הריון

תרופות בהריון

תרופות במהלך ההריון

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן


תרופות בהריון

גם בהריון, נשים נזקקות מעת לעת לטיפול תרופתי, או בשל מחלות כרוניות וטיפול תרופתי קיים הנלקח עוד טרם ההריון (כאשר השאלה היא האם להפסיק, להחליף או להמשיך את הטיפול) או בשל מחלות שונות המופיעות בזמן ההריון ודורשות טיפול תרופתי חדש (לתקופה קצרה או ארוכה אך לראשונה במהלך ההריון). החשש הוא כמובן מכך שהתרופה תגרום נזק לעובר, בין אם פגיעה התפחותית, עיכוב גדילה, השפעה על כמות מי השפיר ועד כדי מומים קשים, שהם נדירים מאוד בכלל ובהקשר של תרופות בפרט העיקרון הוא כמובן להמעיט ככל הניתן בנטילת תרופות, בוודאי שלא לצורך, בזמן הריון ובמיוחד במהלך הטרימסטר הראשון שהוא השלב בו העובר הינו בשיא התפתחותו ורגיש ביותר לחומרים שעלולים להיות רעילים. גם בעת נטילת תרופות המטרה היא לקחת את המינון ומשך הטיפול הנמוך והקצר ביותר שניתן. חשוב להדגיש כי בכל מקרה, אין להפסיק טיפול תרופתי חיוני רק "בגלל ההריון" משום שמנהג זה עלול להוביל פעמים רבות לנזק רב יותר מאשר תועלת. כמו כן, אם יש חשיבות אמיתית לנטילת התרופה, אז זה וודאי עולה על הסיכונים (שלעיתים אינם קיימים ככל הידוע לנו).

בכל מקרה של נטילת תרופות טרם ההריון חשוב להתייעץ עם גורם מוסמך לגבי נטילתן כאשר יהיה הריון וכן כאשר נדרש להתחיל טיפול תרופתי כלשהו במהלך ההריון. לשם כך, ניתן להיעזר הן ברופא המטפל, הן ברופא מומחה להריון בסיכון ובמידת הצורך (על ידי שיחת טלפון חינמית ברוב המקרים) עם אחד מני רבים של מרכזי ייעוץ טרטולוגיים.


מדוע קיים חשש מלקיחת תרופות בזמן הריון?

כיוון שהעובר מקבל את אספקת הדם מהאימא, הרי שכל חומר שמגיע לאימא יכול להגיע לעובר, לשם כך הוא חייב לעבור את השלייה. כלומר, כאשר חומר או תרופה אינם חוצים שלייה הרי שברור שהם לא יגיעו לעובר ולא יזיקו לא בשום צורה ודרך. יחד עם זאת, רוב התרופות, במינון כזה או אחר מסוגלות לחצות את השלייה. החשש הוא כי תרופות מסוימות יכולות לחצות את השלייה, להגיע על העובר ולגרום לו נזק שיכול לבוא ליד ביטוי בבעיות גדילה, השפעה על כמות מי השפיר, השפעה על תפקוד של איברים חיוניים ועד כדי מומים קשים של העובר. תרופות רבות, אמנם חוצות שלייה ומגיעות לעובר, ולא גורמות לו נזק בעוד שאחרות חוצות שלייה וגורמות לו – מידת הנזק משתנה מעובר לעובר, תלויה בסוג התרופה וכמובן בשבוע ההריון ובמשך הזמן בו נלקחה התרופה על ידי האימא. לכן, כל תרופה – רגילה, הומיאופטית או ללא מרשם – חייבת בזהירות יתר בעת הריון ויש לקבל אישור רפואי לכל תרופה באופן פרטני. ידוע עי הרוב המוחלט של הנשים (מעל 90%) יקבלו לפחות תרופה אחת מתישהו במהלך ההריון. 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה