חידק האי קולי בתרבית שתן - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • ד"ר שלום,
    אני בשבוע ה-18 להריוני,
    התקשרו לומר לי שנמצא בתרבית השתן שעשיתי לפני 4 ימים חידק הקולי/אי קולי (לא בטוחה כיצד נקרא).
    בנוסף נמצא חידק אחר בתרבית, "שלא אמורים לטפל בו" לדברי האחות.
    קבעו לי תור לרופא הנשים ליום ראשון הקרוב ע"מ שאוכל להתחיל בטיפול אנטיביוטי.
    שאלתי היא:
    האם כדאי לחזור על התרבית שתן, למקרה שהתוצאה אולי תשתנה? (אולי היתה טעות כלשהי..)
    האם אנטיביוטיקה לא מסוכנת לעובר?
    בעברי שני אשפוזים בבי"ח בשל פילונפריטיס וביום שני הקרוב יש לי תור לאורולוג למעקב - אולי כדאי להתיעץ גם איתו ולא להתחיל ביום ראשון את האנטיביוטיקה?
1 תגובות
עמוד 1
  • סביר להניח שאת תזדקקי לאנטיביוטיקה לאור נוכחות החיידק בשתן שכן זה הטיפול המקובל לנשים עם נוכחות חיידק בתרבית שתן בהריון, זאת גם לנוכח שני אירועי דלקת כלייה בהריון הנוכחי.
    כמו כן יש מקום לשקול מתן אנטיביוטיקה מונעת לאור תיאורך.
    האנטיביוטיקה שנבחרת היא כזו המותרת בהריון (כגון ממשפחת הפניצילינים, צפלוספורינים ועוד). במידה וקיים ספק לגבי בטיחות השימוש של תרופה בהריון ניתן תמיד להיוועץ במרכזי מידע לתרופות בהריון והנקה.
    דר' עופר אסייג
    רופא בכיר, היחידה להריון בסיכון גבוה
    המרכז הרפואי אסף הרופא
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה