קורס הכנה ללידה

כיצד לבחור קורס ומה חשוב שיהיה בקורס הכנה לידה?

כיצד לבחור קורס ומה חשוב שיהיה בקורס הכנה לידה?

הרבה פעמים אני מייעצת לנשים לעצום עיניים ולדמיין את הלידה שלהן תוך שימוש בכל החושים, ריח, צבע וצליל, לנסות לזמן לך את הלידה שאת רוצה ללדת, ומתוך הקשבה לאני הפנימי לנסות להבין לאיזה מידע את זקוקה. זוגות רבים מתלבטים בשאלה האם בכלל להשתתף בהכנה ללידה, ובאיזה קורס לבחור - הכנה ללידה קבוצתית או הכנה ללידה פרטנית. הדינמיקה בין הזוגות בקורס קבוצתי שונה מהדרכה פרטנית ותחשוף אתכם לכיוונים ומידע נוסף ואף תיתן בידכם רעיונות חדשים. עם זאת, קורס קבוצתי מגביל ומחייב אתכם מבחינת השעות ותצטרכו להתאים את עצמכם אליו. קורס לידה אישי, לעומת זאת, מאפשר לכם לבחור את הימים והשעות המתאימים לכם ואף להתאים ולהתמקד בתכנים המותאמים לצרכים הספציפיים שלכם.


עלות הקורס הינה שיקול נוסף בבחירת קורס וכדאי לבדוק האם קורס בקופת חולים, למרות מחירו המפתה, מתאים לצרכים שלכם. תמיד כדאי לברר מי המדריכה, מה ניסיונה ומה הגישה אותה היא מייצגת.


קשה לדעת לקראת לידה ראשונה איך תראה הלידה וכיצד תגיבי ותתמודדי עם כאב הצירים. לחלק מהנשים ברור שהן מעוניינות בלידה טבעית, בעוד אחרות מתכננות על קבלת אפידורל מייד עם הציר הראשון, לכן חשוב מאוד להשתתף בקורס הנותן לכם מידע על כל האפשרויות והזכויות שלכם ואת כל הכלים להתמודד עם כל שינוי שעלול להגיע במהלך הלידה.

ואכן קיימים קורסים רבים ושונים. קורס הכנה ללידה טוב הינו קורס שאינו קצר מאוד, מכיוון שהיכולת לקלוט מידע רב בזמן קצר בהריון הופכת להיות מעט מוגבלת, ולכן קורס בין 3-6 מפגשים זהו אורך זמן נכון. חשוב שהקורס יאגד בתוכו את כל המידע הרלוונטי על גופך והשינויים החלים בו מבחינה פיזיולוגית, על האנטומיה של הגוף ותהליכי הלידה .

בקורס טוב תקבלי כלים מעשיים להתמודד עם הצירים ועם הפחדים, באם קיימים, ואף תתרגלו את התנועה והנשימה ותנוחות הלידה. בקורס טוב המדריכה תלמד את שני בני הזוג הקשבה ובכך תסייע בידייך לקבל תמיכה מלאה ותקשורת טובה יותר מהמלווים שלך ללידה.

האם תניקי את תינוקך? חשוב שהקורס ייתן מידע גם בנושא הנקה והטיפול בתינוק לאחר הלידה ובבית.

מאת ND ליהי סופרין

מדריכת הכנה ללידה, דולה ומדריכת הנקה

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות