הריון

יחסי מין בהריון

יחסי מין בזמן הריון - מיניות בהריון

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן
יחסי מין בהריון

תקופת ההריון מאופיינת בשינויים גופניים ונפשיים רבים, כאשר בין היתר משפיעים על התפקוד, הרצון והחשק המיני. חשוב להבהיר שלרוב אין איסור גורף על יחסי מין בזמן הריון, ולמרות הירידה שחלה בכך לרוב הנשים – כתלות במהלך ההריון שלהן – מותר לקיים יחסי מין במהלך ההריון. כשמדברים על יחסי מין בתקופת ההיריון, מתייחסים בדרך כלל לשאלת החשק המיני - יורד או עולה, ולשאלת הבטיחות - מותר או אסור ומה מותר. החשש העיקרי מיחסי מין בהריון נובע מהקשר שלהם לדימומים וצירים מוקדמים.

מה קורה לחשק המיני בהריון? מחקרים רבים מלמדים כי החשק והסיפוק המיני, יחד עם תדירות יחסי המין יורדים במעט במהלך השליש הראשון של ההריון, עולים או יורדים (זה לא חד משמעי במחקרים) במהלך השליש השני ושוב יורדים בחדות בשליש השלישי ולקראת הלידה. נראה כי אמצע ההריון הינה התקופה שבה הסיפוק והחשד המיני הם בשיאם, באופן יחסי, בזמן ההריון.
לשינויים הללו יש הסברים רבים ורובם קושרים לשינויים שגופך עובר בזמן ההריון. אולם, השינויים הללו יכולים להיות שונים בין אישה לאישה. לעיתים, כאשר יש הקלה מתחושת ההקאות/בחלילות ועייפות אשר מאפיינים את השליש הראשון תהיה עלייה מחודשת בחשק המיני כאשר הכבדות ועודף המשקל במהלך השליש השלישי שוב יובילו לירידה בחשק ובסיפוק המיני.

מתי לא לקיים יחסי מין בהריון? קיימות מעט הגבלות על קיום יחסי מין בזמן הריון. האישה ובן זוגה יכולים ליהנות מיחסי מין ללא חשש, ברוב המוחלט של המקרים, אלא אם התעוררו סיבוכים רפואיים.

 • צירים מוקדמים
 • שליית פתח או שלייה נמוכה

  • האם יש הגבלות על אופן קיום יחסי המין בהריון? מכיוון שבזמן היריון ישנה נטייה זוגית להקפדה יתרה בכל הנוגע לבריאות האישה, מעדיפים שני בני הזוג להפסיק לקיים יחסי מין בכלל או מלאים. אין לכך הצדקה ורוב המקרים יחסי מין מותרים וללא הגבלות מיוחדות. כאשר המצב הרפואי מאפשר קיום יחסי מין, החשק עולה והזוגיות פורחת - יחסי המין, גם בהריון, יכולים להיות מענגים ומספקים כתמיד. לעיתים עם תנוחות חדשות ובקצב שונה.   • אורגזמה - תחושת אורגזמה בהחלט אפשרית ומותרת בזמן הריון, אם כי משתנה במהלך ההריון. בשליש הראשון נראה שהאורגזמות מתמהמהות, יוצרות תחושת לחץ בנרתיק ודגדגן. שינויים פיזיים והורמונליים במהלך השליש השני מאפשרים לחלק מן הנשים לחוות לראשונה בחייהן אורגזמות ואפילו שרשרת אורגזמות.

   • תנוחות - בשל רגישות בשדיים ועלייה בגודל הבטן, יחד עם העדפות המיניות של בני הזוג, יש לעיתים צורך לשנות תנוחות לקיום יחסי מין. הגמישות בשינוי תנוחות המשגל פוחתת ונדרשת יצירתיות רבה יותר, כאשר תנוחות של הגבר מעל האישה פוחתות ותנוחת האישה שמעל הגבר, אישה לצד הגבר וכדומה הן שכיחות יותר.

   • גירוי פטמות - מותר, אך לעיתים יכול להוביל לצירים מוקדמים ואז יש להימנע ממנו.

   • חדירה - אין מניעה מחדירה נרתיקית במהלך ההריון, לעיתים יחסי מין וחשיפה לזרע עלולים להוביל לדימום או צירים מוקדמים ואלו המקרים בהם יש להימנע.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

 • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה