שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש שמיני

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש שמיני: שבוע מס' 3

התפתחות התינוק:

יכולת הראייה של תינוקכם כבר כמעט משתווה לזו של אדם מבוגר מבחינת בהירות ועומק. הראיה שלו לטווח רחוק מאפשרת לו לזהות אנשים וחפצים בקצה השני של החדר. אם לפתע הוא רואה צעצוע שמעניין אותו בקצה החדר, הוא יזחל אליו. צבע העניים הסופי של התינוק אמור להתקבע בשלב הזה, אם כי שינויי צבע קלים עשויים להופיע גם בהמשך.

החיים שלכם: כשהטיפול בתינוק הופך לקשה

"יציאה לפסק זמן" היא שיטה לתקן התנהגות שלילית אצל ילדים גדולים יותר, "יציאה של אמא ואבא לפסק זמן" משמעותה שינוי בהתנהגות שלכם באמצעות הפחתת לחץ אצלכם.
כשהתינוק הופך נייד, אתם מוצאים את עצמכם רודפים אחריו כל הזמן וזה מעייף. כשאתם מרגישים מותשים ומתוסכלים, עצרו רגע וקחו נשימה עמוקה כדי לחזור לעצמכם.
אם אתם מרגישים מוצפים ברגשות או כאשר התינוק שלכם בוכה ללא הפסק וללא סיבה ברורה ואתם מרגישים שאתם כבר לא מסוגלים יותר, שימו אותו לכמה דקות בלול עד שתתאפסו על עצמכם. אם הוא בוכה בלילה (הרבה יותר מפעם אחת),קחו נשימה עמוקה ונסו להירגע לכמה דקות לפני שאתם נכנסים אליו לחדר לראות מה קורה. כשאתם מרגישים שאתם על סף התפוצצות נסו לנשום כמה נשימות עמוקות ולספור עד עשר, זה עשוי להועיל לכם. אתם יכולים גם לחזור להרגלים מהימים הראשונים של אחרי הלידה, לדוגמה לתפוס תנומה כאשר התינוק ישן וכמובן, תנו לבן/בת הזוג להחליף אתכם מדי פעם במטלות הטיפול, ולא רק כשקשה לכם ואתם לא מסוגלים יותר.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

הטבות ליולדת

כתבות אחרונות

אינדקס הריון ולידה