מעבר למוצרים... צריכה עצה ... - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • הי , הבת שלי בת 7 חודשים . התחלנו בחצי שנה עם ירקות ולפני כשבוע גם עם פירות. אבל היא לא מראה רצון לאכול מרק ירקות / פירות. לא משנה איזה ירק או פרי ולא משנה באיזה מרקם ...היא פשוט לא רוצה להיפרד מהבקבוק. היא לא פותחת את הפה, כלום. גם אם אני ממסה תוך כדי לשיר או לשחק איתה... היא לא עושה את התנועה עם הפה לאוכל שמגיע מהכפית. ניסיתי לשנות כפיות/ מרקמים/ טעמים.... הכל... (הנקתי אותה עד גיל 3 חודשים בהנקה מלאה ואז בהדרגה עברה לתמ" ל. )
3 תגובות
עמוד 1
  • Ivona שלום,

אני מבררת איתך כמה דברים ואז אפשר לחשוב באיזה כיוון לפעול (או לא לפעול, כי לפעמים הקצב של הילד איטי משל האחרים וזה בסדר)

1. האם היא יושבת איתכם בשולחן האוכל בארוחות משותפות (גם אם רק את אוכלת איתה זה נקרא ארוחה משותפת)?
    2. האם היא הראתה בעבר או מראה עדיין היום מדי פעם סימנים שרוצה לאכול משהו ממה שאת אוכלת?
    3. האם היא ממשיכה לגדול לפי העקומות שלה?
    4. איך ההתפתחו שלה מבחינת הרמה של עצמה על הגחון, תנועה, התהפכות מצד לצד?
    5. איך היה לה המעבר מהנקה לבקבוק?

דפנה רון, דיאטנית קלינית MSc
    תזונה והרגלי אכילה- ילדים ומשפחה
    סדנאות מעבר למוצקים
    ייעוץ לבעיות אכילה
    ייעוץ למעונות ולגני ילדים
  • שלום דפנה, תודה על התגובה המהירה.
    1) היא יושבת איתנו לפעמים ... ככה ככה... והיא רק מביטה ... היא לא שולחת ידיים לאוכל. ( היא שולחת ידיים לכוס/ צלחת/ סכ"ום או כל דבר אחר שלידה ) .
    2) מבחינת סימנים היא מראה רק מבט חוקר ... גם בעבר היא הביטה וחקרה את הצלחת.
    3) היא גדלה ומתפתחת על פי העקומות .
    4) היא זוחלת על הגחון... ממש כבר מטיילת בכל הבית וכבר די ממזמן מתהפכת מכל צד לכל צד.
    5) המעבר היה מעולה, הרגשתי שהתמל משביע אותה ומרגיע אותה לעומת ההנקה .

אולי זה רלוונטי... טרם יצאו לה שיניים . אולי זה קשור?
  • Ivona יש מצב שהיא עדיין לא בעניין כי לא בשלה,
    תני לה שבוע שבו אתם יושבים ביחד - לפחות ארוחה אחת ביום, והיא רואה אותך אוכלת, אבל את לא מציעה לה אפילו פעם אחת אוכל..
    בשבוע הזה, שלא תהיה לך מטרה שהיא תאכל. פשוט תאכלי לידה ותאפשרי לה להיות לידך ולהסתכל, מבלי צורך שתאכל מהמוצקים. אם היא תיזום ותבקש מהאוכל, אז תתני לה כמובן, אחרי שתרסקי.

אחרי שבוע, תגידי לי מה קורה, ואוכל לכוון אותך משם

דפנה רון, דיאטנית קלינית MSc
    תזונה והרגלי אכילה- ילדים ומשפחה
    סדנאות מעבר למוצקים
    ייעוץ לבעיות אכילה
    ייעוץ למעונות ולגני ילדים
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה