שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש שמיני

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש שמיני: שבוע מס' 4

התפתחות התינוק:

כאשר התינוק שלכם כבר מתחיל לעמוד ואפילו לדדות כמה צעדים, עולה השאלה האם הוא כבר זקוק לנעליים אמיתיות. רוב רופאי הילדים והמומחים להתפתחות הילד סבורים שכל עוד התינוק עדיין לא הולך בחוץ באופן קבוע, הוא אינו זקוק לנעליים. בהתחלה, אולי יראה לכם שהתינוק הולך ברגליים מעט עקומות או שכפות רגליו מופנות החוצה והן שטוחות, אבל זו בהחלט תופעה נורמלית. כאשר התינוק הולך יחף ללא נעליים הוא מחזק כך את קשתות כפות רגליו ואת שרירי רגליו והתחושה של המרקם שעליו הוא דורך מקלה עליו את היציבה.

החיים שלכם: להזיז את הגוף – פעילות גופנית

אם תתחילו להניע את גופכם בפעילות גופנית כלשהי, אתם תחושו שאתם מקבלים אנרגיה ולאו דווקא מתישים אותו. החוכמה היא לבחור בפעילות הגופנית שמתאימה ללו"ז שלכם.

עשו פעילות גופנית בחוץ. צאו לצעידה, לריצה או לטיול בזמן שאתם מבלים עם התינוק שלכם. אפשר להשתמש בטיולון ריצה מיוחד עם גלגלי שטח. הרווח הוא כפול: הצעידה בחוץ גם תאפשר לכם להתעמל וגם תגרה את חושיו של התינוק ותסייע להתפתחותו.

השתתפו בשיעור התעמלות יחד עם התינוק. יש מכוני כושר או סטודיו לפילאטיס וליוגה שמציעים שיעורים/אימונים יחד עם התינוק. יש כאלו שמציעים שירותי בייביסיטר על מנת לאפשר לכם להתעמל בעוד התינוק נמצא תחת השגחה.

צרו לכם "מכון כושר" ביתי. בזמן שהתינוק תופס תנומה או מעסיק את עצמו, אפשר להתעמל בבית בעזרת אביזרי כושר או קלטת אימונים שתנחה אתכם אילו תרגילים לבצע.

רקדו עם התינוק. הסתובבו איתו בחדר ונענעו את גופכם יחד איתו לצלילי מוסיקה- הוא יהנה גם מהמוסיקה וגם מהתנועה.

הימנעו מ"קיצורי דרך". החנו את המכונית בכוונה הרחק מהיעד שלכם, כדי שתיאלצו לצעוד יותר. עלו במדרגות במקום במעלית או במדרגות הנעות –זה יעשה לכם רק טוב!


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

הטבות ליולדת

כתבות אחרונות

אינדקס הריון ולידה