ( שיחת גברברים) ובעלי פשוט אסר עליו לשחק ולהיות חבר של אותו ילד ( פשוט כך). בנוסף אמרנו לבן שלנו שאם הוא לא יתנהג יפה בהפסקה אני ובעלי נחפש מה הגורם הפריע לו להתנהג יפה. אחרי השיחה קרה שהבן שלי שוב השתולל בהפסקה אז אני ובעלי לקחנו לבני את הצעצוע האהוב עליו ביותר למשך יומיים תוך מתן הסבר לכך שעליו להתנהג יפה ולכבד את מה שביקשנו ממנו, אחרי הפעולה הזו הבן שלי כבר לא השתולל יותר בהפסקה והפסיק להיסחף אחרי אותו ילד.
    הילדים הם גשר אל עצמנו, שנתן לנו הזמן.
    שלום חנוך { מתוך השיר "על פני האדמה" }
    "I see your ture colors shining through
    I see your true colors and that's why I love you
    So don't be afraid to let them show
    Your true colors are beautiful like a rainbow"
    (מילים מתוך השיר true colors של Cyndi Lauper )

• ועוד דבר קטן, קחי בחשבון שכל שנה יש ילד/ה שההתנגות שלהם לא תהיה מקובלת עליך ולא תרצי שהילד הפרטי שלך ינהג כמוהו/ה ולכן במקום להוציא אותו מוקדם הייתי כן מנסה ללמד אותו לא להיגרר אחרי אותו ילד ולדרוש מהגננת לא לאפשר לו להיגרר אחריו
    הילדים הם גשר אל עצמנו, שנתן לנו הזמן.
    שלום חנוך { מתוך השיר "על פני האדמה" }
    "I see your ture colors shining through
    I see your true colors and that's why I love you
    So don't be afraid to let them show
    Your true colors are beautiful like a rainbow"
    (מילים מתוך השיר true colors של Cyndi Lauper )

• לדעתי -
    את ממש לא צריכה להיות "בעונש" ולהוציא את הבן שלך יותר מוקדם בגלל
    התנהגות לא הולמת של ילד אחר.....

תפקיד הגננת לטפל בסיפור ובכל הבעיות של הילד הזה ביחד עם הוריו!!
    (בבית שלו הוא יכול להיות ללא גבולות

• סליחה אני חייבת להעיר, ילד שלא שמים לו גבולות הוא ילד אומלל...
    מה זה הגישה החינוכית הזו של ההורים?!

אני חושבת שיש מקום להתערבות הגננת. נראה שהיא גם טומנת את ראשה בחול ונותנת להורים לשלוט בה. אולי מטעמי נוחות או חשש להתעמת..

היא הגננת של הגן והיא צריכה לקבוע גבולות ברורים.
    גישה מתירנית של הורים לא יכולה לחול במסגרת הגן. שתחול בגבולות הבית שלו.

אני עם פלפלת. הפתרון של איסוף מוקדם הוא לא ממש פיתרון...
    שוחחי עם הגננת, ושוחחי עם ניצן בעניין.. נסי להתייעץ עם הפסיכולוגית של הגן...

"...אמא שרה לבן בלילה... אמא כאן לידך כל הזמן..."

• אז ככה (לפלפלת) - ברור לי שתמיד יהיה ילד בעייתי בגן, ואני מלמדת את ניצן לא להיגרר אחרי הילד הבעייתי ובסך הכל הוא ילד מקסים ומאוד ממושמע. הוא לא נגרר אחרי הילד הזה בגן, והוא יודע שאני לא מרשה לו להזמין את החבר הזה אחה"צ אחרי כמה ניסיונות מאוד לא מוצלחים שהיו לנו כי הוא נגרר אחריו.. הוא מאוד מודע לעובדה ש"ככה לא מתנהגים" וכדומה.
    לגבי אחריות של הגננת- בעיקרון הילד לא מתפשט בגן אלא אחרי שההורים שלו מוציאים אותו מהגן.. אני לא יודעת באמת כמה הגננת יכולה להגיד משהו להורים של הילד הזה..
    הבעיה היא שאני לא ההורה היחיד שנלחם עם הילד שלו על הורדת בגדים בסוף היום, יש אמא אחת שפשוט ויתרה לבן שלה.. יש ילד אחד שאחיו מוציא אותו, אז הוא לא ממש משתלט עליו..
    אני חד משמעית לא מרשה לניצן להוריד חולצה או נעליים- אבל תמיד יוצא שהוא רב איתי, משתטח, בורח לי, בוכה לי.. ואני בחודש שביעי, מתה ללכת הביתה, אין לי כוחות לריב איתו!
    אני חושבת שאם הגננת לא עושה כלום - שלפחות תיתן לי להוציא את ניצן מוקדם.
    בכל מקרה אני תמיד מגיעה ב10 ל2 לגן- ככה שזה יותר נוח לי להוציא אותו מוקדם..
    [
    [url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]
  • טוב הגשתי בקשה להוציא אותו מוקדם..
    נראה מה יגידו לי
    [
  • תראי, אני בטוחה שהורים של הילד עושים את המקסימום בלשים לו גבולות, את לא יכולה לדעת האם הם שמים לו גבולות או לא.
    זה ילד עם בעיה רצינית, בעיה בתחושה, מאוד קשה להשתלט על ילד כזה,
    ואני מבינה שגם לגננת קשה להשתלט עליו, זה פשוט להגיד וקשה להיות בתוך זה.

חבל לכעוס על הגננת, אסור לה לשחרר מוקדם יותר,אפילו אם זה 10 דקות.
    את רוצה שיפטרו אותה? שיכנסו אותה? את רוצה שיהיו לה בעיות עם משרד החינוך?

את צריכה לנסות לפתור את העניין בינך לבין ניצן.
    ילד הבעייתי, הורים והגננת לא אשמים
    נטלי
  • הדסקוש,-
    א- להרבה הורים יש אישור להוציא ילד מוקדם בגלל אח שצריך להוציא מגן אחר.
    מקווה שיענו לבקשתך בחיוב!

ב- זה בדיוק המקום של הגננת לקיים מפגש/ סדרת מפגשים של הילדים עם הנושא של ילדים מיוחדים, יש ייחודים שהם בולטים וחיצוניים ויש כאלו שהם אישיים ופנימיים.
    אני מניחה שהבעייה התחושתית מופיעה גם במהלך היום והגננת יודעת להתייחס אליה בהתאם.
    ובדיוק כמו שאם יש ילד שאלרגי לחלב זה לא אומר עכשיו שניצן חייב לאכול מאכלים נטולי חלב או אם יש ילד שאלרגי לחול זה לא אומר שלניצן אסור לשחק בחול!
    ויש עוד מליון דוגמאות.
    היא צריכה לבקש מההורים אישור להסביר על הבעיה התחושתית בגן לילדים ולהגיע להבנה שהוא שונה ממני וזה לא אומר שאני לא יכול להיות חבר שלו אבל אני לא חייב להתנהג כמוהו!
    זו לא מלחמה שלך פרטית..
    במקום לטאטא את זה מתחת לשטיח ולהוציא את הילד מוקדם יותר,
    אפשר להפוך את זה ללימוד לחיים עבור הילדים. להתמודד עם הקושי של הילדים מולו.
    "וזכני לגדל בנים ובני בנים, חכמים ונבונים,
    אוהבי ה', יראי אלוקים.
    אנשי אמת זרע קודש, בה' דבקים..
    ומאירים את העולם בתורה ומעשים טובים,
    ובכל מלאכת עבודת הבורא..."
  • לא סתם אני אומרת שההורים שלו לא שמים לו גבולות, מדובר בילד עם התנהגות בעייתית, (לא ממושמע, משתולל וכו')שההורים שלו הרבה פעמים משאירים אותו לבד בגינה.. ביומולדת בג'ימבורי.. בשעת סיפור בסיפרייה.. (הילד בן 5)
    ויוצא שהוא משתולל וכל ההורים מעירים לו ומחנכים אותו- אני אישית שונאת את זה!
    (אני בכלל לא בטוחה שבאמת יש לילד בעיה חושית)
    ונכון, זה מה שהרגיז אותי שהגננת אומרת לי בשורה התחתונה לילד יש בעיה חושית - אז תסתדרי עם הילד שלך.. סליחה אם זה ככה אז תני לי להוציא את הילד שלי מוקדם כדי שלא יהיה חלק מהסיטואציה... אני שוב מזכירה שמדובר בכמה ילדים נגררים לא רק ניצן.
    בכל מקרה מאגף החינוך אמרו לי שהבקשה צריכה להגיע מהגננת ולא ממני..
  • אוף!! כתבתי מלא והכל נמחק לי כוסאמאק עם האתר הזה!!
    פייס: ortal_hori

• תדברי עם הגננת בנימה רצינית שתבין שאין לה ברירה.
    נטלי
  • חה חה במקום לדבר בתקיפות עם הגננת..
    התנדבתי להכין עוגה בצורת 100 ליום המאה

מותר ואסור לאכול בהריון והנקה