כניסה להריון לאחר הפלה - אפשרי לפני שהבטא התאפסה? - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • שלום ד"ר הדר,

אני בת 41, בתהליך של הפלה, לאחר שלא נצפה דופק בעובר בשבוע 9, לאחר הזרעה.
    ההפלה החלה ביום 11.11 עם לקיחת ציטוטק דרך הפה (לקחתי גם ביום 12.11), ונמשכה מאז כחודש וחצי, עם דימומים לסירוגין.

פעם אחרונה שעשיתי אולטרסאונד ביום 8.12 עדיין ראו "שק הריון לא סדיר ברחם 3 ס"מ",

מאז אני חושבת שראיתי את שק ההריון יוצא במקלחת, אבל כמובן דורש בירור נוסף באמצעות אולטרסאונד.

בינתיים-הדימומים פסקו בשבוע האחרון.

ערכי הבטא ירדו בהדרגה-
    21.11.16 - 53,430
    28.11.16 - 30,139
    6.12.16 - 19,456
    13.12.16 - 10,643
    20.12.16 - 3,909
    ואתמול 27.12.16 - 2,796

הירידה של השבוע האחרון קטנה יחסית לירידות הקודמות של הבטא.

במקביל ערכי פרוגסטרון/אסטרדיול/LH הם אלו:
    לפני שבוע - פרוגסטרון 5.8, אסטרדיול - 609, LH -3.4
    השבוע - פרוגסטרון 13.8, אסטרדיול - 473, LH- 8.4

שאלותיי הן אלו:

1. האם אני לפני ביוץ/בביוץ?
    2. אם כן, האם ניתן להיכנס להריון בשלב זה, על אף שהבטא עדיין בערכים יחסית גבוהים (2796 נכון לאתמול)?
    3. אם כן, האם מותר בכלל לקיים יחסים לפני שעשיתי אולטרסאונד (לוודא שאכן שק הריון יצא מהרחם ו/או ששק הריון התרוקן לחלוטין)?

יש לי גם כאבים בימים האחרונים באיזור השחלה הימנית...
    לא יודעת אם זה בגלל ביוץ או שחס וחלילה יש שם ציסטה (הייתה לי לאחר גרידה לפני כ-3 שנים. כ-3 שבועות לאחר הגרידה... הכאבים הם אותם כאבים-בתנוחות מסוימות- בישיבה, במאמץ, במאמץ בשירותים (גם במתן שתן)).

שורה תחתונה, אם לפי הערכים של הפרוגסטרון וכו' אני לפני/בביוץ, האם מותר לקיים יחסים, לפני שרופא ראה אם הרחם נקי באולטרסאונד.....?

הבנתי שסיכויים גבוהים לכניסה להריון תקין לאחר הפלה טבעית,
    אבל לא מעוניינת לעשות משהו לא אחראי, או שחו"ח יכול לגרום לסיבוך...

תודה רבה מראש על התשובות!

מיכל

1 תגובות
עמוד 1
  • שלום רב

לא יהיה ביוץ ולא ניתן להכנס להריון כל עוד הבתא חיובית - זה פשוט מונע מהציר ההורמונלי לפעול. הפעילות ההורמונלית מתחילה כאשר התבא מתאפסת (אך לפחות מאוד נמוכה). ככלל, מומלץ לחכות עד להתפאסות הבתא, לקבל מחזור - לפחות אחד - ואז לנסות שוב להכנס להריון

ד"ר הדר

מותר ואסור לאכול בהריון והנקה