שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש 9

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

שבוע מס' 3

התפתחות התינוק:

על אף שיכולת ההבנה של התינוק עולה בהרבה על היכולת שלו להשתמש במילים באופן פעיל, הוא מתחיל להראות סימנים לכך שהדיבור עמו מועיל. המלמול שלו הופך לפטפוט ונשמע קצת כמו מילים ממשיות ואפילו משפטים קצרים. הואיל והתינוק שלכם חושב שהוא אומר משהו, הגיבו אליו כאילו הוא באמת אומר משהו!
גם אם התינוק מבין יותר את האינטונציה של קולכם מאשר מילים ממשיות, הוא יכול להבין מתי אתם מרוצים, עצבניים או מוטרדים. ככל שתדברו יותר אל התינוק שלכם, בין אם ישירות או תוך כדי שאתם עושים משהו, כגון: מכינים ארוחת ערב, נוהגים, מתלבשים – כך הוא ילמד יותר על תקשורת.

החיים שלכם: טרדות משק הבית:

אם הגעתם למצב שבו הבלגן בבית שלכם גורם לכם ללחץ נפשי, זכרו את שלושת ההנחיות החשובות האלו:

  1. הנמיכו ציפיות. אל תצפו להצליח לשמור על בית מדוגם, שבו הניקיון, הכביסה והסדר עומדים בסטנדרטים שהיו לכם לפני שהיה לכם תינוק, בייחוד כאשר הוא כבר מסוגל להתנייד ולפזר צעצועים בכל רחבי הבית.
  2. התמקדו ביעדים ספציפיים וברי השגה. זה יגרום לכם להרגיש טוב יותר. בצעו קודם כל את המטלות החיוניות ואחר כך את המטלות המורכבות יותר.
  3. ארגנו את הבית שלכם באופן  שיקל על חיי היומיום שלכם, למשל שמרו את אביזרי ההחתלה של התינוק בשידה שלו ואת הצעצועים במקום המיועד להם. אם יש באפשרותכם להעסיק עוזרת בית, עשו זאת (אפילו רק לפעם אחת, כדי שהבית יחזור למצבו הקודם) ותכננו יחד עם בן/בת הזוג כיצד אפשר למזער את הבלגן בבית. שמירה על סדר בבית הוא נושא שבהחלט אפשר לחלוק אותו עם הורים אחרים ולקבל מהם רעיונות וטיפים מועילים. אתם יכולים למצוא מידע בלוח המודעות שלנו על "איך שומרים על הסדר בבית?"


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

הטבות ליולדת

כתבות אחרונות

אינדקס הריון ולידה