שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש רביעי

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש רביעי: שבוע מס' 2

התפתחות התינוק:

בשלב הזה התינוק עשוי לשעשע את עצמו בידיו וברגליו למשך כמה דקות בכל פעם. הוא נהנה לחזור על פעולה שוב ושוב עד שהוא בטוח בתוצאה שלה. בהמשך הוא קצת ישנה את התנועות כדי לראות האם התוצאה משתנה. קורה שפתאום אתם קולטים ששורר שקט מוזר בחדר ואז אתם מציצים לתוכו ומגלים שהתינוק שלכם, שעד עכשיו היה זקוק לתשומת לבכם ברוב הזמן שהוא ער, משעשע את עצמו במיטת התינוק. זה הזמן שבו אולי יתמזל מזלכם ותצליחו לקרוא עיתון לכמה דקות – טוב אולי רק את הכותרות.

החיים שלכם: גם בן הזוג משתתף בטיפול בתינוק

אם את הדמות העיקרית שמטפלת בתינוק, זה כבר נהייה אצלך רפלקס מותנה לגשת לתינוק בכל רגע שהוא מתחיל לבכות. אבל כדאי גם לתת הזדמנות לבן הזוג לנסות להרגיעו. לא זו בלבד שזה נותן לך פסק זמן (שזה כל כך חשוב!), אלא זה גם תורם לביטחון העצמי שלו ונותן הזדמנויות לחיזוק הקשר ביניהם.

את יכולה ללמד את בן הזוג שלך מגוון שיטות כיצד להרגיע את התינוק, אבל תני לו מרחב התנסות ולמידה משל עצמו.

הסבירי לו שקודם צריך להבין מהם הצרכים של התינוק: האם צריך להחליף לו חיתול? להאכיל אותו? האם הוא צריך לגהק? ואז לנסות למלא אותם. אם הבכי ממשיך, הוא יכול לנסות להרגיע אותו על ידי כך שיחזיק אותו על הידיים, ילטף לו את הגב או יעשה לו עיסוי תינוקות.

תינוקות רבים נרגעים באמצעות תנועות עדינות מונוטוניות, כגון: נענוע, ריקוד, נדנוד וכדומה.

הסחה היא עוד שיטה נפוצה. בן הזוג שלכם יכול להסיח את דעתו באמצעות תעלולים טיפשיים, שירה ,קולות משונים והבעות פנים מצחיקות.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

הטבות ליולדת

כתבות אחרונות

אינדקס הריון ולידה