שימור דם טבורי

איסוף תאי גזע מחבל הטבור - איסוף דם מחבל הטבור - למה לצפות?

תהליך איסוף דם מחבל הטבור כולל את השלבים הבאים:

  1. יצירת קשר של ההורים עם נציגי החברה
  2. מתן פרטים ומילוי טפסי הרשמה (ניתן להוריד מאתר האינטרנט של החברה)
  3. קבלת ערכת איסוף תאי גזע מחבל הטבור מן החברה - נשלח עם שליח לבית היולדת
  4. לקיחת ערכת איסוף תאי גזע ללידה (ראה פירוט בסעיף איסוף הדגימה) ועדכון המיילדת כי יש לבצע איסוף דם טבורי לשקית איסוף
  5. לאחר הלידה, יצירת קשר עם נציג החברה להגעה ואיסוף הדגימה למעבדות החברה בבי"ח הדסה עין כרם בירושלים - יש לוודא שהחברה מספקת שירות איסוף 24 שעות ביממה 365 יום בשנה.
  6. הדגימה מובלת למעבדה לבדיקת תקינות (זיהומים), עיבוד והקפאה במכלי חנקן נוזלי. במסגרת שירות "תא לחיים", במידה והתברר שהדגימה אינה ראויה לשימור או בשעת הלידה לא ניתן היה לאסוף את הדגימה, לא יתבצע שום חיוב מכל סוג שהוא.
  7. החברה דואגת לשלוח דו"ח מעבדה ללקוח בסיום התהליך
  8. משלב זה, הדגימה שמורה עבור הילוד ובני משפחתו בבנק הרלבנטי למשך ה 20 שנה הבאות. על ההורים לקבל אינפורמציה תוך כמה זמן יספק הבנק את הדגימה במקרה הצורך ובאיזה אופן?

ערכת איסוף דם מחבל הטבור שנשלחת להורים בעת ההתקשרות עם החברה כוללת: ערכת אחסון ייעודית לשימור טמ"פ הדגימה, שקית איסוף סטרילית, פד ניגוב, שקית כיסוי סטרילית, אלכוהול, הוראות למיילדת ומדבקות זיהוי לקוח.

איסוף הדגימה


סמואל, מנהל מעבדת "תא לחיים"
מבצע עיבוד של דגימת תאי גזע
במתקן סטרילי במעבדה בעין כרם.

תהליך איסוף דם טבורי הינו פשוט ביותר מבחינה רפואית, ואינו כרוך בכאב או בסיכון כלשהו ליילוד או לאם. מיד לאחר הלידה, וכשהשליה עדין ברחם, מהודק חבל הטבור ומופרד מהילוד, כבכל לידה רגילה. את איסוף הדם ניתן לבצע בשתי שיטות: קנולציה, ואיסוף בגרביטציה:

קנולציה - לאחר הלידה וניתוק התינוק מחבל הטבור, המיילדת מחברת קטטר אל הוריד בקצה הרחוק של חבל הטבור שמחובר בקצהו השני לשלייה ברחם, והדם הטבורי באמצעות התכווצויות הרחם, מתנקז לתוך שקית האיסוף שבקצה הקטטר.

גרביטציה - לאחר לידת התינוק והשלייה, תולים את השלייה על מתקן ייעודי והדם זורם למטה לתוך שקית איסוף שמחוברת לקצה חבל הטבור. בהקשר לנושא שימור דם טבורי פרטי, יצוין כי קיימות בארץ מספר חברות המציעות משלוח דם טבורי למעבדות בחו"ל ושימורו שם.
לקבלת מידע חייגי 072-3945454

לפרטים נוספים לחצי כאן

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות