סינדרום חוסר הפרופורציה של מימדי התינוק לתעלת הלידה C P D סי פי די

סי פי די מתרחש כאשר הראש של התינוק או גופו רחבים מידי להכנס אגן הירכיים של האם. יש נטיייה להאמין שהתופעה נדירה אך בהרבה מאוד מקרים של כשלון בהתקדמות בצירי הלידה נתנת האבחנה של סי פי די. כאשר נתנת אבחנה מדויקת של התופעה הדרך הבטוחה ביותר להולדת התינוק תהיה ניתוח קיסרי.

מה הם הגורמים ל סי פי די?

הסיבות האפשריות ל- סי פי די כוללות:

? תינוק גדל מימדים.
? תורשה.
? סכרת.
? הריון מתאחר למרות שיום הלידה הצפוי חלף.
? ריבוי הריונות (לא ההיריון הראשון).
? תנוחות עובר לא נורמליות.
? אגן ירכיים צר
? צורה לא נורמלית של של אגן הירכיים.
?
כיצד סי פי די מאובחן?

האבחן של סי פי די נעשה לעיתים כאשר התקדמות צירי הלידה איננה מספקת והשימוש בטיפולי אוקסיטוצין אינם מוצלחים או לא נוסו. סי פי די נדיר לאבחון לפני שמתחילים צירי הלידה עצמם אפילו אם התינוק מאובחן כגדל מימדים או שאגן הירככים של האם ידוע כקטן .במהלך הלידה ראש התינוק תאים את עצמו ותעלת הלידה מתרחבת כדי ליצור יותר מקום לתינוק שיוכל לעבור דרך תעלת הלידה .
אולטרא סאונד משמש להערכה של גודל התינוק אבל לא לגמרי אמין לשם קביעת משקל הילוד .בדיקה פיסית של תעלת הלידה היא בדרך כלל שיטה יותר מדויקת לשם קביעת אבחון של סי פי די . אם לא ניתן להגיע לאבחון אמיתי של סי פי די אז משתמשים באוקסיטוצין כדי לקדם את הלידה או לשינוי תנחת הילוד.


מה לגבי היריונות עתידיים ?

סי פי די היא תופעה נדירה . על פי הקולג'' האמריקני של של ארגון סייעות הלידה ( ארצות הברית ) .התופעה מתרחשת בתדירות של לידה אחת על כל 250 לידות . אם אובחנת בתופעת סי פי די אין זה אומר שיהיו לך בעיות בהיריונות עתידיים וזאת על פי מחקר שפורסם בירחון האמקיקני לבריאות הציבור , יותר מ65% מהנשים שאובחנו ב-סי יפי די בהיריונות קודמים היו מסוגלות ללדת לידה נרתיק בלידות העוקבות.

לקריאת הכתבה ראי את הקישור

http://www.americanpregnancy.org/labornbirth/cephalopelvicdisproportion.html


חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות