שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש רביעי

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש רביעי: שבוע מס' 3

התפתחות התינוק:

אף על פי שבכי הוא צורת התקשורת העיקרית של התינוק, הוא מתחיל לפתח חוש הומור. הפתעות נעימות עשויות להצחיק אותו, למשל כאשר אתם משחקים איתו את המשחק "קוקו" ומכסים את פניכם בשמיכה ופתאום מורידים את השמיכה מגלים אותם לו. או שהוא יצחק למראה צעצוע שקופץ מתוך קופסה, כל עוד הוא לא רועש מדי ויפחיד אותו.
פרצופים מצחיקים, צחקוקים וחיוכים יכולים להצחיק מאוד את תינוקכם. תינוקות נהנים לשמוע מגוון של צלילים ולא צריך צעצועים מיוחדים כדי ליצור אותם. פשוט השמיעו קולות בעזרת הלשון, שרקו, או חקו בעלי חיים – התינוק שלכם יהיה מוקסם!

החיים שלכם: לשאוב חלב אם

אימהות טריות רבות מגלות שהן יכולות לחזור לעבודה מבלי לוותר על ההנקה, כי הן יכולות לשאוב חלב, גם בזמן העבודה. השאיבה מסייעת לך לשמור על אספקת החלב שלך וגם לאפשר לתינוק ליהנות מהחלב שלך. אבל לפעמים קשה להתרגל לשאוב חלב, בייחוד בהתחלה. הנה כמה טיפים שיקלו עלייך את המשימה:

התאמני בבית. שאיבת חלב היא פעולה הדורשת אימון מסוים, הגוף צריך להתרגל לשחרר את החלב בעת הסחיטה או השאיבה. לכן, עדיף שתתחילי עם זה בבית ותתרגלי למשאבה ולשאיבה עצמה עוד לפני שאת חוזרת לעבודה. אימהות עובדות רבות מעדיפות משאבה חשמלית דו-צדדית, כי כך אפשר לשאוב משני הצדדים בו זמנית ולקצר את התהליך. אבל קיימות אפשרויות נוספות. השתמשי באביזרי שאיבה שיקלו עלייך, כגון: חזיית שאיבה שתאפשר לך ידיים חופשיות, שקיות חיטוי המתאימות למיקרו שבתוכן אפשר לחטא את חלקי המשאבה, ושקיות הקפאה לאחסון חלב האם שלך. תחשבי על כל מה שאת צריכה לעשות, כולל איך תשמרי על הטמפרטורה הנכונה של חלב האם ששאבת כאשר את בעבודה. אם אין במקום העבודה שלך מקרר, תצטרכי להצטייד בשקיות הקפאה ובקרחונים.

ידעי את המעסיק שלך על הצורך לשאוב במהלך יום העבודה. בהרבה מקומות עבודה יש חדרים ייעודיים לאימהות עובדות שצריכות לשאוב. אם במקום העבודה שלך אין דבר כזה ואין לך פרטיות (לא יושבת במשרד עם דלת) - תצטרכי לדאוג למקום מיוחד שבו תוכלי לשאוב.

תכנני לו"ז שאיבה קבוע בעבודה ותשאבי תמיד באותו מקום. אם את יכולה, תנסי לשאוב כל שלוש שעות, כדי לשמור על אספקת חלב גבוהה. זכרי לשתות הרבה נוזלים בין השאיבות.

נסי להירגע כדי להקל על שחרור החלב. זה יכול להיות החלק הכי קשה. יש אימהות שמסתכלות על תצלום של התינוק שלהן או מביאות איתן חפץ כלשהו עם הריח של התינוק כדי להיכנס לאווירה המתאימה לשאיבה. דמייני את התינוק שלך יונק ממך וכך אולי השאיבה תהיה קלה יותר.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

הטבות ליולדת

כתבות אחרונות

אינדקס הריון ולידה