פיטורים בהריון לעובדת זמנית - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היי, התחלתי לעבוד בעבודה חדשה בחודש 7/16 עם חוזה עד סוף 10/16. כאשר נגמר החוזה המשכתי לעבוד ולא חודש החוזה.
    ב 13.12.16 דיווח לי המעסיק כי מסיים את עבודתי בסוף 1/17 בעיכבות איחוד תפקידים ממקום אחר. (היה צריך להיפתח מכרז לתפקיד שלי שעליו הייתי אמורה להתמודד אך בעכבות האיחוד משרדים לא נפתח המכרז) את התפקיד שלי כאמור ימשיך עובד ותיק מהמקום השני.
    באותו שבוע גליתי על הריוני ודיווחתי לעסיק שלי היום 18/12/16.
    האם עדיין יכול לפטר אותי?
    יש לציין כי למעסיק שלי אין כל התחייבות חוקית להעסיק את העובד הוותיק.
2 תגובות
עמוד 1
  • שלום לך,
    אתחיל מהסוף - על פניו נראה כי ההגנה הקבועה בחוק עבודת נשים אינה חלה עלייך, ממספר סיבות.
    האחת - לא נצבר לך ותק של שישה חודשי עבודה במקום (אלא אם ממועד העסקתך ועד ליום תום ההודעה המוקדמת ייצברו בכל זאת שישה חודשים, ואז המצב שונה).
    השניה - סיבת הפיטורים אינה ההריון (הפיטורים נעשו אף לפני הידיעה על ההריון).
    השלישית - מדובר בתקופת העסקה קצובה שהוארכה, ולעניין זה יש התייחסות שונה בחוק ובפסיקה.

ברכה,
    ליאת שטיין, עו"ד
    משרד עורכי דין חן שטיין ושות'

מגדלי עזריאלי, המגדל העגול קומה 35, תל אביב
    טל: 6245588- 03
    פקס:6245599- 03
    אתר עו"ד שטיין ("המשפט"): www.hamishpat.co.il
    הדף העסקי שלנו בפייסבוק - https://www.facebook.com/hamishpatlaw
  • במועד הפיטורים יהיה לי כבר ותק של חצי שנה, עדיין הפיטורים בתוקף?
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה