מחשבון הריון - חישוב שבוע הריון ותאריך לידה משוער

מזל טוב! עשית בדיקת הריון וגילית שאת בהריון, זה הזמן בו את בוודאי שואלת את עצמך באיזה שבוע אני? מהו תאריך הלידה שלי?
מחשבון הריון זה יסייע לך לגלות מהו תאריך הלידה המשוער שלך בהתאם לתאריך תחילת המחזור החודשי האחרון.

כעת תוכלי לדעת באיזה יום צפויה הלידה, באיזה שבוע את נמצאת ואפילו באיזה מזל צפוי להיוולד הילד.
צריך לזכור כי מחשבון הריון זה הוא רק הערכה, ובפועל התאריך הסופי יכול (וצפוי) להשתנות!

חישוב מועד לידה משוער

איזו התרגשות - הריון חדש מתחיל עכשיו..

בדיקת ההריון המרגשת כבר מאחוריך, כעת כשאת יודעת שאת בהריון, עליך לבצע חישוב שבוע הריון כדי לגלות מהו גיל ההריון כלומר לחשב את שבוע ההריון בו את נמצאת ואת התל"מ (תאריך לידה משוער) שלך.
חשוב לדעת את המועדים הללו (שבוע הריון ותל"מ) כדי לערוך מעקב מסודר אחר התפתחות התינוק, לבצע את הבדיקות הנדרשות בזמן, לקחת תוספי מזון, להימנע מדברים מסוכנים בשלבי הריון שונים, לבצע מעקב עם רופא ואחות הריון ועוד.

איך מתבצע החישוב במחשבון הריון

במחשבון הריון עליך להקליד את התאריך בו התחיל המחזור (וסת) האחרון שלך.
החישוב מונה כ 14 יום בממוצע מיום תחילת המחזור, אז תיאורטית מתקיים הביוץ (תיאורטית משום שלא ניתן לדעת בוודאות את מועד ההתעברות המדויק). להם נוספים 4 שבועות נוספים שמהווים את החודש הראשון.
מסיבה זו כשמחלקים את חודשי ההריון סופרים את 6 השבועות הראשונים כחודש הראשון, אך מניין השבועות מתחיל מהשבוע הראשון שלאחר המחזור האחרון.

למה חשוב לבצע חישוב של גיל ההריון ותאריך לידה משוער

אומנם המועד המתקבל במחשבון לא יכול לדעת את רגע ההתעברות המדויק, אך חישוב זה בכפוף למועד תחילת המחזור האחרון משמש כל אישה הרה לאורך ההריון למניין שבועות ההריון שלה. במהלך ההריון שנמשך בממוצע 266 ימים תשתמשי בשלושה סוגי חלוקת זמני הריון:
שבועות (40-42), חודשים (9) וטרימסטרים (3).
לצפיה בהסבר מפורט לכל שבועות ההריון לחצי כאן הכולל את התפתחות העובר בבטנך, את השינויים שעובר גופך, הבדיקות שעליך לעבור, מה מותר ומה אסור בהריון, תמיכה טיפים ובטבלה פשוטה המציגה את חלוקת השבועות ביחס לחודשים ולטרימסטרים של ההריון.

מה חשוב לעשות לאחר חישוב במחשבון הריון

זה הזמן להוריד את אפליקציית מחשבון ושבועות הריון של פורטל יולדת, האפליקציה מותאמת למשתמשות אייפון ואנדרואיד. האפליקציה (חינמית לחלוטין) מאפשרת קבלת כל המידע החשוב על שבועות ההריון, ביצוע חישוב במחשבון ההריון, קבלת ייעוץ ותמיכה בצ'אטים השונים, קבלת הטבות, תזמון צירים ועוד להורדת האפליקציה.
כמו כן, אם עוד לא הצטרפת לשירות מעקב ההריון החינמי שלנו הצטרפי כעת בחינם כאן.

פורטל יולדת מנגיש לנשות ישראל ובני משפחתן כלים ומידע רבים וחשובים משנת 2004 ומאפשר לנשים לפני הריון, בהריון ולאחר הלידה שימוש חינמי בכלים ועדכונים נחוצים כמו מחשבון הריון זה, שירותי סמס, אפליקציות ועוד לחווית הריון רגועה ועשירה במידע ותמיכה.

להורדת התמונה

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות