הפלה מלאכותית

הפסקת הריון באמצעות תרופה - הפלה בכדורים

הפסקת הריון תרופתית ניתנת לביצוע במשך 49 הימים הראשונים להריון, כלומר עד שלושה שבועות איחור של המחזור החודשי. לפעולת הפלה בכדורים שיעור הצלחה של כ-95%. סיכויי ההצלחה יורדים ככל שגיל ההריון גבוה יותר, ולכן הפעולה איננה מומלצת מעבר לשבוע התשיעי להריון.

בארץ סיכויי ההצלחה של טיפול הפסקת הריון באמצעות תרופה קטנים יותר, מאחר וועדות הפסקת ההריון דורשות בדיקת אולטרה-סאונד המוכיחה הימצאות שק הריון על מנת לאשר הפלה בכדורים, מה שגורר את ביצועו בשלב מאוחר יותר של ההריון, ולכן לסיכויי הצלחה פחותים.

החלק הראשון של הפעולה מתבצע באמצעות תרופה הנקראת מיפפריסטון (Mifepristone), המוכרת יותר בשמה המסחרי מיפג'ין. תרופה זו נוגדת את פעולת הורמון הפרוגסטרון, הדרוש לשם קליטת העובר ברירית הרחם, ובכך גורמת לירידה באספקת הדם לעובר, ולהיפרדותו מדופן הרחם. את התרופה תקבל האישה בבית החולים, בו תישאר להשגחה של כשעתיים.

כעבור 48 שעות מלקיחת המיפג'ין, תחזור האישה אל בית החולים, אז תינתן לה תרופה נוספת בשם מיזופרוסטול או סייטוטק, שהיא חומר פרוסטהגלנדיני הגורם להתכווצות הרחם, ולפליטת תוכן ההריון. לאחר לקיחת התרופה תישאר האישה להשגחה של כשש שעות בבית החולים.

במידה ולא כל תוכן ההריון נפלט כתוצאה מן הפעולה, תתבצע בנוסף פעולת שאיבת הריון.

שבועיים לאחר מכן תגיע האישה לבדיקה נוספת, על מנת לוודא כי תהליך ההפלה הושלם.

הפסקת הריון באמצעות תרופה איננה דורשת אישפוז, הרדמה או התערבות כירוגית, אך בארץ היא בכל זאת תבוצע בדרך כלל במסגרת אישפוז יום.

תופעות הלוואי של הפסקת הריון תרופתית הן כאב בטן דמוי מחזור, ודימום ווגינלי נקי. עם זאת, הסיכונים לזיהום או פגיעה ברחם נמוכים ביותר.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות