בן שנה עדיין לא אכל דגים - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היי דפנה

איזה כיף, אני פותחת את הפורום
2 תגובות
עמוד 1
  • היי dana555
    ברוכה הבאה - הראשונה לפורום, ותודה על התמונה המקסימה של המתוק אוכל.

לגבי דגים, את יכולה לתת כל דג שנח לך להכין- לטעימה ראשונה. הדגים היחידים שלא מומלצים הם דגים גדולים, שעשויים להכיל זיהומים במידה גדולה מהים- כמו דג חרב, מקרל גדול, טונה לבנה (אלבקור), ליבנה וכריש.
    את יכולה לתת דג סול שהוא קל ומהיר מאד להכנה ולא דורש ידע או נסיון בבישול שלו כדי שיצא טוב- בתנור עם קצת שמן זית ושום.
    אפשר לתת סלומון, שגם הוא פשוט להכנה. בגלל שברוב המקרים אין לדעת מהיכן הובא- ועד כמה מי הגידול שלו היו נקיים מזיהום, לא הייתי נותנת אותו כל יום.
    דגי בריכה ניתן לאכול כל יום בשבוע, אם הוא אוהב: מושט, בורי, דניס, פורל.

מבחינה תזונתית- הדג מכיל חלבון, ויטמין B12 ועוד מגוון מנרלים, ויכול להחליף מנה בשרית/צמחונית.
    דגים מסויימים מכילים יותר אומגה 3 (סלומון, מקרל, הרינג, פורל,בקלה) החיונית להתפתחות טובה של המוח, לחוזק המערכת החיסונית ולבריאות בכלל. לכן מומלץ לכלול דגים עשירי אומגה 3 לפחות פעם בשבוע.

אם תרצי, את מוזמנת לחזור ולספר לנו, איך היתה טעימת הדג הראשונה...
    בהצלחה

דפנה רון, דיאטנית קלינית MSc
    תזונה והרגלי אכילה- ילדים ומשפחה
    סדנאות מעבר למוצקים
    ייעוץ לבעיות אכילה
    ייעוץ למעונות ולגני ילדים
  • בוקר טוב דפנה!

תודה רבה רבה על התשובה המפורטת !

אני אנסה להכין לו השבוע דג סול, כמו שאמרת בתנור עם זמן זית וקצת שום.... מאתגר עבורי כי אף פעם לא בישלתי דג... גם מאתגר מבחינה פסיכולוגית, לתת לו לאכול משהו שבעצמנו לא אוכלים...

אחזור לספר איך הכל עבר ... בהצלחה לי :)

מותר ואסור לאכול בהריון והנקה