הריון

גופך בהריוןהשינויים שגופך עובר בהריון

בדיקת ההריון מבשרת לך שעוד פחות משנה תהפכי לאמא אבל גם בלעדיה סביר מאוד שהיית שמה לב שמשהו השתנה אצלך בגוף. האמירה הרווחת אמנם נכונה והריון הוא ממש לא מחלה אבל חשוב שתהיי מוכנה לשינויים שהוא יביא עימו. כך תוכלי לדעת למה לצפות וגם לקבל אותם ביתר סבלנות והבנה...

בתחילה אולי תרגישי רק לחץ בשדיים ובחילות או שאולי אף תתנהלי בדיוק כתמול-שלשום וללא כל תחושה שונה אבל ככל שההריון שלך יתקדם, וודאי תחווי שינויים משמעותיים בגוף, לרבות עליה במשקל, אגירת נוזלים ועוד. אם רק תהיי מודעת מראש למכלול השינויים האפשרי תוכלי להרגיש יותר טוב מבפנים ותקבלי את המצב החדש בהבנה וביתר קלות.

עליה במשקל

כולן חוששות מהעליה במשקל אך כדאי מאוד לדעת שעליה מבוקרת במשקל חשובה להריון תקין. אם לא שינית את הרגלי האכילה שלך באופן משמעותי (כי הריון הוא לא תירוץ לאכילה אינסופית), הרי שאחרי הלידה רוב המשקל העודף ירד יחסית בקלות. כדי שזה יקרה כדאי שתקפידי לאכול ארוחות מזינות, להמעיט באכילת מזון מהיר ולסגל שגרה של פעילות גופנית, בהתאם לאישור הרופא המטפל.

כאבי גב

אם את סובלת מכאבי גב הקשורים להריונך יש כמה שיטות שכדאי לך לנסות ויכולות לסייע לך להרגיש טוב יותר (בכפוף לאישור הרופא המטפל): מתיחות ותרגילי יוגה יחזקו את שרירי הגב והרגליים, שינה על הצד עם כרית בין רגליים מקופלות תקל על העומס ועיסוי טוב יוכל לשחרר את שרירי הגב התפוסים (שימי לב להגבלות על עיסויים בתקופת הריון והקפידי ללכת למטפלים המוסמכים לכך).

בצקות ברגליים

הסתכלת למטה וראית לפתע שהקרסוליים שלך או כפות הרגליים התנפחו? זה לא אומר ששומן חדש מצא לו את דרכו דווקא לשם שם אלא, פשוט, שככל הנראה את סובלת מבצקות. בזמן ההריון, ובעיקר בשליש האחרון, הגוף אוגר נוזלים שעלולים להצטבר במקומות אלו. על מנת להקל על המצב השתדלי להיות כמה שפחות על הרגליים, עברי לנעול נעליים נוחות והימנעי מישיבה או עמידה לאורך זמן. רוצה הקלה נוספת? הרימי את הרגליים למעלה במשך 10 דקות ביום: פשוט שכבי על הגב והשעיני את הרגליים על קיר סמוך (כמו בעמידת נר). שימי לב: אם את חווה לפתע נפיחות בידיים בפנים צרי קשר עם הרופא המטפל, תסמינים אלו עלולים להצביע על רעלת הריון אשר מסכנת אותך ואת העובר.

גרד בעור

העור שלך מתרחב ואזור החזה והבטן מגרדים לפתע? זו תופעה נפוצה מאוד במהלך ההריון. חלק מהנשים סובלות גם מאודם בכפות הידיים והרגליים ומי שסובלת ביומיום מעור יבש, אקזמה או אלרגיות עלולה לחוות תופעות אלו עם גרד חמור יותר בהריון. כדי לשפר את המצב מומלץ להמנע מרחצה במים חמים מאוד ועברי לשימוש בסבון עדין ובקרם לחות לא מבושם.

במקרים בהם הגרד חמור (במיוחד בשליש השני והשלישי של ההריון) הדבר עלול להיות סממן שמעיד על מצב של בעיה בכבד (Cholestasis of pregnany) המופיעה אצל 2% מהנשים ההרות. מאחר והתופעה עלולה להעיד על בעיה בעובר, צרי קשר מיידי עם הרופא המטפל וגשי לערוך בדיקות דם לתפקודי כבד ואולטראסאונד לעובר.

סימני מתיחה

מאחר וסימני מתיחה מופיעים באזורים בהם העור נמתח במהירות עקב עלייה במשקל, את יכולה להפחית את הסיכוי להופעה שלהם אם תשמרי על עליה הדרגתית ומבוקרת במשקל. בכל מקרה, לא כל הנשים יחוו את הופעתם הפחות-ברוכה של סימני מתיחה כך שיתכן ואת תהיי מאותן מזליסטיות שזכו לא להכיר. אם בכל זאת נפלת בסטטיסטיקה, אל תתני לפנים שלך ליפול יחד עם הסימנים: מחקרים הראו שמשחות כמו קרם טרטינואין עשויות לסייע אך יש לזכור שיש להשתמש בהן מיד לאחר הלידה לכן יש לקרוא היטב את הכתוב מאחר וחלק מהמשחות אינן בטוחות לשימוש במהלך ההריון ו/או ההנקה. יש לך ספק? התייעצי כמובן עם הרופא שלך. חלק מהעדויות מעידות שטיפול בלייזר מסוגל להשיב לעור את הגמישות שלו. אם את מעוניינת לבדוק עוד, התייעצי עם רופא העור שלך בעניין.

גדילה מהירה של צפרוני הידיים

הסתכלי רגע על ידייך: שמת לב שהציפורניים גדלות בקצב מסחרר? גם זו תופעה של ההריון שמתחילה בסביבות החודש הרביעי. יכול להיות גם שהן רכות ושבירות יותר אך אל חשש, הן תחזורנה למצבן הטבעי מספר חודשים לאחר הלידה.

אם אחרי כל זה את מרגישה מעט שפופה, הסתכלי על חצי הכוס המלאה: נשים רבות דווקא נהנות מההשפעות החיוביות שגופן חווה, לרבות שיער שופע, מראה זוהר וחזה מלא. איך שלא יהיה, בתום 9 חודשים תחבקי תינוק מדהים שכולו שלך ואת התופעות הפחות נעימות תשאירי מאחור.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה