תינוק בן שנה שמתקשה להירדם - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • בוקר טוב,

הבן שלי בן שנה בסוף החודש. בעבר כבר ידע להירדם לבד, אך בחודשים האחרונים לא מצליח להירדם אם אין מישהו איתו בחדר (מקפידים לשבת בכניסה לחדר ולא לדבר איתו), וגם אז לוקח לו המון זמן להירדם. בנוסף, מתעורר לא מעט פעמים בלילה ולא מצליח לחזור לישון לבד.
    מה אפשר לעשות?

תודה רבה :)
8 תגובות
עמוד 1
  • היי שני,

ניכר שבנך כבר פיתח עמידות לעזרה של הירדמות בחדר עם נוכחות שלכם ויכול להיות שזו הסיבה לכך שלוקח לו זמן להירדם וגם מתעורר לא מעט פעמים בלילה.... ברגע שאין יכולת הירדמות עצמאית אז ניתן לראות ניצנים של בעיות....

מעבר לזה חשוב לי גם להבין מה קורה ביקיצות בלילה? כיצד חוזר לישון?

איך נרדם במהלך היום? כמה זמן ישן בשנות היום? מתי מושכב לשנת הלילה?
  • היי,

ביקיצות בלילה לפעמים חוזר לישון לבד, לפעמים אנחנו צריכים לגשת אליו לתת מוצץ ולהשכיב ואז נרדם. ולפעמים מתעורר לגמרי ובוכה עד שאנחנו לפעמים לוקחים על הידיים ואז נרדם כמעט מיד.

במהלך היום במעון אני מבינה שנרדם לבד, אבל משכיבים אותו כשהוא ממש עייף. ישן שעה בבוקר ועוד שעה וחצי בצהריים. לשנת לילה מושכב בין שש וחצי לשבע, תלוי ביום.

אגב, יש ימים שמקבל את הבקבוק ברבע לשבע ונרדם ביחד איתו, אבל אחרי כמה שעות מתעורר
  • היי שני,

ניכר שבנך כבר פיתח עמידות לעזרה של הירדמות בחדר עם נוכחות שלכם ויכול להיות שזו הסיבה לכך שלוקח לו זמן להירדם וגם מתעורר לא מעט פעמים בלילה.... ברגע שאין יכולת הירדמות עצמאית אז ניתן לראות ניצנים של בעיות....

מעבר לזה חשוב לי גם להבין מה קורה ביקיצות בלילה? כיצד חוזר לישון?

איך נרדם במהלך היום? כמה זמן ישן בשנות היום? מתי מושכב לשנת הלילה?
  • היי,

ביקיצות בלילה לפעמים חוזר לישון לבד, לפעמים אנחנו צריכים לגשת אליו לתת מוצץ ולהשכיב ואז נרדם. ולפעמים מתעורר לגמרי ובוכה עד שאנחנו לפעמים לוקחים על הידיים ואז נרדם כמעט מיד.

במהלך היום במעון אני מבינה שנרדם לבד, אבל משכיבים אותו כשהוא ממש עייף. ישן שעה בבוקר ועוד שעה וחצי בצהריים. לשנת לילה מושכב בין שש וחצי לשבע, תלוי ביום.

אגב, יש ימים שמקבל את הבקבוק ברבע לשבע ונרדם ביחד איתו, אבל אחרי כמה שעות מתעורר
  • היי,

נראה שיש בלאגן. בחלק מהערבים נרדם עם בקבוק, בחלק נרדם עם נוכחות,בחלק מהיקיצות בלילה נרדם על הידיים.. רצוי לעשות סדר.

בעקרון ההחזרות לשינה צריכות להיות בהתאם לצורת ההירדמות בלילה! זה דבר ראשון וזה על מנת שהתינוק לא יקבל מסרים סותרים ומבלבלים... תינוקות לומדים מהר מאוד, לחיובי ולשלילי.

שנית - רצוי לסגל לו יכולת הירדמות עצמאית לחלוטין וזה נושא מורכב שאני לא יכולה להתחיל לפרט עליו כאן בהודעה... זה גם דורש ממני התייחסות להרבה נתונים.
  • אם הוא נרדם עם בקבוק, אני אמורה להעיר אותו?!

לא הבנתי מה זאת אומרת שההחזרות לשינה צריכות להיות בהתאם לצורת ההירדמות?

האם אפשר לקבל טיפים כללים להרדמות נכונות?
  • אם נרדם עם הבקבוק משמע שכבר עייף מדי ורצוי היה להקדים את תחילת ההתארגנות לשינה.

אם בתחילת הלילה נרדם עם נוכחות בחדר ולא לדוגמא על הידיים אז גם כאשר מתעורר בלילה וזקוק לעזרה שלכם רצוי שיירדם עם נוכחות...

בנוגע לטיפים כללים- מזמינה אותך לעקוב אחריי באינסטגרם או בפייסבוק. אני ממעלה המון טיפים ויש כמובן גם טיפים שכבר העלתי. כמו כן בביו באינסגרם יש קישור למדריך שיצרתי.
    מצ"ב הלינק: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Finstagram.com%2Fdanakarsis%3Ffbclid%3DIwAR0_bFApyk8_XNGcp8gmd7Ncdw5-YyUwEriKNwaFbj4nuNVPELm7TOe12Ig&h=AT34BnCSATYBS3qCR8ApxmkRwykWXcIbUAFVYnrTxkAad4Ty4ikX2FjmhnVQw497g8E8mOwHuTgqbQ0E6g4OCU6OcqA2_2Pch2F7Qx1a62sbG-_lMreVn_1VYxYDi2d9mekVBxz7jKJwcw&__tn__=R]-R&c[0]=AT0QVqTHNk_bWX0O2LmDS-Rug5J9q_iXzBiYQkm2Xt4PwpmnnKIl9wb4QR_lkoUe2XJHfYYSdwZ9a3FP41rKtavI2c7vp-4ny4neM0_fHIT78n_I6m3-72TAe1kdj-GjNrG3_M_0UdTSTGKgFnKhNhRIs8Q0X2XYOZuiYGHtv7Ozcd9U15lVPg
  • גם שלי ככה בכל פעם שצומחות לו שיניים
    המנחם שזו תקופה ואז עובר (וחוזר שוב עם השן הבאה)
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה