הריון

שבועות ההריון

שבוע 27

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמןמה קורה לגופך:

ברוכה הבאה לשליש השלישי (והאחרון) של ההיריון! אם חשבת שעלית הרבה במשקל עד עכשיו, כנראה לא ידעת מה מצפה לך בהמשך... עד הלידה סביר להניח שמשקלך יעלה עוד הרבה, בעיקר אם בתחילת ההיריון היית רזה במיוחד או אם את בהריון עם תאומים. אל תנסי בשום אופן למנוע את העלייה במשקל: לא כל המשקל שנוסף הוא שומן, אלא חלק גדול ממנו נוסף בגלל עליה בנפח הנוזלים (דם, מי שפיר...) וחלקו בזכות העובר והשלייה. מדובר בתהליך בריא של תוספת משקל, כך שמה שצריך להעסיק אותך עכשיו הוא תזונה בריאה, ולא דיאטה לירידה במשקל!

ככל שחולף הזמן (וככל שהבטן גדלה) ייתכן מאד שאת סובלת מהתכווצויות שרירים ברגליים. התופעה שכיחה בעיקר בלילה, אך יכולה לקרות גם ביום. ההתכווצויות נובעות הן מהמשקל שמכביד על הרגליים, והן מהלחץ שמפעיל הרחם על ורידים שמחזירים דם מהרגליים. במקרים רבים ניתן להקל על הכאבים בעזרת מתיחות, או ע"י הליכות קצרות שממריצות את זרימת הדם. גם כאבי הגב שאת ודאי חווה ימשיכו ככל הנראה ללוות אותך בשבועות הקרובים. השתדלי להישאר זקופה, לישון עם כריות, ולהירגע (תירוץ נפלא לאמבטיה פושרת).

מה קורה עם תינוקך:

השבוע יגיע התינוק שלך למשקל של 900 גרם, ואורכו יגיע בערך ל- 36 ס"מ. מראהו כבר דומה מאד לכפי שהוא ייראה בזמן הלידה, אך הוא רזה יותר וקטן יותר. האיברים והמערכות שלו כבר מפותחים מאד, ואם היה נולד היום היו לו סיכויים טובים לשרוד תודות לרפואה המודרנית. אך בינתיים הוא מוגן ברחם שלך, דבר שמאפשר לכבד, לריאות ולמערכת החיסון שלו לסיים להתפתח באופן בריא. במסגרת התפתחות מערכת הנשימה, התינוק שלך מתאמן בנשימה כל הזמן. כתוצאה מכך, ייתכן שלאחרונה התחלת להרגיש דגדוגים משונים בבטן: אם כן- את יכולה לשמוח, מפני שאולי אלו הם גיהוקים של בנך או בתך, לאחר ששאף בטעות יותר מדי מי שפיר.

מוחו של התינוק מתפתח במהירות, ובשלב זה הוא כבר פעיל מאד. התינוק יכול לפקוח ולעצום את עיניו, ויש לו מחזור קבוע של שינה וערות. הוא שומע היטב, אולם שמיעתו מעורפלת בגלל שכבת ה- vernix שמכסה את אוזניו (להזכירך, זוהי שכבה שמנונית שעוטפת את גופו ומונעת ממי השפיר לסדוק את עורו). למעשה, יכול להיות שהתינוק כבר מזהה את הקולות שלך ושל בן זוגך!

זה הזמן:

  • להיות מוכנה לעלייה נוספת במשקל, ולהקפיד על תזונה נכונה למען הבריאות שלך ושל התינוק שלך.
  • להכין "שיעורי בית"- להתעניין ולקרוא על הלידה, משככי הכאבים שתוכלי לקחת, התמודדות עם צירי הלידה, וכמובן- כל מה שבא אחר כך...

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה