שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש שמיני

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש שמיני: שבוע מס' 1

התפתחות התינוק:

התינוק שלכם כבר נייד וזז ממקום למקום, מה שאומר שמדי פעם הוא עלול להתנגש במשהו או ליפול. נפילות ומכות הן חלק בלתי נמנע מהילדות, וגם אם מפעם לפעם לבכם יחסיר פעימה כשתראו אותו מדדה וכמעט נופל, נסו להירגע ולהתבונן בהנאה כיצד תינוקכם חוקר את סביבתו ומגלה את מגבלותיו. נסו לרסן את הרצון הפנימי שלכם להגן עליו בכל עת וכך תאפשרו לו לצמוח וללמוד בעצמו. יחד עם זאת הקפידו שביתכם יהיה בטיחותי לתינוק. מומלץ לסרוק אותו מנקודת מבטו של התינוק הזוחל, ולנטרל כל דבר שעלול להוות מטרד או סכנה. כדאי לקבע לקיר שידות טלוויזיה, רמקולים, ספריות ומגירות וכל דבר אחר העלול ליפול עליו. כמו כן, כדאי לדאוג לכך שכל הרהיטים בבית יהיו בעלי פינות עגולות או פינות שמוגנו באמצעות כריות הגנה מיוחדות או מגני פינות שולחן.

החיים שלכם: זמן זוגי

הורים טריים רבים מדווחים שאחרי שנעלמת תחושת האופוריה והחידוש של חיים עם תינוק, הם מתרחקים זה מזה ומאבדים את הקרבה והאינטימיות שפעם הייתה ביניהם. תינוק חדש בבית הוא כמו רעידת אדמה לחיים הזוגיים. הואיל ונטל ההסתגלות היומיומית לחיים החדשים עם תינוק נופל לרוב על הורה אחד מאשר על האחר, קל מאוד לחוש כעס וזרות זה כלפי זה.
ההכרה ברגשות הללו, ראשית כלפי עצמך ואחר כך כלפי בן/בת הזוג – היא הצעד הראשון לקראת פעולה. אמרו לבן/בת הזוג שהוא/היא חסר/חסרה לך. סביר להניח שכך גם מרגיש הצד השני והוא יהיה שמח שהתחושה הזו הועלתה ושאפשר לדבר עליה.
תכננו לבלות יותר זמן ביחד. בררו עם עצמכם ועם בן/בת הזוג מה הכי חסר לכם בחוויה הזוגית שלכם ותנסו לבצע זאת בעדיפות ראשונה. קבעו זמן ספציפי לבלות יחד, לדוגמה ערב אחד בשבוע או משהו אחר. אם אתם מרגישים שכל השיחות שלכם סובבות סביב הטיפול בתינוק וענייני הבית, הזכירו לעצמכם באמצעות סימן או משפט שיש עוד דברים שאפשר לדבר עליהם.
כך, אתם תרגישו שעומס העבודה קצת יורד מכם, שאתם עובדים יחד כצוות ושההנאה של חיי הזוגיות חוזרת לחייכם.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות