שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש שלישי

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש שלישי: שבוע מס' 4

התפתחות התינוק:

כשהתינוק שוכב על בטנו הוא ינסה להרים את ראשו וכתפיו תוך שהוא פושט את זרועותיו קדימה ומתרומם על כפות ידיו. תנועת כאילו "שכיבת השמיכה" הזו מסייעת לו לחזק את שריריו ומאפשרת לו לראות טוב יותר את מה שמתרחש סביבו. בשלב הזה הוא עשוי אפילו להתהפך מהגב לבטן או הפוך.
עודדו את התינוק להתהפך באמצעות משחק: כשהוא שוכב על הגב, נענעו צעצוע בצד שאליו הוא בדרך כלל מתגלגל כדי לגרום לו להתהפך. כשהוא מצליח, הריעו לו וחייכו אליו. התינוק צריך מכם תחושת ביטחון, שכן היכולת החדשה הזו עלולה להפחיד אותו מעט.

החיים שלכם: פרידה מהתינוק והשארתו בידי מישהו אחר

טבעי שתדאגו לתינוק ותהיו קצת "לחוצים" גם כאשר אתם משאירים אותו בידיים טובות אצל סבא וסבתא או אצל מטפלת אמינה. התחושה הזו שאתם מרגישים בעת הפרידה מהתינוק שלכם מראה שאכפת לכם ואתם דואגים לו.
יחד עם זאת, לא מומלץ להיכנע לתחושות של חרדה ולחץ. אתם צריכים לשקול את הצורך לשמור על התינוק מוגן ובטוח אתכם מול צרכים אחרים שלכם, כגון: שמירה על בריאות נפשית תקינה (לקיחת פסק זמן מהתינוק יכולה להועיל לשניכם), הצורך לעבוד ולהביא הכנסה נוספת והצורך של התינוק שלכם עם הזמן ללמדו להסתדר עם אנשים אחרים. לכן, מטפלת/בייביסיטר היא בהחלט משהו נחוץ ויקר ערך.
אם מעולם לא העסקת מטפלת/בייביסיטר, בקשי המלצות מהורים אחרים שאת בוטחת בהם. אם מצאת אחת כזו, בקשי ממנה לבוא לשמור על התינוק כאשר את בבית ועוסקת בעבודות בית שונות. כך תוכלי לצפות בה ולבדוק כיצד היא מתנהגת עם ילדך.
בימים הראשונים שהוא נשאר עם המטפלת/בייביסיטר, צאי לזמן קצר ונסי לא להפגין דאגה, שכן התינוק עלול לקלוט את זה ולהקשות על הפרידה עוד יותר לשניכם.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

הטבות ליולדת

כתבות אחרונות

אינדקס הריון ולידה