הריון

השראת לידה

השראת לידההשראת לידה

השראת לידה, פירושה התחלת הלידה באמצעים מלאכותיים או טבעיים, אך באופן יזום מבלי שהחלה הלידה בפועל. יש להבדיל זאת מזירוז לידה שמשמעותה, הגברת עוצמת הצירים בכדי לזרז לידה פעילה, שכבר החלה באופן עצמוני, כאשר עוצמת הצירים או קצב התקדמות הלידה אינם מספקים.


מה שיעורי ההצלחה של השראת לידה?

ברוב המוחלט של המקרים, השראת לידה מצליחה, כאשר שיעורי הכישלון נעים בין 5-20%. זה תלוי במספר הלידות שהיו בעבר, בפתיחה/מחיקה שהיו בתחילת הזירוז ובגורמים נוספים כגון גיל האימא, משקל האימא, גודל העובר, שבוע ההריון ועוד. חשוב לזכור כי גם אם נכשלה שיטת זירוז אחת, הרי ששיטת זירוז אחרת יכולה להצליח.

מהם הסיבוכים של השראת לידה?

שני הסיבוכים העיקריים הם כישלון בהשראת הלידה - זה יכול להוביל או לניתוח קיסרי או להמשך ניסיונות עם שיטת זירוז אחרת. לעיתים נדירות, הזירוז יכול להוביל לצירים ביתר, מה שעלול לגרום למצוקה עוברית. במקרים כאלו ניתן להפסיק את הזירוז ואם צריך לתת נוזלים, חמצן ותרופות שונות בכדי לגרום להרגעת הצירים, בכדי שהעובר לא יהיה במצוקה. אולם, אם שיטות אלו אינן עוזרות, ייתכן כי תאלצי לעבור ניתוח קיסרי דחוף תוך כדי תהליך השראת הלידה.
 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.