שנת תינוקות - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • הי ,
    שנת היום של בתי היא מאוד קלה, היא לרוב מתעוררת אחרי חצי שעה 40 דקות, לפעמים שעה. האם זה תקין ? האם צריך להתעקש על שינה ארוכה יותר. ואם כן כיצד ...

דבר נוסף, קראתי בבלוג ואני אשמח להבהרה... מצד אחד רשום שתינוקות אוהבים קביעות ולהרדים אותם באותה מיטה באותו סדר יום עם טקסי שינה כשי שיהיה להם יותר קל לצלול לשינה. מצד שני , נאמר שלא להרדים באותה צורה כל פעם כי תתפתח עמידות. איך זה מתיישב ביחד ?

3 תגובות
עמוד 1
  • היי שולי, בת כמה הבת שלך?

תינוקות אכן זקוקים לשגרה מבורכת שמרגיעה אותם... תינוקות שלא נרדמים במיטה שלהם ומקבלים עזרה, לדוגמא: נרדמים על הידיים, כדאי לא להרגיל אותם להירדם רק על הידיים, אלא לגוון בדרכי ההרדמה כדי לא להרגיל אותם רק לצורת הרדמה אחת שכן אז עלולה להיווצר עמידות= התרגלות וזה כבר לא יעבוד.
  • היי שולי, בת כמה הבת שלך?

תינוקות אכן זקוקים לשגרה מבורכת שמרגיעה אותם... תינוקות שלא נרדמים במיטה שלהם ומקבלים עזרה, לדוגמא: נרדמים על הידיים, כדאי לא להרגיל אותם להירדם רק על הידיים, אלא לגוון בדרכי ההרדמה כדי לא להרגיל אותם רק לצורת הרדמה אחת שכן אז עלולה להיווצר עמידות= התרגלות וזה כבר לא יעבוד.
    הבת שלי בת שלושה חודשים.

היא אכן נרדמת על הידיים, ניסיתי כמה פעמים להרדים אותה בעריסה שלה, כשאני מלטפת אותה ושמה יד על החזה אך ללא הצלחה. הניסיונות שלי ארכו בין חצי שעה לארבעים וחמש דקות. זה בערך הזמן שהיא ישנה במהלך היום. בשינה במהלך הניום היא מתעוררת לאחר מחזור שינה אחד, יש ימים שאני מתעקשת ומרדימה בחזרה - שוב על הידיים ויש ימים שלא- אני לא יודעת מה נכון לתת לה להשאר ערה או להרדים שוב . בלילה היא ישנה יותר בין שלוש וחצי שעות לשעתיים. היא יונקת ומתעוררת לאוכל וחוזרת לישון. במהלך היום זה סיפור אחר לגמרי, ואני לא יודעת אם אני צריכה להמשיך להרדים שוב ושוב אחרי שינה של מחזור אחד, ומקסימום שעה.
    בגלל שאני מרדימה אותה על הידיים אני חוששת מאותה עמידות שדיברת עליה עם זאת לא מבינה למה זה לא נופל על המקום של הקביעות ...כי על הידיים היא יודעת שהיא הולכת לישון....
  • הבת שלי בת שלושה חודשים.

היא אכן נרדמת על הידיים, ניסיתי כמה פעמים להרדים אותה בעריסה שלה, כשאני מלטפת אותה ושמה יד על החזה אך ללא הצלחה. הניסיונות שלי ארכו בין חצי שעה לארבעים וחמש דקות. זה בערך הזמן שהיא ישנה במהלך היום. בשינה במהלך הניום היא מתעוררת לאחר מחזור שינה אחד, יש ימים שאני מתעקשת ומרדימה בחזרה - שוב על הידיים ויש ימים שלא- אני לא יודעת מה נכון לתת לה להשאר ערה או להרדים שוב . בלילה היא ישנה יותר בין שלוש וחצי שעות לשעתיים. היא יונקת ומתעוררת לאוכל וחוזרת לישון. במהלך היום זה סיפור אחר לגמרי, ואני לא יודעת אם אני צריכה להמשיך להרדים שוב ושוב אחרי שינה של מחזור אחד, ומקסימום שעה.
    בגלל שאני מרדימה אותה על הידיים אני חוששת מאותה עמידות שדיברת עליה עם זאת לא מבינה למה זה לא נופל על המקום של הקביעות ...כי על הידיים היא יודעת שהיא הולכת לישון....
    כשאני מתכוונת להירדמות במיטה אני מתכוונת להירדמות עצמאית... כמובן שחשוב להתחיל קודם כל בהתרגלות להירדמות במיטה ולאט בצורה הדרגתית לבנות לה את היכולת להירדם בכוחות עצמה.

גם הרדמה במיטה שמלווה לאורך זמן בנוכחות, מגע וששש היא לא הירדמות עצמאית...

ההמלצה לגוון בגילאי ניו בורן נובעת מהרעיון הזה שתינוקות פשוט מתרגלים לעזרות למינהן אם מרגילים רק לדרך הרדמה אחת.

בגיל 3 חודשים הגיוני שיותר קשה לישון במהלך היום- הורמון השינה מתחיל להיות מופרש רק סביב גיל חודשיים ומגיע לרמותיו המקסימליות סביב גיל 5 חודשים.

מחזור שינה עד גיל 5 חודשים הוא בערך 45 דקות.

אם נרדמת על הידיים ומתעוררת במקום אחר סביר להניח שיהיה לה קשה לישון מעבר למחזור שינה... כמו כן רצוי להקפיד על השכבה שלא בעייפות יתר, על ריטואל קבוע לפני כל הרדמה, על שינה בחדר חשוך ושקט ...
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה