מאיפה יוצא התינוק? - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • יש לי ילד בן 4 וילדה בת 6.5. הם ממתינים בקוצר רוח להולדת אחיהם (אני בחודש חמישי) ושואלים מאיפה יוצא התינוק. מה לענות? האם לפרט? האם להסביר כבר על איך באים ילדים לעולם? האם להמציא? אשמח ליעוץ
7 תגובות
עמוד 1
  • יש ספרים מיוחדים שמיועדים לילדים בנושא הזה
    כדאי לרכוש אחד.

אני לא אוהבת את כל סיפורי החסידות למיניהם

• הי,
    קודם כל חשוב לדעתי לתת תשובה לשני הילדים. זה נושא שמעסיק אותם מן הסתם כרגע, ואני לא רואה סיבה שלא לשתף. עבור הילדים אין בכך משהו "מיני", אלא הם מנסים לקבל תשובה לשאלה מאד טבעית. כמובן שצריך להתשמש במילים ובאופן שמתאימים לילדים בגילם.
    למיטב ידיעתי יש לא מעט ספרי ילדים שעוסקים בנושא הזה, שבוודאי תוכלי להיעזר בהם. בטח חיפוש קצר בגוגל יתן לך את שמות הספרים.

עינת
  • אני בהחלט חושבת שכדאי לספר...
    זה משהו שמעניין ומטריד אותם וצריך לתת לילד תשובה, כמה שיותר קרובה למציאות, במלים שהוא יכול להבין.

אז אולי הם לא מבינים מה זה רחם, תעלת לידה, נרתיק וכו', אבל אפשר לתאר להם את הרחם כמו בלון שהתינוק גדל בתוכו, ומקבל חום ואוכל, ואת תעלת הלידה כמו מנהרה שבתוכה הוא נוסע עד שהוא יוצא החוצה ומגיע אלינו...אפשר להסביר לאחים שפעם מזמן גם הם היו שם, עד שנהיה להם צפוף והם יצאו החוצה והגיעו אלייך...

תתחילי מהסוף, מהתיאור של העובר ברחם ומהתיאור של היציאה שלו החוצה לעולם.
    אם את רואה שהם סקרנים וממשיכים לשאול ולהתעניין - תלכי אחורה ותסבירי להם איך התינוק הגיע לרחם. גם פה אפשר להסביר במלים פשוטות מאד שכמו ששמים זרע בתוך האדמה כדי שיגדל צמח - גם אצל בני אדם יש זרע שנמצא אצל אבא והוא שם את הזרע בתוך אמא כדי שיגדל תינוק
    http://www.holdthatpic.com/
  • חשוב להסביר לילדים, ולהשתמש במילים של מבוגרים!

האחיין שלי היה מאוד מבולבל כשאמרו לו שהתינוק יוצא מהפיפי של אמא...הוא לא הסכים ללכת לשירותים!
  • מסכימה בהחלט עם טלי שלי!!!
    לא צריך סיפורים האמת תמיד יפה, אושר שלי יודע שאחיו הקטן יגיע (מהפות "מהפיפי" של אמא).
    ילדים מעריכים אמת.
  • ממש לא ! פשוט אומרים כשתגדל תבין
  • יש ספרים מיוחדים שמיועדים לילדים בנושא הזה
    כדאי לרכוש אחד.

אני לא אוהבת את כל סיפורי החסידות למיניהם

לספר להם שאת האמת זה חשוב מאוד לשמוע ולדעת את האמת
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה