הריון

שבועות ההריון

שבוע 25

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמןמה קורה לגופך:

הרחם שלך בשלב זה גדול מאד, ולוחץ בין השאר על מערכת העיכול. במקביל, ההורמון פרוגסטרון- שמצוי בגופך ברמה גבוהה- מאט את חילוף החומרים שלך ומאפשר לתוצרי העיכול להיספג בגופך. כתוצאה מכך ייתכן מאד שיש לך בעיות בעיכול וצרבות לעתים תכופות. הפתרון לכך הוא לאכול בארוחות קטנות, ולהימנע ממאכלים חריפים ושמנוניים.

שינוי גופני נוסף שאולי הבחנת בו הוא שיער עבה יותר- בראשך ובגופך. זו תופעה שכיחה שקשורה בשינויים ההורמונאליים בגופך, ולאחר הלידה יחזור שיערך למצבו המקורי. לאחרונה את ודאי חשה מסורבלת מתמיד, וקשה לך לבצע פעילויות גופניות. אם את מתאמנת, חשוב מאד לא להגזים: הימנעי משכיבה על הגב לאורך זמן, מפעילויות הדורשות שיווי משקל, והפסיקי ברגע שאת חשה עייפות או כאב. כמו כן, הקפידי לשתות הרבה מים בזמן פעילות ובכלל.

מה קורה עם תינוקך:

משקלו של התינוק מגיע השבוע ל כ- 700 גרם, ואורכו ל כ-34 ס"מ! עצמותיו ממשיכות להתקשות, שכבת השומן שלו מתעבה, ומראהו נעשה אנושי יותר ככל שהוא משמין. גם עורו מתחיל להיראות דומה יותר לכפי שייראה בלידה: מתחת לעור מתרבים תאי השומן, והעור נעשה חלק יותר.

אוזניו של התינוק מפותחות כבר לגמרי, מבפנים ומבחוץ. בתוך האוזן מצוי המרכז שאחראי על שיווי המשקל בגוף ולכן, ייתכן מאד שהתינוק יכול כבר לחוש מתי הוא פונה כלפי מעלה ומתי הוא הפוך.

זה הזמן:

  • אם עוד לא עשית זאת- לעבור בדיקת GCT (בדיקת גלוקוז). יכול להיות שבמקביל יערוך לך הרופא גם בדיקת דם שגרתית ובה יבדוק אם את סובלת מאנמיה. במהלך השליש השני להריון גדל נפח הדם, אך לא תמיד נוצרים מספיק תאי דם אדומים חדשים. כתוצאה מכך יכולה להתפתח אנמיה, שמטופלת בעיקר ע"י צריכה של תוספי ברזל.
  • להתחיל לחשוב על העתיד: שמות אפשריים לתינוק, איפה הוא/היא יישן/תישן לאחר הלידה, וכדומה. אם עוד לא חשבתם על כך, אפשר כבר עכשיו להתחיל להתעניין לגבי קניות נחוצות - ריהוט, ביגוד ראשוני לתינוק, וכיו"ב. זה עדיין לא מחייב להתחיל לקנות, אך כדאי שתכינו את עצמכם מראש להוצאות שצפויות בעתיד.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה