הריון

שבועות ההריון

שבוע 20

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמןמה קורה לגופך:

מזל טוב! הגעת לאמצע ההיריון. התינוק שברחמך גדל יותר ויותר, וקצהו העליון של הרחם כבר מגיע לגובה הטבור שלך. הבטן שלך בולטת החוצה במידה רבה, וייתכן שיש לך גם קשיי נשימה הנובעים מלחץ שהרחם מפעיל על הריאות. אם זהו ההיריון הראשון שלך, יכול להיות שהתינוק יצנח מעט 4-6 שבועות לפני הלידה, דבר שיקל על הנשימה. אולם, תצטרכי "לשלם" על ההקלה הזו בכך שתרוצי לשירותים לעתים קרובות אפילו יותר ממה שהיה עד עכשיו, כתוצאה מלחץ של הרחם על שלפוחית השתן...

אם בכוונתך להירשם לקורס הכנה ללידה, מוטב שתעשי זאת כבר עכשיו. ישנם קורסים הניתנים פעם בשבוע, או סדנאות מרוכזות של יום-יומיים. בכל אופן, כדאי שתסיימי את הקורס לפני השבוע ה-37 להריון, על מנת לוודא שתגיעי ללידה מוכנה.

נפח הדם בגופך ממשיך לגדול, ואת מייצרת תאי דם אדומים רבים. על מנת לייצר את תאי הדם, המכילים חומר בשם המוגלובין, גופך זקוק להרבה מאד ברזל. הקפידי לאכול בשר, עופות, דגים, וירקות ירוקים. תזונה נכונה שמכילה ברזל בכמויות גדולות דרושה לחוזק הגופני שלך, וכן להתפתחות התינוק.

מה קורה עם תינוקך:

בתנוחה העוברית אורכו של התינוק כ-17 ס"מ, אך אילו מדדנו את אורכו המלא מכף רגל ועד ראש, היינו רואים שאורכו כבר בערך 25 ס"מ! משקלו בשלב זה 260-280 גרם. הגוף עטוף עכשיו לגמרי בשכבה שומנית דמוית שעווה המכונה vernix caseosa. זהו חומר שנצמד לעור ומגן עליו, ובעתיד יעזור גם בכך שיקל על מסעו של התינוק במורד תעלת הלידה. מתחת לשכבת המגן ממשיכה צמיחת השיער והציפורניים, ומתחתם מתעבה עורו של התינוק. מהעור השקוף והעדין נוצרות עתה 3 שכבות העור- אפידרמיס, דרמיס, ו"תת-עור"- שעמן ייוולד התינוק.

בתקופה זו התינוק ממשיך לבלוע כמויות גדולות של מי שפיר, פעולה שעוזרת להתפתחותו ולהתפתחות מערכת העיכול שלו בפרט.

זה הזמן:

  • אם עדיין לא עשית זאת, עכשיו זה הזמן לבצע בדיקת סקר ביוכימי (חלבון עוברי) העוזרת באיתור סיכוי מוגבר לתסמונת דאון.
  • להקפיד על תזונה נכונה שכוללת הרבה ברזל ולהמשיך לקחת תוספים.
  • הירשם כבר עכשיו לקורס הכנה ללידה, שיכין אותך למה שמצפה לך בהמשך.
  • אם מסיבה כלשהי תכננת לעבור בדיקת דיקור מי שפיר ועדיין לא עשית זאת, כדאי שתפני לרופא בדחיפות על מנת לעבור אותה השבוע.
 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה