ימי מחלה - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היי
    שאלה נוספת שאשמח לקבל תשובה היא בעניין ימי מחלה.
    אני עובדת5 ימים בשבוע במשרה מלאה ומגיעים לי מספר מסויים של ימי מחלה על פי חוק.
    אני מבינה שאם אני מטופלת פוריות על כל טיפול מגיעים לי יותר ימים, זה ימים שחייבים לשלם לי עליהם גם אם נגמרה לי המכסה השנתית שמגיעה על פי חוק ?
    או שהימים האלו הם ימים שהם חייבים לתת לי גם אם איןמלי במכסה השנתית ופשוט לא משלמים לי עליהם?
    משהו נוסף, למה קוראים מחזור טיפול? האם רק שאיבה נחשבת למחזור שבמסגרת שלו מגיעיםימי מחלה או גם על החזרת עוברים בלבד?
1 תגובות
עמוד 1
  • על טיפולי פוריות לא מגיעים ימים נוספים, אלא ימים אלה נחשבים על פי החוק כימי מחלה עליהם יש לשלם בהתאם לזכאות ולחוק.
    תקנות עבודת נשים (היעדרות בשל טיפולי הפריה ופריון) תשנ"א-1990, קובעות כי תקופת היעדרותה של עובדת, לעניין סעיף 7(ג)(4) לחוק, המוגבלת למקסימום ארבע סדרות בשנה, לא תעלה בכל סדרה של טיפולים על:
    1. במקום עבודה שבו נהוג שבוע עבודה של חמישה ימים -שישה עשר ימים.
    2. במקום עבודה שבו נהוג שבוע עבודה של שישה ימים -עשרים ימים.

היעדרויות אלה זהות מבחינת משמעותן להיעדרות מפאת מחלה, כך שישנה זכאות לדמי מחלה בגין ימים אלה, בכפוף לזכאות ולצבירת ימי המחלה על פי חוק, ולא מעבר לכך (אין ימים בנוסף).
    סדרת טיפולים ומה נכלל בה הינה הגדרה רפואית.

ברכה,
    ליאת שטיין, עו"ד
    משרד עורכי דין חן שטיין ושות'

מגדלי עזריאלי, המגדל העגול קומה 35, תל אביב
    טל: 6245588- 03
    פקס:6245599- 03
    אתר עו"ד שטיין ("המשפט"): www.hamishpat.co.il
    הדף העסקי שלנו בפייסבוק - https://www.facebook.com/hamishpatlaw
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה