הריון

העולם של ג'ונסונס בייביאיך תדעי אם התינוק מקבל מספיק חלב?

אחד הדברים הקשים ביותר בתחילת ההנקה הוא חוסר הוודאות האם תינוקך מקבל מספיק חלב, במיוחד אם הוא מבקש לאכול לעיתים תכופות או נראה לא רגוע לאחר הארוחה. אחרי שתעברי את הימים הראשונים בהם תינוקך ישן הרבה, הוא ייראה לך לפתע רעב מאוד וזה כנראה נכון, כי תינוקות מעכלים חלב אם בתוך כמה שעות בלבד.

מרבית התינוקות הרכים בגיל 3 או 4 ימים רוצים לאכול בין 8-15 פעמים ביום. עד סוף השבוע הראשון לחייהם דרישה זו מתייצבת על כ 6-8 פעמים ביום. העצה הטובה ביותר היא להאכיל את תינוקך לפי צרכיו. נכון, ודאי שמעת על חשיבותה של הנחלת שגרה יומית אבל אין לכך כל חשיבות בזמן שאת מנסה להתרגל להנקה. למרבה הצער, שקילת התינוק בימים הראשונים מרפה ידייהן של אמהות רבות מאחר ותינוקות נוטים לאבד בדרך כלל בין 5-10% ממשקלם בשלושת הימים הראשונים. יחד עם זאת, לאחר שלושה ימים ויותר, תינוקך יתחיל לעלות במשקל ואת תוכלי לחזות בו גדל.

יועצות ההנקה של Johnson’s® Baby מביאות את הדרכים השונות שיעזרו לך לדעת אם תינוקך מקבל מספיק חלב ומספרות מה הסימנים אשר יעידו שהוא לא אוכל מספיק. בעוד שמצב התייבשות בתינוקות הינו נדיר מאוד, חשוב שתדעי כיצד לזהות אם תינוקך אוכל טוב, ולו כדי שתוכלי ליידע את הרופא באם משהו לא בסדר.

כך תדעי שתינוקך ניזון מספיק:

 • הוא אוכל לפחות 6-8 פעמים ביום בשלושת השבועות הראשונים לחייו
 • את חשה ששדייך מתרוקנים בעת ההנקה ומרגישים רכים יותר לאחריה
 • יש לו צבע בריא ועורו מוצק וגמיש למגע
 • מספר החיתולים הרטובים עולה לאחר גיל 5 ימים, וספרת לפחות 6-8 חיתולים רטובים מדיי 24 שעות. כמו כן השתן של התינוק בהיר ונטול ריח
 • את רואה בבירור שהוא בולע בזמן ההנקה
 • לצואה שלו צבע צהוב-חרדל או כהה מדי פעם, או שצבעה מתחיל להתבהר כחמישה ימים לאחר הלידה

ואיך תדעי שהוא תופס היטב את הפטמה?

 • את רואה כי התינוק מחובר היטב לשד ויונק כשהוא צריך
 • ההנקה עצמה נוחה ונטולת כאב
 • התינוק משנה את קצב היניקה ואף עוצר במהלך הארוחה, מתחיל שוב לאכול מבלי שמאיצים בו, ומתנתק מהשד לבדו כשמסיים

חוששת שהוא לא יונק מספיק? אלו הסימנים העלולים להעיד כי התינוק לא ניזון בצורה טובה:

 • הוא לא מתחיל לעלות במשקל על אף שעברו כבר מספר ימים מאז הלידה
 • השדיים שלך לא רכים יותר אחרי ההנקה
 • התינוק לא רגוע ונראה עייף רוב הזמן
 • במהלך ההנקה נוצרות אצלו גומות בלחיים או שהוא משמיע נקישות בפה. צלילים אלו מעידים עך חיבור לא נכון לפטמה, ומומלץ שתפני לקבלת ייעוץ מקצועי מיועצת הנקה מוסמכת אשר תסייע לך להבין אם טכניקת ההנקה שלך טובה
 • עברו חמישה ימים מאז הלידה והוא מרטיב פחות מ-6-8 חיתולים ב-24 שעות
 • אין לו יציאות, או שיש לו צואה קטנה וכהה יותר (החל מגיל 5 ימים)
 • גון עורו של התינוק מצהיב יותר לאחר השבוע הראשון לחייו
 • פניו אינם מתעגלים לאחר גיל שלושה שבועות
 • עורו ממשיך להיות מקומט גם אחרי השבוע הראשון

אם את חווה אחד או יותר מסימנים אלו ואת מודאגת, התייעצי עם רופא הילדים.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

 • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה